Max 2500 TL Ekipman Önerileri

'Elektro Gitarlar' forumunda TUFAN tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Merhaba arkadaşlar bir konuda sizden yardım ve önerilerinizi istiyorum.Bu yıl hayatımda doğru değişiklikler ve kararlar aldığım için babam beni ödüllendirmeye karar verdi .) .Fakat ne alacağıma karar veremedim.En fazla 2500 tl ye kadar birşeyler alacağım ama nakit değil.Ekipmanım şöyle :

Gitarlar:
    Epiphone Bullseye
    Epiphone Lp100
    İbanez Grg Limited Edition

Amfiler:
    Hiwatt g40 12r
    Marshall Mg15

Pedal Prosesör:
    Vox Tonelab Ex
    E.H Micro Metal Muff

Çaldığım tarzlar ise rock blues jazz hafif drivelı tonlar anlayacağınız öyle sert metal tonları istemiyorum ,amfimi bi fenderle mi değiştirsem yine vox tonelab la istediğim tonları alabilir miyim yoksa onun yerine bitane fender mi alsam karar veremiyorum .Bu yüzden neyi değiştirmem yada ne almam konusunda sizden yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

2. Epiphone Bullseye+Hiwatt g40 12r+Vox Tonelab Ex kombinasyonu iyidir bence. Madem metal çalmayı düşünmüyosun metal muff almana gerek yok adından da anlaşılacağı gibi :) Elindeki malzemeler neler peki?

3. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Elimdeki malzemeler derken?

4. Pardon hocam ben yanlış okumuşum :D Bunlar elinizde olanlar mı? :D

5. Gitarların hepsini sat, üzerine az bir şey ekleyip humbuckerlı bir strat al, Blade olur, Fender olur, Fujigen olur vs. Tüm amfilerini sat ve iyi bir ses kartı al(Konnekt 6 tavsiye ederim) üstüne bir çift de referans monitörü(Yamaha HS50M, bütçe varsa HS80M). Hem istediğin tonları çok daha rahat alırsın, hem çok daha iyi bir gitarın olur, hem de kayıt yapabilir hale gelirsin, ki bu da seni çok daha geliştirecek, ileri bir noktaya taşıyacaktır.

aiyiadam bunu beğendi.
  6. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    St. Agme evet elimde olanlar bunlar obican amfi olmayacak değil mi?

7. Epiphone Bullseye hariç herşeyi sat hocam. Baban sana bi fender stratocaster alsın. Sattığın ekipmanın parasıyla da kendine bir adet lambalı fender amfi al en ciks olanından. Para kalırsa da bi tane chorus bi tane de delay pedal alırsın ikinci el on numara olur bence :)

8. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Hocam şimdi ben pedal almaya sıcak bakamıyorum çünkü pedal alınca prosesörü kullanamıycam içim açıyacak

9. prosessorü sat zaten lambalı amfi alcaksın ya :D

10. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Alalı 1 ay oldu onuda :D

11. Ampüllü amfi iyidir sat gitsin :D

Bu Sayfayı Paylaş