Manyetik, köprü ve sap seçimi. Görüşleriniz önemlidir

Manyetik Seçimi

• Bill Lawrence L500XL - L500R

Oylar: 3 30.0%
  • Seymour Duncan SH-4/SH-2N

Oylar: 7 70.0%

• Toplam oy veren
    10
Merhaba arkadaşlar..

http://turkrock.com/threads/28978/ Konusunda gördüğünüz gibi kendi gitarımı yapmaktayım Alshain arkadaşımızla. Manyetik, köprü ve sap seçiminde bir düşüncemiz var bu konuda sizden görüşlerinizi belirtmenizi istiyoruz.

Sap seçimi

http://www.ebay.com/itm/CARVIN-BN-B...ccessories&hash=item5d34459ff4#ht_1603wt_1037

Manyetik olarak ilk başta Bill Lawrance düşünülmüştü fakat şuan Seymour Duncan SH-4 ve SH-2N düşünüyoruz.

Köprü seçiminde KAHLER Hybrid düşünüyoruz.

Sizden ricam görüşlerinizi belirtmeniz açıklayıcı olarak. Herkese iyi günler diliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım yanlışınız var ürün özelliklerine baktığımda uluslar arası nakliye sunuyor yazıyor.

adszzyx.jpg

tamam sor bakalım ne diyecekler :) Carvin gitarım var benim zamanında o yollardan çok geçtim.İhtisas yaptım hatta. Ben de bir kabin için mesaj atmıştım ama aldığım cevap şu oldu.

" I can only sell to USA/Canada. Please go to Carvinworld.com or [email protected] " buraya da e mail atmadım ama ne olacağı belli.Dec e yönlendirecekler.Neyse inanmazsan buy it know yap sonra ne olacakları kendin tecrübe et :)

Carvin artık ebay'den bu sapları satıyor, ancak dediğiniz gibi sadece Amerika'ya ve Kanada'ya gönderiyorlar, geri kalanını dağıtımcıya bırakıyorlar. Ben Amerika'dan direkt alacağım için sorun yok, zira Amerika adresime gidecek :) Bill dededen kimsenin haberi yok, ben bir oy atayım da boş kalmasın:p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tamam sor bakalım ne diyecekler :) Carvin gitarım var benim zamanında o yollardan çok geçtim.İhtisas yaptım hatta. Ben de bir kabin için mesaj atmıştım ama aldığım cevap şu oldu.

" I can only sell to USA/Canada. Please go to Carvinworld.com or [email protected] " buraya da e mail atmadım ama ne olacağı belli.Dec e yönlendirecekler.Neyse inanmazsan buy it know yap sonra ne olacakları kendin tecrübe et :)

Yanılmışım kargo özelliklerine bakınca genede Levent ile bu sorunu çözeceğizdir.:) Konuya giren arkadaşlar önerilerini ve görüşlerini eksik etmezlerse sevinirim.:)

Carvin neck e imzamı basarım ayrıca çok iyi bir seçim olur.Çok üst düzey kaliteli malzeme ağaç vs kullanıyorlar.Ama sap profili kişisel daha önceden kullandınız mı bilmiyorum ama esp nin thin u dan daha ince , ibanez wizard neck ten daha dar(geniş değil ki bu bence çok iyi) flat bir neck.(12 inchler böyle) benimki neck thru sap profilinde 12 inch de bolt on neck thru farkeder mi bilmem.Carvin bir neck kullandıysanız başka bir carvin neck aynı radius lu ise sizin kullandığınıza ölçüleri çok yakın olacaktır niye mi? ekşisözlükten bir yorum:

"gitarlarını enteresan bir teknoloji ile üreten firma. şöyle ki; yeni bir gitar modeli üretecekleri zaman, blueprint ve prototip aşamaları bittikten sonra en büyük ustaları bir araya getirip tamamel el emeği göz nuru bir gitar imal ettiriyorlar.

elle üretilen bu gitarın "mükemmel" olduğuna karar verildikten sonra, gitar lazerli bir 3d tarayıcıya giriyor ve 2-3 gün boyunca taranarak hakkında gigabyte'larca veri depolanıyor.

akabinde, üretim bandının bir ucundan bir ahşap kütlesi veriyorlar. söz konusu cihaz; tarayıcının depoladığı verileri kullanıyor ve ustaların ürettiği orijinal gitara sadık kalarak aynı gitarı birebir üretiyor (hata payı bir saç telinin 1/10'u kadar). böylece "benim aldığım gitarın sapı bilmemkiminki gibi değil" polemiklerine mahal bırakmıyorlar.

bir nevi, hattori hanzo kılıcının seri üretimi gibi diyebiliriz... gitarın boyanması, manyetiklerin takılması vs gibi işlemler ise elle ve özenle yapılıyor. helal olsun adamlara, ne diyelim..." Ben Carvin fabrikasını anlatan bir videosunda da aynı konuya değindiklerini hatırlıyorum.Adamlar cnc işinde hataya yer vermediklerini iddaa ediyorlar.Doğru mu bilmem ama malzeme neck porfili filan kaymak gibi bence.

hatta siz abd den bir carvin hatta neck thru carvin getirin olsun bitsin.Adamların herşeyi custom shop, her gitar bakır ile shield lama yapılmış elektronik caviteye hemen hemen her gitarda single faz vs tuşları var.Manyetikleri desen SD dimarzio vs ile yarışır. :D

Sap için carvin bence de mükemmel, ancak lazerli 3d tarayıcı olayı biraz bombalama gibi geldi bana. Bildiğim kadarıyla önce prototip üretilir, sonra çeşitli programlarla(autocad, solidworks, bu işten anlayan yetkili abilerin kullandığı bir sürü garip isimli program) modellenir, blueprintten bile 3d model çıkartılabilir, ancak 3d tarayıcıya koyulup 2-3 gün boyunca taranması biraz tuhaf geldi açıkçası. Direkt bitmiş bir carvin almanın bir anlamı yok, zira Sezai arkadaşımız şu an için sapı kendi yapamadığı için sadece sap istiyor. Durum böyle olmasa "do it yourself" kitleri var carvin'in, al birleştir:). Carvin sap tavsiye etmemin en büyük sebebi ise paddle head olması, yani kafa şekillendirilmemiş, alan kişiye bırakılmış. Çok hoş. Her gitarda bakır kafes olması, coil split gibi özellikler olması zaten standart şeyler, bu gitarda da olacak.

L500XL ve R yerine XL ve C tavsiye edebilirim. C uzun süredir kullanıyorum ve favori manyetiğim. Jazz'dan bile daha tane tane, net, temiz bir manyetik. Ayrıca split ettiğinizde ne kadar iyi strat taklidi yaptığına oldukça şaşıracaksınız.

Kahler'den emin değilim. Onu da uzun süredir kullanıyorum, olmasa da olur.

L500XL ve R yerine XL ve C tavsiye edebilirim. C uzun süredir kullanıyorum ve favori manyetiğim. Jazz'dan bile daha tane tane, net, temiz bir manyetik. Ayrıca split ettiğinizde ne kadar iyi strat taklidi yaptığına oldukça şaşıracaksınız.

Kahler'den emin değilim. Onu da uzun süredir kullanıyorum, olmasa da olur.

Acaba facebook veya messenger üzerinden dinletme imkanınız var mı?

videodaki ses kalitesi ile sadece manyetiğin etkisi anlaşılabilir mi? bence gönlüne hangisi yatarsa onu al sonra beğenmezsen değiştirirsin at değil deve değil manyetik değişebilien birşey sonuçta.iki markanın da 2. elde ederi var.kaybın en fazla 10 dolar olur manyetik başına.

Geri