Analog pedal tavsiye

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda moribund tarafından 9 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Analog pedalllar alacağım. Aklımda sansamp gt2, Wah, delay, booster ve chorus pedalı almak var. Yurtdışından getirteceğim, uygun bulursam yurtiçi 2.el de alabilirim. Hangi marka, model alsam bilemedim. Değişik gruplardan çalıyoruz. Aslı, Redd çaldığımız da oluyo, kaiser chief, muse çaldığımız zaman da. Yardımcı olursanız sevinirim :))

2. Wah icin jim dunlop tan istedigini ya da morley bh lerden birini al (amerikadan getirteceksen slashin yeni cikan wahini alabilirsin :D)
    Delay icin analog delay al mesela ibanez ad9
    Booster icin boss sd-1 alip modla (kaliteli bir entegreyle degistirmen bile baya bi fark olusturuyor)
    Chorus icin joyo classic chorus al boss ce-2 ye en cok benziyenlerden
    ya da ibanez cs9
    (bulabilirsen 2.el boss ce-2

3. sansanmp gt2 ile behringer gdi21'in çok benzer ürünler olduğunu duydum. Bu iki aleti deneme şansı bulan olduysa beni aydınlatabilir mi? Metalpose, booster için ibanez ts9 önerdi bir arkadaşım. Kullanma şansın oldu mu hiç bu aleti?

4. Sd1 i modlamadan denedigimde ts9 daha parlak canli ve hos kaliyordu ama benim sd1 saplantim oldugu icin yine de sd1 kullaniyordum :) Modladiktan sonra ts9 ile karsilastirmadim ama modlu sd1 stock halinden kesinlikle daha iyi :D cok buyuk degisikliklerde yapmadim. Tercih meselesi denemen lazim, bisuru hos pedallar var :D (sirf overdrive/boosterlar denedigim icin sirf booster olan pedallar oneremiyorum kusura bakma :D) Sansamp gt2 pahali geliyorsa muadillerini alman daha mantikli olur. Behringerinkini denemedim ama mixerini kullandim, cok dip gurultusu yapiyor. Gerci ayni sorun gdi 21 de var midir bilemicem..

5. Gt2 nin muadili ne olaki :)) Ucuzsa ondan alırım tabi, alacağım ses kalitesi aynı olduktan sonra.

6. Ms pozitron, add+ gibi turk markalari

7. Alternatif rock ve türevleri çaldığına göre vintage crunch'ı güzel verebilecek birşeyler lazım, butik pedallara yönelirim maddi imkanım var diyorsan Xotic, Suhr, Lovepedal gibi markalara göz atabilirsin mesela. Seçeneğin çok bol olur, özellikle drive'ı pedaldan almak istiyorsan.

8. O pedallar pahalıymış :)) Dunlop slash wah ve ibanez ts9 aldım. Şimdi sansamp gt2 gibi bir alet almam lazım, amfi modellemesi olan ve sağlam drive tonlarına sahip bir pedal. Bu muadil pedallar uygun gözüküyor, tonları ve sağlamlılığı nasıl oluyor acaba?

9. Bana sorarsan, GT2'den ziyade Sansamp'ın British (marshall plexi ve jcm800 emulasyonu için, ki kendim kullanıyorum bayağı da başarılı), Liverpool (Vox AC30) gibi modellerine de bakabilirsin, ikinci el piyasası ne kadar geniş bilmiyorum ama, uygun fiyata bulursan kaçırma derim, FX-loop'tan bağlarsın paşalar gibi kullanırsın, TS9'a bile gerek kalmayabilir.

GT2'yi çoğu gitaristin aksine pek kurcalama fırsatı bulamadım, ama bir arkadaşımın A/B'lediğine göre ADD+ Miniamp hakikaten birebir klonuymuş GT2'nin, cebin dardaysa ona da göz atabilirsin.

10. rıza

rıza

5
    0
    100
    Selamlar. Delay için öneride bulunabilirim, verebileceğin maksimum fiyatı yazmamışsın ama Blackstar'ın HT Delay diye lambalı bir delay modeli var. Kesinlikle tavsiye ederim, çok duyulan bir model değil ama çok zengin sesler yakalayabilirsin pedalla. http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=4807&blackstar-ht-delay-pedal bu türkiye fiyatı, http://www.zzounds.com/item--BLCHTDELAY bu da yurtdışı. Üzerindeki space modu efsanedir youtubedan bir araştır derim. Bu arada ht-delay digital delayle analog delay arası bir pedaldır. Daha analog bir şey istersen MXR Carbon Copy al derim kesinlikle daha iyisini bulamazsın. Çok çok çok daha ucuza bir şeyler arıyorsa add+ analog delay alabilirsin, carbon copy'nin klonudur o da.

11. Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim. Eksik kalan pedallar için araştırıyorum halen. Şu an elimde slash wah, ts9 ve sansamp triac var. Bu yazdığım sırayla kullanıyorum, bir yanlışlık var mı acaba sırada?

12. Hayir yok :) chorus icin mxr analog chorus ta bakabilirsin

moribund bunu beğendi.
  13. Chorus pedalını listeden çıkardım. Şimdilik delay, reverb, ve flanger alacağım arkadaşlar. Çok uçlu adaptör almam gerekecek, önerisi olan var mı?

14. add+ 10 lu ya da 5li adaptör al, reverb için paran varsa tc electronic hall of fame bak ama yoksa marshall rf-1, delay mxr carbon copy/ibanez ad9/add+ analo delay digital istiyorsan boss dd ler, flanger için kesinlikle bulunursa gözü kapalı alınması gereken ibanez af2 paul gilbert signature ama limited edition mıydı yoksa artık türkiyeye gelmiyor mu bilmiyorum ya da mxr flanger

15. Bu pedalları mixer'e direk mi gireceksin yoksa amfiye mi?
    Amfin varsa tabi lambalı mı?
    Gitarın nedir?

Delay için:
    Eğer çok net repeatler arıyorsan -> line 6 echo park
    Vintage analog bir repeat istiyorsan (pink floyd vs) -> mxr carbon copy
    Hem net repeatler hem analog modellemesi iyi bir delay arıyorsan -> tc electronic nova repeater

Reverb için:
    Amfi reverb 'ünden başkasından pek haz alamadım.
    Sadece Tc electronic ürünleri derim. fiyat / performans açısından.
    Bana kalsa pedaldan değilde çalacağın yerdeki masadan hafif bir reverb isteyip sürekli açık kalsa kafi.

Flanger:
    Hiç kullanmadım... Sanırım hiç kullanmayacağım :)
    İlla bir modülasyon dersen ama chorus / phaser'ı tercih ederim.

16. Amfim yok. Amfisi olan barlarda return girişinden, olmayan yerlerde mikserer gireceğim xhornetxx. Gitarım ibanez mtm2, sert karakterli bir gitar ama metal falan çalmıyoruz. Bahsettiğiniz modellere bakacağım.

17. anladım sansamp triac almışsın zaten preamp sorununu çözmüşsün. Bunun yanında bir dibox'a ihtiyacın olacak.

Bu Sayfayı Paylaş