Blues Ekipman Için Öneriler

'Elektro Gitarlar' forumunda gilmor tarafından 29 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Arkadaşlar blues ,jazz, rock hafif overdrivelı tonlar istiyorum bütçe 3000-3500 ikinci el almayacağım .Fakat alacaklarım benim için 5, 6 yıl son olmak kaydıyla alınacak mantıklı öneriler bekliyorum.Kafamda her zaman k i gibi fender strat+fender amfi ama sizin deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum .Elimde vox tonelab ex prosesörde mevcut .Şimdiden teşekkürler

2. Ancak bir Fender olur o paraya amfi+gitar hem de 0 çok zor.

3. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Hocam şimdilik ilk bitanesini alıcam yalnız max limit şimdilik 2000tl ama hangisi karar veremedim

4. Ne arasından karar veremedin? Biraz daha açarsan

5. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Şimdi elimde Hiwatt 40 watt amfi var epi zakk wylde var vox tonelab ex var blues rock için ekipmanımı değiştiricem ilk önce 2000 2500 tl arası amfi yada gitar alıcam ocak ayındada amfiyi aldıysam gitarı alıcam ama amfimi gitar mı karar veremiyorum .2 el mi alsam karar veremiyorum dediğim gibi

6. 2000'e iyi bir amfi alınır. Ama iyi bir gitar zor. Neden zor diyeceksin örneğin USA'de 500 usd olan Meksika bir Fender Burada 800 Euro civarı.Benim ölçülerimde iyi bir Fender gitarın USA fiyatı 1700-1800 USD arası CustomShop değil ama en az onler kadar güzel gitarlar mevcut buradan pay biçersen o ayarda bir gitar burada 2300 Euro civarı olur ki çok para. O
    Amfi konusunda 0 almak iyidir. Ama gitar konusunda bildiğin tanıdığın güzel bir ikinci el alınabilir.

7. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Sizin görüşünüz ilk önce amfi değiştirmekten yana mı ?

8. Benim önceliğim önce gitar sonra amfi. Gitarını karakterine göre amfi seçmek daha doğru olacaktır.
    Bu arada forumda gördüğüm bir EJ signature bir Fender var 3000 TL. çok güzel bir gitar ve çok güzel bir fiyat ben olsan onu bir denerdim biraz daha pahalı 62 vintage hot rod var o da nefis bir gitar

9. yaşadığın şehri bilemiyorum İstanbul'da SRV müzikte'de 62 vintage var o da iyi bir gitar

10. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Hocam linkleri mevcut mu elinizde ? elimdeki gitarı verip üstüne parada ekleyebilirim adana hocam

11. Takasa açık değiller. Önce elindekileri sat, para eline geçsin. Nakitle pazarlık daha kolay olacaktır. Ama naçizane tavsiyem önce iyi bir gitar. Bu arada özel üretim de olabilir forumda Fatih Yılmaz üretimi Nova gitarlar var. Oldukça iyi görünüyor senin bütçen içinde sahip olunacak bir gitar. Ha özel üretimin bir dezavantajı satarken zor oluyor.

12. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Mex fender alsam çok mu hata etmiş olurum yada special stratocaster alsam

13. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Bunlar düşündüğüm iki model evet ama adanada deneme imkanım yok neredeyse do re müzik getirmiyor fender

14. Haklısın zor bir durum. Ama bol bol denemek gerekli. Gitarı 0 almaya gerek yok bence

15. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Ya direk nakitte almayacağım ondan sıfır almak istiyorum

16. O zaman ne diyelim benim önerilerim bunlar. Önce gitar sonra amfi, İyi bir Meksika'da olur. Bol bol dene :)

17. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Aaah keşke deneyebilsem

18. Hocam ne tür karekterde gitar istersen el yapımı olarak yapıyoruz.fenderler gibsonlar vs ne tür gitar olursa olsun el yapımı gitarlarlarla kıyaslanamaz.işi bilenler anlar...ilgilenirsen ö.m atabilirsin..

19. Ağacını nereden alıyorsun? Kurutulmuş mu kurutulmamışsa nasıl kurutuyorsun? Ağaçlar kaç senelik, ne ağacı, menşei nedir? Gibson yapıyorum diyorsun Chambered mi yapıyorsun. Rezonans değerlerini neye göre hesaplıyorsun? :) En basitinden 6100, 6105, 6150 ve daha diğer tür fretler ne tür ve hangi amaçlı gitar klavyelerinde kullanılır. Ya bırakın bu işleri. Öyle gövdeyi sapı al bolt on birleştir. iki manyetik lehimlemeyle olmuyor o işler. Tonlarca bilgi birikimi gerektiriyor

fatih67 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş