M-Audio Audiophile 2496'yı Wİn XP'de sorunsuz kuran var mı?

Büyük hevesle aldığım 2496 (pci)'yı bilgisayara bağladım, bir güzel power düğmesine bastım ve sorunsuz yüklemenin hayallerini kurarken, Driver CD'sinde XP dirver'ı olmadığını fark ettim, hemen internet sitesine girip gerekli driver'ı download ettim, lakin Delta Audiophile 2496 olarak bulabildim, kutunun sağına soluna baktım hiçbiryerinde Delta yazısı göremedim fakat başka da driver bulamadığım için mecbur onu yükledim, ardından bilgisayarı reboot ettiğimde işletim sistemim açılmadı (siyah ekran üzerine mouse gezdirilebilir pozisyonda kalıyo) kartı geri çıkarıp tekrar reboot ettim, windows açıldı, acep onboard ses kartı il e bir çakışma sorunsalı mı var diyerekten yüklü sürücüleri kaldırdım (şu an onboard ses kartımı da kullanamıyorum, otomatik olarak tanımıyor, sürücü cd'si de kimbilir nerde?) yenifden taktım yükledim denedim, yine aynı hata, fakat ses kartının varlığı ufakta olsa hissedilebiliyor, işletim sistemi açılırken ve kapanırken windows'un çıkardığı o sesler takılarak (cd misali) ötmeye çalışıyor ama başarısız oluyor, bir bilen varsa yardımınu bir şeyediversin, şimdiden sağolsun...

Virtuoso. Bende de maudio audiophile 2496 var. Bu kartlar Delta Series olarak geçiyor haberin olsun. Delta Series Audiophile 2496 driver ı (ki sanırım sen doğru driverı kurmuşsun zaten) sana lazım olan şey. Eğer bilgisayar kilitleniyorsa ses kartını çıkartıp başka bir pci slota takmayı dene. Çakışma yapıyor olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Walla iptsal ettim, hatta irq adrelemelerini bile engelledim, bütün slotları denedim ama hala tık yok, ulan bide seneye diplamalı bilg. mühendisi olucam, kedimden utanıyorum :oops: :LOL:

kartta fabrikasyondan kaynaklanan bi sorun olabilir dağıtıcısıyla irtibata geç yardımcı olurlar silenozun yazdıklarını yaptıysan olması gerekirdi bence

yok ya, ne hatun kesmesi, sınıfta toplam 3,5 kız var onlar da türbanlı zaten, alakasız dersler alıp duruyoruz, şimdiye kadar c++ bide .Net dışında yararlı bi ders görmedim walla, onları da ucundan taddık...

şimdi arkadaşım bu kartların şöyle bir yöntemi war beni ii dinle kesin çözümü bulucaksın,şimdi driver warsa onu uninstall et,sonra pc yi kapat,we ses kartını çıkar,sonra aç tekrar pc yi we driveri bu şekilde kur,daha sonra tekrar kapat we ses kartını tak,açtığın zaman ses kartını otomatik tanıcak we sorunsuz bi şekilde kullanabiliceksin

Ben bu kartı laltop ıcın almak ıstıyodum ama ondakı ses kartını cıkarma olasılıgım yoq ve ıkı ses kartını aynı anda yukleyıp usb yı taktıgımda profesyonel cıkardıgımda ıse onboard calısacagını soyledıler kı neysekı daha karar veremedım EDIROL ile M-Audio arasında...

Bunun ile ilgili bi fikri olan var mı!

Dedıgım sekılde veya bashka bı yontemle ıkısını bırden nasıl kullanabılırım!

Ben bu kartı laltop ıcın almak ıstıyodum ama ondakı ses kartını cıkarma olasılıgım yoq ve ıkı ses kartını aynı anda yukleyıp usb yı taktıgımda profesyonel cıkardıgımda ıse onboard calısacagını soyledıler kı neysekı daha karar veremedım EDIROL ile M-Audio arasında...

Bunun ile ilgili bi fikri olan var mı!

Dedıgım sekılde veya bashka bı yontemle ıkısını bırden nasıl kullanabılırım!
Bi de 5.1 kulanılabılıyor mu bu kart

Geri