Şöyle Bi Başlık Olsun Canı Sıkılan Girip Saçmalasın...

Tam bu saatlere geldiğimde saçmalama isteği beliriyo içimde nedendir bilinmez.
Hani varsa içinizde müzik konusunda özellikle, saçma bulup söyleyemediğiniz burda dökün gitsin bence.
Yada farketmez yav, maksat geyik olsun şu saatte.
Ben kaçtım öyleyse haydi eyvallah. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yahu o değilde sahibindende bi kullanıcı var tayfur b. diye. Tam deşifre etmeyim. Adam aria, stagg filan ne bulursa usa pickguard ve fender manyetik takıyo. Deli midir nedir arkadaş.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cort batsın biz de kurtulalım. X2'ye dünyanın en iyi gitarı diyeni biliyorum yeminle.
Of of of. Cort cortlasada kurtulsak mı diyosun özetle?
Geçenlerde bi arkadaş vardı yahu, üstünü çizdiler galiba onun. Çin yapımı epi lp100 gibsondan çok daha iyiymiş. Öyle diyodu.

Bi de meşhur polemik yaratan sözü vardı ya " çok karizma gitar, ibanezede, ceksınada çakar her alanda " .. belki başka profille aramızdadır. Sesini duymak isteriz :D

Özelden mesaj atmıştı bana. Orada konuşma tarzı biraz neşeli, şen şakrakça ama düzgündü de. Başlıklardakinin tersine bir üslubu vardı yani. O iddialı başlıkları açarken "dikkat çekip konuyla ilgili bilgisi olanların dikkatini çekmeye çalışıyo herhalde" diye tahmin ettim ben de.
Bu arada, Epiphone'ların bazı ilk kullanıcıları üzerinde ilginç bir sevindirik etme etkisi var. Gibson'un sitesindeki yorumlara bakarsanız bunu çok net görebilirsiniz. Epiphone'un bazı modellerini alan insanlarda mutluluk hormonunu yükseliyor sanki. Hani tamam, çoğu iyi gitarlar ama, gitarlar bir tür kimyasal mı salgılıyorlardır neyse artık, bu etki yine de araştırılması gereken konusu bence! :)

Şimdi 1000 liraya epiphone alsam arkadaşlar arasında benim de karizmam olur çünkü vermişim bin lirayı öttürüyorum gitarı :D O kadar para verip memnun kaldıktan sonra, arkadaşlarım da kıskanıyosa niye mutlu olmayayım ki :D Şaka bir yana gitarın karizması beni de çok cezbediyor (Les pauller özellikle) ve ben elime bir gibson ya da epi adığımda nedensiz bi şekilde sırıtmaya başlıyorum :D

Bi de meşhur polemik yaratan sözü vardı ya " çok karizma gitar, ibanezede, ceksınada çakar her alanda " .. belki başka profille aramızdadır. Sesini duymak isteriz :D
Bu iş artık araba olayına dönmeye başladı zaten."bizim doğan slx sizin toros a çakar havada karada" gibi karşılaştırma görünce fitil oluyorum :DBöyle polemik derdinde olan insanlar ve gitardan anlamayıp boş boş konuşan insanlar arabaya çeviriyor hemen gitarı :D

Bir de ağacın kuruyup tonlarının oturma mevzusu var onu ne yapcaz :D Yarım metre cilalı gitar için ağaç kurudu tonlar oturdu diyorlar. Saygılar abi haklısın büyüksün :D

Hayır ya ne cort x2 si saçmalamayın al stagg tak fender manyetikleri ayrıca o adam yüzünden bendede salakça bir epiphone gibsondan iyiymiş mutluluğu salgılandı :)

Yalnız zamanında bi stagg les paul çalma fırsatım olmustu.Yaklasık bi 2-3 hafta takıldım gitarla.cort x2 yanına yaklasamaz gerçekten:D tabi her gitarı öyle olmayabilir o ayrı mevzu :D ama duyumlarıma göre stagg e herkes ılımlı bakıyor.Bu arada girelim sacmalayalım diye açılan başlığın altında bile gitar konuşuyoruz.içimize işlemiş artık :D

Geri