Melek

'Grubunu Tanıt!' forumunda rockstar orhan tarafından 29 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar,

  2011'in sonundan beri çalışmalarına devam eden Melek diye bir grup var. Hayal kahvesi, Peyote, Kemancı, Pendor vb. yerlerde sahne alıyorlar. Benim yardımcı olmaya çalıştığım, işin başından bu yana destek olduğum bir grup. Çok değerli bulduğum müzisyen abilerim var grupta.

  Gitar/Vokal: Burak Atalay
  Bas gitar: Fuat Güney
  Gitar/Back Vokal: Umut Uslusoy
  Davul: Okaner Ertuğrul

  90 ların hızlı grubu Kadıköy'lü Cultus'un vokalisti Burak Atalay 2011'in sonlarına doğru Melek'e can verdi ve grubun şu anki kadrosunu bir araya getirdi. Ekip ilk konserini 09.12.2012 tarihinde Yeni Kemancı'da verdi. Bu konseri Beyoğlu başta olmak üzere Kadıköy ve Bursa'daki mekanlar takip etti. Grup bu süre zarfında resmi olarak yayınlanmamış içerisinde dört parça barındıran "Ölmevalla" adında bir EP'ye imzasını attı ve EP'de bulunan Melek Lekeli isimli parçaya klip çekti. Klip Dream TV kanalında döndü, EP'den bazı şarkılar Açık Radyo ve Kıyı Müzik Online Radyo’da kendine yer buldu. Ayrıca Melek resmi Youtube kanalında yayınlamak üzere EP'de olan ve olmayan yeni parçalarının akustik kaydını 2012’nin Mayıs ayında görüntülü olarak gerçekleştirip dinleyicilerinin beğenisine sundu.

  Burak Atalay, Okaner Ertuğrul, Umut Uslusoy ve Fuat Güney birlikte son onbeş yılın birikimini sahneledikleri Melek'te "içsel" ve "melodik" bir yön tutturuyorlar.

  Melek Sosyal Medya Hesapları
  Soundcloud: http://soundcloud.com/melek-band
  Youtube: http://www.youtube.com/user/MelekKadikoy
  Twitter: https://twitter.com/#!/MelekBand
  Facebook: https://www.facebook.com/pages/Melek-Band/205459919532313

  Bu aralar ikinci EP hazırlıkları sürüyor. Eylülde sezonun açılmasıyla beraber sahnelerde görmeye devam edeceğiz Melek'i.

  Benden duyurması :) Şöyle bir de ilk klip parçasını ekleyeyim grubun.

   
  bastardbullet bunu beğendi.
 2. Gruptan şöyle iki adet farklı haber var. İkinci Ep'nin habercisi teaser videolar;   
 3. Grubun ikinci Ep'sinin adı belli oldu "0<x<1". Bunlarda ikinci EP'den iki yeni parça. Üstte teaserları olan parçaların ta kendileri. Buyrun;   
 4. Melek'in ilk albümü piyasaya çıktı. Sevdiği şekilde müzik yapan grup tarzından ödün vermeden gitar, vokal ve bas gitar kayıtlarını kendi stüdyosunda gerçekleştirdi. Davul kayıtları Nekropsi'den tanıdığımız Cem Ömeroğlu kontrolünde alındı. Albümün mix ve master işleri yine Cem Ömeroğlu'na emanet edildi. Ortaya çıkan sonuç aşağıdaki linklerde ve çeşitli müzik marketlerde. Grubun albüm lansman konseri 1 Kasım 2014 Cumartesi gecesi Karga'da olacak.

  ve

  Melek'in 2014'ün Haziran ayında Pluton Music etiketiyle piyasaya çıkan albümünün dijital müzik platformlarındaki linklerini aşağıda paylaşıyoruz. Linkler kesin linklerdir. Paylaşabilirsiniz.

  Albüm lansman konseri 1 Kasım Cumartesi gecesi Kadıköy Karga'da. Bekliyoruz.

  spotify


  itunes
  https://itunes.apple.com/tr/album/melek/id890791216

  deezer
  http://www.deezer.com/album/8136846

  avea muzik
  http://www.aveamuzik.com/#/album----118078

  ttnetmuzik
  https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/album-Melek-307419

  Ayrıca dileyenler albümü fiziksel olarak D&R'larda ve çeşitli müzik marketlerde bulabilirler.

  afiş karga.jpg
  album foto.jpg
   
 5. Melek ilk albümünün ilk klibini yayınladı.
   
  bastardbullet bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş