Windows 7-asio Driver-vst-wmp Sıkıntısı

Merhaba arkadaşla:) eski masaüstü xp kurulu onboard kartlı bilgisayarımda aiso driver vst de seçiliykençatır çatır aynı anda hem kayıt hemde mp3 yada wmp dinleyebiliyorken , aldığım yeni onboard ses kartlı laptopta eğer vst çalıştırıyorsam mp3 dinleyemiyorum ( asio4all driver seçiliyken yine)... Uzuuun uzun hemen hemen tùm forumları okudum tek tùk bi kaç kişi bu işi win7 ayarlarından halledebilmiş, ben ise tüm çózùm yòntemlerini kullanmama rağmen başaramadım..

§imdi gelelim soruma: Eğer laptop uma extarnal usb li bir ses kartı ( misal fast tarack 2) alırsam, asio driver vst de seçiliyken ( misal guitar rig 5 ) wmp da şarkı dinleyebilecek miyim??? Aynı anda guitar pro 5 imden ses çıkacak mı???

Yoksa hala vst min asio driver seçeneklerinde "audio output in used another app" yazmaya devam edip beni müzikten soğutacak mı?????

Var mıdır aramızda bu şekilde win 7 de müzik yapıp olumlu sonuç alan???

hocam ses kartın onboard olduğuna göre asio sürücüsü olarak büyük bir ihtimalle asio4all kullanıyorsun. asio4all ortak bir sürücü olduğundan gecikmeyi en aza indirme amaçlı olarak belirttiğin olaya izin vermiyor.

usb/firewire ses kartı alırsan ve abuk subuk bir sürücüsü olmazsa aynı anda windows seslerinin ve asio'nun çalışmasına izin verecektir. ben 64 bit windows 7 kullanıyorum, firewire ses kartımın kendi sağladığı sürücüleri kullanıyorum ve aynı anda ses oynatıp kayıt alabiliyorum.

iyi akşamlar.

Windows 7 bir laptop'a ve m audio mobilepre usb'ye sahibim. Hiçbir şekilde o dediğin olay olmuyo. 1 hafta araştırdım uğraştım.
Sorun win7'de. Xp'de herşey paşa paşa oluyodu.
Yani usb ses kartına abanma düzelir diye, düzelmiyo. Mesela guitar rig açıkken hiçbişeyden ses çıkmıyo. Yada wmp çalışırken cubase kayıt almıyo falan. Tek çözüm xp ve sağlam bi usb ses kartı. Yada pci. Farketmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 7 bir laptop'a ve m audio mobilepre usb'ye sahibim. Hiçbir şekilde o dediğin olay olmuyo. 1 hafta araştırdım uğraştım.
Sorun win7'de. Xp'de herşey paşa paşa oluyodu.
Yani usb ses kartına abanma düzelir diye, düzelmiyo. Mesela guitar rig açıkken hiçbişeyden ses çıkmıyo. Yada wmp çalışırken cubase kayıt almıyo falan. Tek çözüm xp ve sağlam bi usb ses kartı. Yada pci. Farketmez.

M-Audio Fast Track USB II alsam işe yaramaz mı win7 de?? ya da ne önerirsiniz?

Aynı serinin üst modeli bende ki kartta. Ses kartıyla bir ilgisi yok diyorum. Sorun Win7'de. Alsanızda bi işe yaramayacak. Yada varsa düzgün kullanabilen yardımcı olsun.

O bahsettiğiniz sorun asio4all driveri ile alakalı birşey. Ben de onboard ses kartı kullanırken aynı sıkıntıyı çekmiştim. Şuan roland quad-capture kullanıyorum, aynı anda herbirşey açık, hiçbir sorun yok. Sistem Windows 7 64 bit.

Bu saatten sonra xp'ye falan geçilmez.

Aegnor Luinwe hocam sen gidip asio4all sürücülerini kurmadın umarım. Herşeyi kaldır, sadece aletin kendi driverini kur (web sitesindeki son sürüm ve kendi sistemine uyumlu olanı). Başka da birşey kurma. Asio otomatikman kuruluyor zaten.
Yani senin sorunun driver sorunu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O bahsettiğiniz sorun asio4all driveri ile alakalı birşey. Ben de onboard ses kartı kullanırken aynı sıkıntıyı çekmiştim. Şuan roland quad-capture kullanıyorum, aynı anda herbirşey açık, hiçbir sorun yok. Sistem Windows 7 64 bit.

Bu saatten sonra xp'ye falan geçilmez.

Aegnor Luinwe hocam sen gidip asio4all sürücülerini kurmadın umarım. Herşeyi kaldır, sadece aletin kendi driverini kur (web sitesindeki son sürüm ve kendi sistemine uyumlu olanı). Başka da birşey kurma. Asio otomatikman kuruluyor zaten.
Yani senin sorunun driver sorunu.

Peki fast track 2 nin kendi driver ı ile asio4all ın driverı arasında latency açısından fark olur mu? Şuan onboard ses kartım ile asio4all driver seçiliyken 4ms latency alıyorum, Usb ses kartının kendi driver ında bu değerde artış olur mu?

Videoyu izlemedim. Asio4all ile ilgiliyse ve kastettiğin global sorun asio4all'u aynı anda iki yazılımdan ses verememesi ise artık bunu dünyada bilmeyen kalmadı arkadaşlar. ASIO4ALL ILE AYNI ANDA 2 YAZILIMDAN SES A-LA-MAZ-SI-NIZ. Bu kadar basit.

Neyse,

Toplam Latency sabit bir değer değildir. Açtığın programlara göre artar, azalır.

Asio4all ile elde ettiğin herhangi bir değerden daha kötüsünü ses kartının driver'i ve asio'su ile elde etmezsin.

Slaytanic hocam dediğiniz gibi sadece ses kartının driver'ını yükledim, asioyu falan kaldırıp. Fakat en son update'i yüklememe rağmen bazı problemler var seste. Takılır gibi çıkıyor bazen. Wmp çalışıyor guitar rig falan açıkken, ama bu kezde driver problemi var işte.

Driver problemi değil o bence. Asio makinayı kastırıyor olabilir. Sistem özellikleri yetmiyor olabilir, windows format istiyor olabilir, olabilir de olabilir.

Ama ilk etapta buffer size ve latency ile oynamak işe yarayabilir.

(Ben olsam uygulayacağım değişmez ve %100 çözüm garantili sıra: Format, tertemiz kurulum, buffer size -latency ayarları, yeni işlemci - ram artık ne lazımsa)

4 gb ram + core i5 işlemci var hocam, yetmeme problemi yok. Kendi driver'ını kullandığım anlarda böyle oluyor. Silip sadece asio kullandığım zaman sorun olmuyor o takılma konusunda.

Asio'dan kastınız ASIO4ALL değilse eğer o halde sadece ASIO ile kullanın madem sorun olmuyor (ASIO4ALL ile ASIO aynı şeyler değil mutlaka biliyorsunuzdur da ben yine de yazayım dedim)

Geri