Billy Joel

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Mahcem tarafından 13 Kasım 2003 tarihinde açılan konu

 1. Diğer bir başlıkta bahsedince aklıma geldi, altı defa Grammy almış, kariyeri boyunca sattığı albüm sayısı 150 milyon sınırına ulaşmış, artık klâsikleşmiş Mr "Piano Man"in müziğinden hoşlananlar var mı burada?


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tabii artık yaşlandı...

  [​IMG]
   
 2. you are going to start a fire... mahcem

  piano man,an innocent man,storm front,river of dreams dışında pek dinlemedim...ama dinlediğim ve bildiğim kadarı ile bir şey söyleyyeim,bazılarına fazlaca iddilı gelebilir ama "goodbye yellow brick road" daki "elto jhon" dışındaki tüm elton jhon'lara 5 basar billy joel,tabi bu benim görüşüm.
   
 3. "It was always burning since the dude's been churning" be abi :)

  Saydığın dört albüm de klâsik artık hoca... daha neyini dinleyeceksin adamın. Gerçi daha "Songs In The Attic" var, "Stranger" var, "Glass Houses" var, var oğlu var.

  "Innocent Man" de dehşet bir parçadır bu arada ha.
   
 4. The river of dreams parçasını çok severim...
   
 5. Billy Joel hakkındaki tüm görüşlerinize katılıyorum.Bence mükemmel bir piyanist vokalist ve sözyazarı.
   
 6. bugün açık ögretim sınavım vardı. sınavdav çıkınca bir anda kendimi kadıköyde rus pazarında buldum, orda gezerken eski plak ve cd'lerin oldugu bir tezgah gördüm ve hemen yumuldum tabi. orda Billy Joel'in Kohuept adlı rusyada vermiş oldugu 87 de basılmış bir cd'sini aldım. şimdi dinliyorum. gerçekten çok güzel.aralada konuştuklarını da rus sunucu rusçaya çeviriyor falan baya iyi yani.
   
 7. Mahcem su anda uzerimde Billie Joel ve Elton John konserinden aldigim tshirt var. 1995'de seyretmistim Death Valley'de ve Billie Joel, Elton John'u sildi supurdu o konserde. Genesis; bu arada o konserde Goodbye Yellow Brick Road'i Billie Joel coverladi :D
   
 8. sabah yolda discman'de dinledim baya, angry young man ve honesty süper parçalar ama honesty'i daha önceden dinlemiştim sanırım çok tanıdık bir parça bana.
   
 9. Aaa.... lütfen :)

  Amcanın süper parçalarını sıralasak bitmez. Stranger, An Innocent Man, Movin' Out, Scenes From An Italian Restaurant, Piano Man, My Life, New York State of Mind, Just The Way You Are, The Entertainer, It's Still Rock And Roll To Me, Uptown Girl, We Didn't Start The Fire, I Go To Extremes, Leningrad, She's Always A Woman... diye gider.

  Burak, you lucky bas :D O "Joel-John Piano Duel" turnesinin bir ayağı da burada Rangers'ın stadı Ibrox'da idi ama ben gidemedim, o zaman buradaydım ama daha tam yerleşmemiştim, gelip gidiyordum.
   
 10. En sevdiğim albumlerinden biri The Essential Billy Joel
  Ne zaman sıkılırım bu albumden bilmiyorum :)
  :D :D :D :D
   
 11. richard marx'ın bir albümünde miami 2017 diye bir şarkı var billy joel'in richard marx güzel söylemiş, süper bir şarkı.
   
 12. we didn,t start the fire amerikan yakın tarihini özetleyen mükemmel bir şarkı..
   
 13. Kesinlikle
   
 14. Kesinlikle super bir piyanist. :) uptown girl, Surprises, Baby grand dinlenmesi gerekir. Amerika'da en çok satan solo stüdyo albümlerinden biride Billy Joel e ait hangi albümü bilmiyorum çünkü biryerlerde okumuştum yada duymuştum:)
   
 15. "That's Not Her Style".. Muhteşem
   

Bu Sayfayı Paylaş