Bu model gitar tavsiyelerinizi bekliyorum

'Elektro Gitarlar' forumunda halil tarafından 18 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. halil

halil

6
    0
    100
    Arkadaşlar merhaba,
    Kısaca durumumdan bahsedip değerli görüşlerinizi bekliyorum. Orta seviyede gitar kullanıcısıyım, müzisyen veya profesyonel değilim. Sadece hobi amaçlı, sevdiğim şarkılara eşlik edip cover yapıyorum. Daha önce washburn x10 gitar kullandım. Gitarımı başka birine verdiğim için yeni bir gitar alacağım. Daha çok popüler müzik ve türkçe rock çalıyorum. Hard rockla ilgilenmiyorum.

İstediğim gitara strat kasa diyorlar sanırım. Kırmızı-beyaz renkte, klavyesi özellikle açık renkli olan(kahverengi olanlar da var ama onlar değil), tıpkı aşağıdaki gibi bir gitar almak istiyorum.
    Aşağıdaki gitar fender fakat benim bütçem 350 TL kadar. Bana önerebileceğiniz çok kalitesiz olmayan ve tarzıma göre bir gitar var mı? Sıfır olmasa da ikinci el araştırabilirim böylece. (Hatta elinde mevcut olan ikinci el olarak da teklif verebilirseniz ciddi olarak düşünürüm. İstanbul anadolu yakasındayım. Elden alışveriş yapabiliriz)

Teşekkürler

2. s-co

s-co

401
    43
    706
  3. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
  4. halil

halil

6
    0
    100
    s-co ilk verdiğin squier güzel ama o kadar rengi varken neden kırmızısı yok anlamadım :S Telecaster kasa bana biraz itici geliyor, nedense hiç ısınamadım ona :)
    TUFAN Daphne blue rengi gerçekten güzel. Kırmızı olmazsa zaten bunu düşünüyordum rengini öğrenmiş oldum saol :)

5. s-co

s-co

401
    43
    706
    Mydukkan linkini verdiğim squierin kırmızısı var o sayfada. Gitarın biraz aşşağısında renk seçenekleri arasında.Hatta şöyle gtr.JPG

6. halil

halil

6
    0
    100
    Bu gitarın fenderle bir akrabalığı var mı? Squierin altında fender yazıyor ama anlamadım. Ve bu gitara yaklaşık 500 TL vermeye değer midir?

7. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Fender markasının alt ürünleri ilerde istersen küçük modifiyelerle tatlı tonlar yakalayabilirsin ama benim gösterdiğmife jay turserda iyi gitardır rengi tonu fiyatı uygun bence

8. Jay Turser güzeldir, ancak modifiye isteyen bir gitar, en azından manyetikleri ve köprüsü değişmeli..Benim onerebileceğim (kendime alıcaktım ama artık gitar almama kararı aldım) Senkop Müzik'te SX marka bir strat var, govdesi American Swamp Ash ve Natural cila.. benim diyen standart american Fender'le kapışır, şiddetle öneririm.

9. halil

halil

6
    0
    100

Bu Sayfayı Paylaş