Self Torture

şşşt! biriniz bana bi adres verin de yakında ank. gelcem içinde röportajınız olan dergiyi veriim size. ha bi de sizin tişörtleri nerden ve ne kadara alabiliriz ve sticker fln demişti ozan abi peki onu nerden alabilrim? öpüom :cigara

person-a albümünü dinledim, bana kalırsa tarzına göre bayağı iyi bi grup ama ben başından beri brutal vokalden hiç hazetmediğim için büyük ön yargılya dinledim albümü, beklediğimden iyiydi... tarzım olsaydı sürekli dinlerdim heralde... ;) :D

albüm biraz daha melodik olsa bence çok daha iyi olabilirmiş, ama bu haliyle de severek dinliyorum.

(ulan epeydir dinlemedim şimdi bi Rolling Dice iyi gider ;) )

hayir millet miss II daa ii gider insanlarin nasi degistii ve nasi sizi yapayalniz biraktii ni gosterir yaninizdakilerle mutlu olmayi ve iki yuzlu insanlardan nefret etmeyi.....

oktay bey gec oldu ama yine de cvp için tesekkur bi suru ozzy ede ulasamiom ne cepten ne mailden ona bi haber verir misin erdi sana ulasamiomus die?

sanırım oktay arkadaşımızın bu ara pekte buraya bakabileceği bir dönemi değil. r.u.j. başlığına bi göz at derim. uzatmıycam daha fazla. ölümlü dünya işte. lanet olası hayatın kuralı...

Albümüleri çıkar çıkmaz aldığım tek türk grubu. Gitgide teknikleşen parçalarla gerçekten kaliteli müzik yapıyorlar. müzikten anlayan hemen herkesin begenecegi bir grup. Ankaradan dostlar. böyle devam..hardcore-metalcore Allah ne verdiyse artık...

s_hifty

Malesef doğru 9-10 ekim izmir festivalinde çalamıyoruz. Herkezden de ayrıca özür dilemek isterim bu iptal için. Artık başka bir konserde görüşmek üzre demekten başka bişi yok.

Erdican güzelim uzun süredir bişi yazamadım malum üzücü olaylar yaşadık bu aralar affına sığınıyorum. Kendimize gelelim kontağa geçeriz yeniden kendine iyi bak.

Bu arada birazda güzel bişiler yazayım dedim. Babalar çok feci şeyler oluyor haberiniz olsun dedim geçenlerde Selftorture stüdyo çalışmasında 3. Albümde neler olabileceğini gördük :) Offf Off Çok feciii. Gene stüdyo dışında oturan arkadaşlar allah neler oluyor diyerek stüdyoya daldılar. Feci gazzzzzzzzzzzzzz.... Hehe.

SelfTorture RockTheNations'tan sonra uykuya mı daldı ne oldu?
aloooo! konser falan yok mu yaaa? Ankara zaten ölü... hiçbirşey yok, ne konser ne bişi... şöyle bi Torture konseri olsa da tepişsek.

Mislead demiş ki:
s_hifty

Malesef doğru 9-10 ekim izmir festivalinde çalamıyoruz. Herkezden de ayrıca özür dilemek isterim bu iptal için. Artık başka bir konserde görüşmek üzre demekten başka bişi yok.

Erdican güzelim uzun süredir bişi yazamadım malum üzücü olaylar yaşadık bu aralar affına sığınıyorum. Kendimize gelelim kontağa geçeriz yeniden kendine iyi bak.

Bu arada birazda güzel bişiler yazayım dedim. Babalar çok feci şeyler oluyor haberiniz olsun dedim geçenlerde Selftorture stüdyo çalışmasında 3. Albümde neler olabileceğini gördük :) Offf Off Çok feciii. Gene stüdyo dışında oturan arkadaşlar allah neler oluyor diyerek stüdyoya daldılar. Feci gazzzzzzzzzzzzzz.... Hehe.

Herheze selamlar

Uykuya dalmadık kesinlikle. Gitaristimiz Cenker'in askerliğinin bitiş tarihi olan 1 Aralığı bekliyoruz çeşitli aksiyonlar için. Fırtına öncesi sesizlik hesabı hehe.

2005 hem bizim hemde sizin için çok keyifli geçecek sanırım. Ne kadar çok konser o kadar çok pogo, kan, deşarj, dostuk, sohbet, eylence ve gaz :)

şansa bak yaaa
1-2 ay öne bitse şu elemanın askerliği, Zoofest' katılırdınız, süper olurdu.
şahsen ZooFest afişinde gözlerim direk SelfTorture aradı :(
askerlik ha! tüh be!

Person-a

Herkese merhaba,

Self Torture iki albümünü (bir Ep ve bir albüm demeliyim sanırım) de edindiğim kaliteli bir grup bana göre. Gerek teknik, gerek müzik bilgisi ve gerekse sertlik olsun bir çok konuda standartların üzerinde kalan bir grup.

Person-a'yı geçenlerde aldım. Cdyi dinlediğimde farkettim ki, grup ilk Epsi "Mislead"den sonra fazlaca değişiklik yapmayı uygun görmemiş ve aynı tarzda şarkılarda ilerlemeyi yeğlemiş. Şahsen albümü alırken Self Torture'nin kalitesinden şüphe etmemekle birlikte "acaba yeni birşeyler yapmışlar mıdır?" sorusunu da sordum içimden. Bu açıdan bakınca "Person-a"yı, "Mislead"dan farklı kılan pek de fazla öğe yok.
Elbette sözkonusu olan bir "core" grubu ise sözler ve sahne performansı, müziği biraz daha geri plana iter. Ne var ki, ben ard arda çıkan albümlerinde, fark gözetmeksizin aynı müziği bana sunan bir grubu (Self Torture ya da bir başkasını) cd playerime kolay kolay koymuyorum.

Kişisel görüşüm Self Torture şarkılarıyla bol bol eğlenmenin, sahne performansıyla pogo yaptırmanın, sert ve teknik müzik çalmanın vs. yanısıra büyük bir grup olmak ve daha uzun sürelerce kulakları ve sahneleri meşgul etmek istiyorsa yerinde saymamalı, diğer örneklerinden farklı ve yaratıcı olmalı, ve bunu da sertliğinden taviz vermeden yapabilmelidir. Kanımca bu saydığım problemler sadece Self Torture'a değil Türkiye piyasasında ayakta kalmaya çalışan bir çok gruba da hitap edecektir.

Self Torture'ye yine de emeği için teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,
Özgür

psychopogo demiş ki:
şansa bak yaaa
1-2 ay öne bitse şu elemanın askerliği, Zoofest' katılırdınız, süper olurdu.
şahsen ZooFest afişinde gözlerim direk SelfTorture aradı :(
askerlik ha! tüh be!

off off zoo'da kimse pogo yapmadı...bi biz 3-4 arkadaş 2-3 dakka ya yaptık ya yapmadık görevliler engelledi...ahhh ahhh FT olsa bölemi olurdu...neyse artık ilk konserde acısını çıkarırız...bu arada ozanım Zoo'da çekindimiz resmleri yollıcasana özele bi mail adresini yazıver..yoksa tel sapığın olurum ona göree :twisted: :twisted:

Geri