Amerikadan alınacak 1500TL civarına gelecek gitar tavsiyesi...

'Elektro Gitarlar' forumunda SaBo tarafından 15 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Selam arkadaşlar,

Başlıktanda anlaşılacağı gibi Amerikada bulunan arkadaşımdan rica üzerine gitar getirtmek istiyorum. Şu an kafamda oluşan ve kafamıda kurcalayan

ESP LTD M-1000 Deluxe ve farklı body ESP LTD EC-1000 düşündüm. (849$) Bu iki gitar arasındaki görüşleriniz öncelikle nelerdir? Ton, klavye rahatlığı vs. Bu iki gitar harici alabileceğim başka gitar tavsiyeniz varsa tecrübelerinzden yararlanmak isterim.

Bu arada siteden alıp arkadaşın adresine kargolatacağım için music123.com musiciansfriend.com zzounds.com gibi sitelerden hangisini tavsiye edersiniz?

Yardımlarınız için sağolun...

uzmao bunu beğendi.
  2. SaBo, CanberkPolat ve Alshain bunu beğendi.
  3. Gibson SG standard ya da carvin modelleri, böyle bir imkanınız varken ltd düşünmeyin bile . o sitelerden alıp boşuna daha fazla para vermeyin, ebay'den aldırın. işte birkaç alternatif;

http://www.ebay.com/itm/Carvin-SC90...?pt=Guitar&hash=item33789405f2#ht_2151wt_1185

http://www.ebay.com/itm/1986-Carvin...7?pt=Guitar&hash=item3a7642c3d7#ht_720wt_1185

Schecter Hellraiser C-1 Extreme, Schecter'ın yeni bombası.;

http://www.ebay.com/itm/Schecter-He...?pt=Guitar&hash=item2c6682c0fb#ht_2836wt_1185

SaBo bunu beğendi.
  4. ya carvin al ya charvel.Bir de USA charvel varsa kaçırma. :)

SaBo bunu beğendi.
  5. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Tavsiyeler için sağolun arkadaşlar sizinde dediğiniz gibi Carvin USA ağırlıklı gitar bakmaya başladım. Başka tavsiyelerede açığım tabi ki :)

6. 3dd

3dd

1
    0
    5
    Arkadaşım aklın varsa ibanez icemanlere bak.. ic400-ic700 artık hangisini istersen. pişman olmazsın.

7. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Iceman pek hoşuma gitmedi diyebilirim. Aklımda Schecter Blackjack C-1 ATX de var aslında. M-1000 ile arasında kaldım. M-1000'e gidiyor aklım :(

8. Alma m 1000 filan dedik ya carvin usa al diye illa bağırtacaksınız adamı :))

9. Hocam c-1 ATX falan hikaye, Schecter alacaksanız C-1 Hellraiser Extreme alın, imkan varken en iyisine sahip olun.

10. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Ebay'den yollayamadığımızdan mağaza adresi vermemi istedi gidip o şekil alacak. ESP mağazası Los Angeles'da fazlaca buldum oraya gidip fiyat alacak. :) Schecterde aradım internette kesin olan yer göremedim. Bulamazsa bana fena sayar çünkü arkadaş dediğim şirketimizin genel müdürü :) Telefonda öylece LTD M-1000 dedik ama pişmanda olmayız inşallah :)

11. Ufff hea gitardan anlamayan adamdan da gitar istemek çok gıcık bir durum...

12. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Tamam hocam böyle çıkış yapıcaksan gitar "isteme" ozaman...

13. sizin genel müdür için söylemiştim :) Benim de zamanımda böyle bir fırsatım vardı ama amerikaya giden mühendis olup gitardan bir haber biri olduğu için carvin desem o ne diyecekti :)

14. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Yanlış anlamışım pardon :) Aynen gitmeden öncede LTD M-1000'in resmini göstermiştim ona gözüde aşina olduğu için yanlış birşey yapmasıda biraz daha düşük :) Birde kötü yanı bana iletişim bilgilerini daha erken söyleseydi ebay'den Carvin alabilirdim. Şimdi tek seçeneğim mağazadan ( hemde adresini vermem koşuluyla) sıfır bir gitar almak :)

Tavsiyeler için teşekkürler...

15. ebay şansınızı kaybetmeniz gerçekten iyi olmamış.Dükkandan alacaksanız yine dükkanlarda satılan 2. el gitarlar var bazen 900-1000 dolara filan jackson soloistler oluyor herhangi bir soloist kapıp gelse bile sizin ltd m 1000 den bin kat iyidir.En büyük ya da 2. el satan bir dükkana yönlendirin.used guitar shop in xxx(new yorkta mı??) diye google dan aratın dükkanın adını ismini cismini öğrenin kısa bir iş yani.Ya da gitarı alacak kişi kesin alacağı zaman size telefon açar ve mağaza görevlisine sizin limitteki sizin isteklerineze göre gitarları sorar siz de ona göre yönlendirirsiniz.Kolay gelsin :)

16. SaBo

SaBo

7
    1
    105
    Şimdi şöyle birşeyde olmasından korkuyorum. Dediğiniz gibi yaptığımda patron gitardan felanda anlamadığı için 2. el dükkana girer telefonda bana iyi durumda çizik mizik birşey yok deseler bile sap kayması, ciddi hasarlar felan olabilme ihtimalide olmasından korkuyorum:) Söylediğiniz iyi fikir aslındada. Bir mesaj çekip deneyeceğim inşallah döner bana :)

17. sap ayarı mı? hahaaa :) alacağınız usa jackson soloist olacak onun ölüsünü bile tamir ettirseniz Tr deki değeri 2000 tl nin altı değil siz bilirisiz tabiki.Sap ayarı zaten kayar ısı değişimi taşıma yükleme yer çekimi vs derken.Çizik vs olmasın özellikle söyleyin sap ile gövdenin birleştiği yerlere baksın tamamdır.Herhalde çöplük bir gitar zaten dıştan kendini belli eder.

Bu Sayfayı Paylaş