Eq Pedal seçimi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda St. Agme tarafından 17 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar abiler ablalar. Eq pedal alacağım. Daha önceden sadece GE7 kullanmış bir gitarist olarak diğer markalardan bihaberim(bir de saçma sapan bir yerde yaşadığım için bilsem de bişey ifade etmiyor deneme şansım olmadığı için). O yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Marka,model,ıvır zıvır önemli değil. Benim için önemli olan sizin fikirleriniz, tecrübeleriniz. Şimdiden teşekkür ederim. İyi muhabbetler, iyi alışverişler dilerim :)

2. Daha önce hiç duymadığım bi marka hemen başlıyorum araştırmaya :)

3. Hocam bu markanın Türkiye distribütörü hangi firma ben bulamadım ya da olmadığını düşünüyorum

4. Zuhal Müzik'ten temin edebilirsiniz.

5. Farklı bi cihaz çok hoşuma gitti kullanışı da kolay sanırım ama kanal arası geçişleri nasıl oluyo acaba onu çözemedim

6. Ge-7 nin ciplerini tl072 ile degistirmeni oneririm. Dediklerine gore ge-7 de tl022nin eski hali kullaniliyormuis ve texas instruments o cipin artik kullanilmamasini soyluyormus. Daha bir suru cip var kullanilabilcek ama tl072 digerlerine gore daha kolay bulunuyor (OPA2134, NE5532AP, RC4559P, OPA2132,OPA2604)

7. Derinlemesine bildiğim mevzular değil bahsettikleriniz çiplerdir boardlardır falan bir bilgim yok malesef. Peki dediğiniz şekilde modifikasyon yapıldığı takdirde ne gibi değişimler oluyo pedalın karakterinde?

8. Dip gurultusu azaliyor :D

9. Örneğin Monte Allums RC4559P ve OPA2134PA içeren bir kit satıyor. Monte'den başka bir kit siparişi vermiştim ve 17 gündür yok ortada gerçi. Uluslararası hemen hemen tüm mod kiti gönderimleri 4.5 dolar. Çok aklıma yatmadı.. Elime ulaşırsa yazarım.. :)

http://www.monteallums.com/pedal_mods.html

10. Bunları anlayabilmek için çakralarımı açıp ruhumu dengelemem lazım :D Şaka bir yana dediğiniz elemanları bulabileceğim veya pedalı o şekilde modifiye yaptırabileceğim bir kaynak var ise eğer ülke sınırları içerisinde yardımlarınıza açığım efenim

11. Istanbuldaysan yardim edebilirim bu hafta, hatta ilk benim ge-7 ile karsilastirirsin farki anlarsin

12. Bende siparis vermeyi dusunuyorum, takipteyim :D yorumlariniz pozitif olursa bulunmasi zor olan parcalardan bi kit siparis vericem

Bu Sayfayı Paylaş