quentin tarantino

tarantinonun en beğendiğiniz filmi?

• natural born killers(1994)

Oylar: 0 0.0%
  • desperado(1995)

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    453
kill bill çok boş olmuş bence,pulp fiction ya da rezervuar köpeklerinden sonra -kıyaslama yapmak istemem ama- beklediğim zevki almadım.volume 2yi daha izlememiş biri olarak,sonunda süpriz falan bekliyorum,yoksa sonu şimdiden belli pembe dizi olduğunu söyleyeceğim!

arkadaşlar asla tartışılamıyacak bişey bu tabi ki reservoir dogs
o filmden sonra tarantinonun filmlerinin özelliklerini anladım..
esasında pulp fictionda fena değildi ama dedim ya tartışılmayacak bişey bu

gazi alip diger hicbir filmini seyretmeden kill bill e giden bir çok insan gibi sok olmustum filmde
tarantino nun muhtesem bir deha ve goz ardi edilemez bir manyak(iyi anlamda) oldugunu biliyordum ama az biliyormusum

bang bang i bunyemize kaziyan o super giris vs. vs.

gectigimiz hafta da vol.2 gösterime girdi
vol.1 de eksik kalan bazi seyleri tamamladi ama bence hala oldukça acik yer birakti bize
ayri ayri dusunulmesi mumkun olmasa bile benim icin vol.2 vol.1 den cok daha guzel bir film di
ama butun olarak bir saheser oldugunu dusunuyorum

bu arada bu haber burada yayinlandi mi bilmem ama
kill bill vol.3 çekilecek mis
vol.3 de ise

(burayi okuyan vol.1 i seyretmistir herhalde ona göre konusuyorum)

vol.1 de annesinin oldurulusunu goren nikki nin intikam hikayesi anlatilacakmis nikki nin annesi kim diye soranlar için de filmin basinda seyrettigimiz vernita green(vivicia fox)

tarantino nun cekecegi filmden benim hic bir suphem yok ama yine de bu serinin "bill" i oldukten sonra devam etmemesi gerekirdi.

vol. 3 ün çekileceğini sanmıyorum çünkü "kill bill" zaten tek bir film olarak yapılmış ancak tuttuğu zaman yönünden ve tarantinonun da hiçbir sahneyi/bölümü çıkartmak istemesinden ötürü vol. 1 vol. 2 olarak iki parça halinde çıktı.Çekilirse bir nevi 2.si çekilmiş gibi olur ki tarantinonun böyle bir yanlışa düştüğü pek görülmüş şey değil.

Countdown demiş ki:
vol. 3 ün çekileceğini sanmıyorum çünkü "kill bill" zaten tek bir film olarak yapılmış ancak tuttuğu zaman yönünden ve tarantinonun da hiçbir sahneyi/bölümü çıkartmak istemesinden ötürü vol. 1 vol. 2 olarak iki parça halinde çıktı.Çekilirse bir nevi 2.si çekilmiş gibi olur ki tarantinonun böyle bir yanlışa düştüğü pek görülmüş şey değil.

10 yil sonra falan bi film cekmeyi planliyo su Uma Thurman in öldurdugu siyah kadinin(Vivica Fox)kizi Uma Thurman dan intikam alcakmis adida Kill The Bride olcakmis herhalde ama sadece kesinlikle yapcam dedi 10 yil o kucuk kizin buyumesini beklicekmis ama sadece istek sonra noolur bilinmez...

Bir haber okudum hayatım kaydı bildiğim herşeyi unutmak istiyorum yahu 8O
"Tarantino esinlememiş çalmış mı? Rezervuar Köpekleri'ni bilirsiniz.
Tarantino'nun ünlü ve fena halde çarpıcı filmini... Açın bütün sinema
kaynaklarını, orada "yazan ve yöneten Quentin Tarantino" diye yazar. Geçen
hafta Onur Andaç (ki Tarantino hastasıdır ve yakında bu köşede Teknosarmal
adı altında internet notlarını okuyacaksınız) aradı. Telefondan bile
anlaşılıyordu heyecanı, sıkıntısı, üzüntüsü...

Rezervuar Köpekleri'nin esası meğer 1987 yapımı bir Hong Kong filmiymiş.
Adı, Long Hu Feng Yun/City On Fire. Yönetmeni ise Ringo Lam. Onur, filmi bir
yolunu bulup izleyince yıkılmış tabii. "Resmen kopya bu ağabey!" diyor. Hiç
değilse filmin bir yerine "şu filmden esinlendim" diye bir not koysaymış.
Yapmamış Tarantino. Onur en çok buna bozuluyor haklı olarak... Diyaloglar
bile tıpa tıp kopyaymış. City On Fire'da fazladan soygun sahnesi de varmış.
İşe bakın ki, Tarantino'nun bütün filmlerindeki "esinlenme ötesi" sahneleri
bir araya getiren bir belgeselin (adı da ilginç belgeselin: Who Do You Think
You're Fooling?) geçenlerde MTV'de yayınlanması Tarantino'nun filmlerini
dağıtan şirketin baskısıyla son anda engellenmiş.

Bu belgeselde sahneler arka arkaya getirilerek Rezervuar Köpekleri'nden Ucuz
Roman'a, Tarantino'nun "çalıntı"ları ortaya koyuluyormuş. Şu sıralarda
Tarantino hayranları arasında sıkı bir şaşkınlık ve çözülme varmış!.. Onur,
"biri bana söylese inanmazdım ama gözlerimle gördüm, çok fenayım bu
günlerde" dedi. Onur'un üzüntüsünü bütün kalbimle anlıyorum."

Haşmet Babaoğlu-Vatan Gazetesi.

N'aptın Tarantino ya :cry: Hemen bir açıklama getir şu olaya. Dini büsbütün birinin Allah yokmuş sözünü duyması gibi bir şey bu :roll: Tez zamandan açıklama gelsin yıllarımı verdim ben sana Tarantino ;)

Yaratıcı bir adam olduğunu düşünmeme rağmen kill bill'de beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.Acaba futurist'in dediği gibi insanları ona hayran bırakan filmler çalıntı mıydı? Ve gerçekten kendi emeğini yapmak istediğinde çuvalladı mı? Bunların hepsi merak ettiğim sorular.

zaten adam ben filmlerimi yaparken eskiden calistigim bi video dukkaninda ki kimsenin izlemedigi B filmlerden aliyorum cogu sahneyi.Böyle bi laf etmisti kendisi ama gercek bilinmez ve eger gercek bu olsaydi cok buyuk bi olay olurdu zaten ama hala Tarantino seven dolu ben biraz arastiriyim sonra tekrar gelir yazarim bi seyler...

hmm bazı yalnıslıkar olmus desperados ve from dusk till dawn tarantino filmi degildir bi latin yonetmen vardı unuttum sımdı robert rodriguez filmidir keza zaten natural born killersda oliver stone a aittir ayrıca
1filmi eksik orda jackie brown. Manyak bi yonetmendır aslında cok basıt gozuken fılmlerı ayrıntıları zengınlestırerek bas yapıt halıne getırme ustadır kendılerı

Jet Li hayranı olduğundan bundan sonra Jet Li filmini dağıtımını üstlendiğini açıkladı Tarantino. Tabiki Miramax yalnız bırakmayacak Tarantino'yu. Şu sıralar Türkiye'de yeni vizyona giren Hero (Kahraman) filminin afişinde Quentine Tarantino Presents yazıyor.Bazı bilgili(!) adamlar da Tarantino çekmiş filmi abi hatta bu filmden etkilendiği için Kill Bill ile devam etmiş diye sallamaktadırlar aslı yoktur. Bu filmin yönetmeni Yimou Zhang tir.Tarantino Presents ibaresinin filme ivme ve popülarite kazandırdığı doğrudur ancak Tarantino filmi demek uydurmadır.

Geri