quentin tarantino

'Forum Meydanı' forumunda gunsnroses tarafından 12 Kasım 2003 tarihinde açılan konu

tarantinonun en beğendiğiniz filmi?

1. kill bill-1(belki izleyen olmuştur)

96.5%
  2. natural born killers(1994)

0 oy
    0.0%
  3. from dusk till dawn(1996)

0.2%
  4. desperado(1995)

0 oy
    0.0%
  5. pulp fiction(1994)

2.9%
  6. rezervuar köpekleri(1992)

0.4%
  1. en sevdiğim yönetmenlerden birisidir! 'reservoir dogs'-'pulp fiction'-'from dusk till down'...vs...muhteşem filmlerdi.en son filmi ''kill bill-1'' abd de gösterime girdi!(ikincisinin çekimi de tamamlandı ve 2004 te gösterime girecek).varmı bencileyin bu haysiyetli abimizi seven başkaları? :)

2. pulp fiction..
    elemanlar karizma senaryo karizma müzikler karizma...

3. natural born killers
    öyle bir hatun bulursam bende killer* olacam

4. Ya bi kerede filme hasta ol be yani filmde hatun yoksa ve dünyanın en güzel filmiyse genede gözüne giremicek

5. Oliver Stone Tarantino'nun senaryosunu mahvetmeseymiş daha iyi olurdu Katil Doğanlar.

6. Rezervuar Köpekleri tabii ki o filmden sonra siyah takım elbise alıp kürdan çiğnemek en büyük hayalim oldu....

7. Seçmek zor ama benim tercihim Pulp Fiction,ayrıca şıklarda Jackie Brown unutulmuş o da Robert de Niro'nun ve Samuel L. Jackson'ın oynadığı önemli bir Tarantino filmi

CAJEMIR bunu beğendi.
  8. natural born killers tarantino filmi diil bildiğim kadarıyla senaryo tarantino'nun ama yönetmen oliver stone..

valla arada kaldım oy verirken rezervuar köpekleri ve pulp fiction ikisini de çoook severim.. özellikle rezervuar köpeklerinin sonu hayatımda izlediğim en iyi final sahnesidir..

9. bir yönetmen ancak bu kadar beğenilir..daha fazla olamaz gibi geliyo...kendimi enn yakın hissettiğim yönetmendir kendileri....her filmini de ayrı severim seçemedim bak şimdi bi tane....

10. Pulp ' dan şaşmam...

11. desperado ve from dusk till dawn robert rodriguez filmleri. tarantino ikisinde de oyuncuydu. robert rodriguez'le ikisi iyi arkadaştır biliyorsunuz. hatta tarantino ayak fetişisti olduğu için from dusk till dawn'la ilgili şöyle bir hikaye de vardır: salma hayek'in gösterisi sırasında, tarantinonun onun ayaklarını yaladığı sahnede, tarantino rodriguez'e "olmadı de, bir kaç kere çek sahneyi" demiş. :) açıkçası pek iyi bir oyuncu değildir kendisi ama mükemmel bir yönetmen ve senarist.

12. rezervuar köpekleri favorim.

Ve kesinlikle Tarantino'nun tarzını severim.Çok sıradışı ve orjinal düşüncelere sahip bir herif kendisi!

13. Ayak fetişisti olduğu zaten her filminde belli olmakta kendisinin.Ancak böyle giderse ben de olacağım sayesinde.Oylamada Kill Bill'e oy veren kişilik benim,Divx formatında izleme şansım oldu.Gerçekten klasik mükemmellikteki bir Tarantino filmi.Çok güzel.

14. Kİll Bill'i bende izledim. Yine bir klasik ama şiddet açısından biraz rahatsız edici olduğu kesin. Tarantino şiddeti ve vahşeti kendine göre yorumlayıp önümüze sermiş (Kİ bu kesinlikle içinde abartı olduğunu da gösteriyor)
    Bay Pembe'ye (Steve Buscemi) filmde de, diğer filmlerinde de taparım.
    Zaten Rezervuar Köpekleri'nin renk seçimi konusundaki sahnesi mükemmeldi

15. bu adam insanları çok zorluyor ya.kendinide çok zorluyordur orasıda kesin ama stefan s. dan sonra en iyi yönetmen bence

16. kill bill çok bomba olmuş,pulp fiction'dan bu yana en iyi filmi bence.iyi dalga geçmiş sahnelerle ve müziklerin uyum konusunda.

17. Kill Bill süper olmuş.Uma Thurman'ın kullandığı kılıcın sloganı da çok iyi ''tanrıyı bile keser'' :)

18. ayrıntılara verdiği önem kill bill dede ortaya çıktı bu film 2 film olmamalıydı yaa keyfim zevkim herbişeyim yarıda kaldı çok sinir oldum ama süper bitti

19. reservuar köpekleri kesinlikle en iyisidir

20. kill bill mütiş olmuş..gördüüm günden beri ağzımdan düşmüo ilk defa filmde duyduum "my baby shot me down" :)

i was five & he was six
    he rode horses made of sticks
    he wore black & i wore white
    he would always win the fight

bang bang he shot me down
    bang bang i hit the ground
    bang bang that awful sound
    bang bang my baby shot me down

nefes kesici gariplikte we güzellikteydi film..

Bu Sayfayı Paylaş