Sır Dosyası

1998 de starda x-files dan etkilenilerek çekilmiş bir diziydi.
türkiyede ilk defa 16mm lik kamerayla çekilmişti.
ama 5 bölüm oynadıktan sonra kaldırıldı.

mehmet günsür de vardı dizide

Bu diziyi hatırlayan birilerinin olmasına sevindim. İzlerken ciddi anlamda tırstığım tek yerli yapımdır desem yalan söylemiş olmam. Her ne kadar X Files'tan epey arak yapmış olsalar da gayet kalburüstü, dört başı mahmur bir işti. Ancak birçok kaliteli yapım gibi o da tutunamadı piyasa şartları altında ve yayından kaldırıldı. Yönetmenliği hatırladığım kadarı ile Taylan Kardeşler üstlenmişlerdi. Mehmet Günsur'un yanısıra, Taner Birsel de oyuncu kadrosunda yer almakta idi.

Bu dizinin müziği de fevkalade orjinaldi. Bilen var mı kime ait olduğunu?

Arağın ağa babasını yapan bir diziydi. Taylan biraderlerin araklamasıydı :) Hatta olayı abartıp, dizideki polis ortakları, tip olarak aynen Mulder ve Scully'e benzetme gafletinde bile bulundular. Eşek ve su meselesi :)

gayet güzel kaliteli bir yerli yapımdı doga üstü olayları anlatıyordu başrolde taner birsel oynadı topu topu beş bölüm yayınlandı o dönem rtüke çok şikayet geldi reytingleride düşük olunca yayından kalktı taylan biraderlerin tv ye yaptıkları ilk iş tir sır dosyası yayınlanan 5 bölüm şöyleydi.........
1 cinli köy
2- cinli köy 2
3- hayalet
4- oraklı şeytan
5- uzaylı cinler

Bunu bende izlemiştim tesadüf eseri bir gece yarısı denk geldim.Kendi kendime allah allah prim-time da bir türk yapımı o zamanlar bu düşüncem hayaldi tabi meğerse yayınlanan ilk bölümmüş.Konusu bir köy kuyu yüzünden delirip ölmüş kuyudanda cinler çıkıyormuş bizim esas oğlanlarda bunlarla yüzleşmeye gidiyorlar falan filan...

Sonra diğer bölümlerinide seyrettim acayip garip bir yapımdı cinler,şeytanlar vardı.Tabi her bölüm sonunda rtüğe şikayet te ederdim bunu sonunda kaldırdılar yayından...

türkiye'de çekilmiş en kaliteli korku filmi(daha doğrusu dizisiydi,gerçi 3-4 bölüm bi şe ya yayınlanmıştı maalesef)şu ana kadar daha bu denli kalitede bi korku prjoesine rastlayamadım tr'de...

dizi müziğini de çok merak ediyordum,şimdi öğrenmiş oldum.teşekkürler...

Geri