Şu Gitara Emg 81 Nası Gider

selamlar. yeni başlıycak olmanız ve manyetik markalarını biliyor olmanız güzel. fakat tahmin ettiğim kadarıyla takip ettiğiniz bir gitarist var ve bu kasa bir gitar ve emg manyetik kullanıyor. şahsi önerim yeni başlayacaksanız bilen birisi ile kendinize en uygun gitarı alıp ileriki zamanlarda ihtiyaçlarınızı gözlemleyip kafanızdaki manyetik kombinasyonu ve sound oluştuktan sonra modifiye konusuna girmeniz olacaktır. gitarınıza sevdiğiniz gitaristin manyetiklerinden takmak o sesi elde edeceğiniz anlamına gelmez. kullanılan gitar ve manyetik dışında müzisyenin kullandığı anfi pedallar hatta anfideki hoparlör ve elindeki kemikleşmiş setup ile ne kadar zaman geçirdiği bile önemlidir. zamanında arkadaşıma sattığım gitardan onun aldığı mükemmel tonu ben hiç bir zaman alamamıştım mesela :) şahsi fikrim modifiye konusunda çok acele etmeden yavaş yavaş ilerlemenizi tavsiye ederim. saygılar.

diğer ilanda baktığınız gitar sanki başlangıç için daha uygun. belki ilk gitar için floydrose sıkıntı yaratabilir ama onuda basit bir işlemle gitara alışana kadar sabitleyebilirsiniz. 180 lira sonuçta sadece floydrose parası olarak düşünürseniz gayet hesaplı. en azından gitarın ağacı net bir şekilde görünüyor. çin malı gitarlarda resoncoast diye tabir edilen sıkıştırılmış mdf ve yine preslenmiş kontraplak ahşaplar görmek mümkün. buda zamanla köprüdeki pivot vida yerlerinin patlaması ve sustain olarak sound olarak ciddi sıkıntı demek oluyor. yani iyi manyetik takıyor olman iyi ses alacağın anlamına gelmez. aynı manyetik başka gitarda farklı sonuçlar çıkarır. o zaman kimse jem gitarlara para vermez bir tane rg350 dx alır dimarzio evo taktıktan sonra jem soundu alıyorum derdi. ne yazıkki öyle değil. yardımcı olabildiysem sevinirim. kişisel fikirlerim bunlar. bilgim dahilinde olduğu sürece yardımcı olabildiysem ne mutlu. iyi çalışmalar.

diğer ilanda baktığınız gitar sanki başlangıç için daha uygun. belki ilk gitar için floydrose sıkıntı yaratabilir ama onuda basit bir işlemle gitara alışana kadar sabitleyebilirsiniz. 180 lira sonuçta sadece floydrose parası olarak düşünürseniz gayet hesaplı. en azından gitarın ağacı net bir şekilde görünüyor. çin malı gitarlarda resoncoast diye tabir edilen sıkıştırılmış mdf ve yine preslenmiş kontraplak ahşaplar görmek mümkün. buda zamanla köprüdeki pivot vida yerlerinin patlaması ve sustain olarak sound olarak ciddi sıkıntı demek oluyor. yani iyi manyetik takıyor olman iyi ses alacağın anlamına gelmez. aynı manyetik başka gitarda farklı sonuçlar çıkarır. o zaman kimse jem gitarlara para vermez bir tane rg350 dx alır dimarzio evo taktıktan sonra jem soundu alıyorum derdi. ne yazıkki öyle değil. yardımcı olabildiysem sevinirim. kişisel fikirlerim bunlar. bilgim dahilinde olduğu sürece yardımcı olabildiysem ne mutlu. iyi çalışmalar.
çok teşekkür ederim hocam.. şuan zaten yeni eğitim alıyorum natürel rengin hastası olduğum için danışmak istedim gitarı ben beğendim siz teknik olarak uygun derseniz ben inceledikten sonra alırım... çok teşekkür ediyorum tekrar tekrar...

dostum Sownroth kullanıcısını tanımıyorum . reklamını yapmış gibi oluyorum gerçi ama yeni başlayan arkadaşlara önerim her zaman şudur. iyi gitarla başlamak herzaman için iyidir ancak kolay alınıp satılmıyor bu meretler. orta kalite bir gitarla başlangıç yapıp neye ihtiyacın olduğuna karar verebileceğin teknik bilgi ve donanıma ulaştığında bilinçli bir şekilde kendine uygun gitarı alabilirsin. ilk gitarın hiçbir zaman son gitarın olmaz :) gibson lespaul studio kötü bir gitarmıdır değil ama ben çalmayı beceremiyorum mesela. :) manyetik olarak emg gibi sert karakterli bir manyetik yerine seymour duncan pearly gates yada jb gibi daha geniş ton karakterine sahip manyetikler öneririm. böylelikle acemiliğini atacağın hırpalayacağın gitarın maliyeti sana 180 tl ye gelirki manyetiklerde gitar çaldığın sürece ihtiyacın olacaktır. en azından Sownroth çoğu zaman karşımıza çıkan ilanlar gibi ilanına custom-handmade yada özel üretim falan gibi şeyler yazmamış. bence iş görür bir gitardır. burdan yada sahibinden.com gibi sitelerdende çok kolay ikinci el manyetik bulabilirsin. yukarıda gösterdiğin gitardan çok daha sağlam bir gitarın olur. hemde istediğin manyetiklerle.

yeni başlayacaksanız bilmeniz gereken birkaç şey söyleyim nacizane ,

1. olarak bence sıfır gitar almayın o kadar para vermeyin , örneğin lp kasa gitar arıyorsanız 2. el lp dolu forum . manyetik olarak aynı şekilde manyetik sonuç olarak mıknatıs etrafına bağlanmış bakır telden ibarettir ve sıfır ile ikinci eli arasında lehim vb tamir işlemleri yoksa aynıdır .
2. olarak gitarınızı mümkün olduğunca bilindik markalardan seçin veya alırken iyice araştırın . kanatimce şu ana kadar kullandığm ve fiyatına göre performansı en üst düzey olan lp kasa J&D brothers markasının ürettikleridir.
3. olarak manyetikleri de tarzınız doğrultusunda seçin

yeni başlayacaksanız bilmeniz gereken birkaç şey söyleyim nacizane ,

1. olarak bence sıfır gitar almayın o kadar para vermeyin , örneğin lp kasa gitar arıyorsanız 2. el lp dolu forum . manyetik olarak aynı şekilde manyetik sonuç olarak mıknatıs etrafına bağlanmış bakır telden ibarettir ve sıfır ile ikinci eli arasında lehim vb tamir işlemleri yoksa aynıdır .
2. olarak gitarınızı mümkün olduğunca bilindik markalardan seçin veya alırken iyice araştırın . kanatimce şu ana kadar kullandığm ve fiyatına göre performansı en üst düzey olan lp kasa J&D brothers markasının ürettikleridir.
3. olarak manyetikleri de tarzınız doğrultusunda seçin
hocam şuan araştrıyorum başlangıç ve orta seviye için en ideal strat kasa hangisi sizce ?strat kasada düşünüyorum...verdiğiniz bilgi içinde çok teşekkür ederim...

rica ederim fakat gitar konusunda söylenenler tamamen kişiseldir x kişisine göre a markası y kişisine göre b markası daha iyidir . her markanın artıları eksileri vardır , strat kasalar da tamamen bütçene göre çok fazla alternatif var lp kasalarda olduğu gibi . fiyat konusunda 450 tl gitar+100 tl manyetiğe vereceğinizi yukarından anlıyorum. 550 tl gibi bir rakaam squier vibe 50s stratocasterlar vardır ki işçiliği oldukça iyidir standart squierlerin çok üzerindedir kalitesi , onun dışında japon üretimi fernandes gitarlar görmüştüm onlar da fiyatına göre oldukça iyi gitarlardır fakat bu bahsettiklerim 2. el piyasasında çok fazla bulabileceğiniz gitarlar değildir ve sıfır fiyatları bu rakamın üzerindedir , kullanmadım ama duyduğuma göre sx gitarlar fiyat kalite açısından oldukça iyiymiş bir arkadaş satıyordu en üst modelini srv modeli vardı sanırım fakat kullanmadığım içni yorum yapamayacağım. , tavsiyem aceleye getirmeyip alınık olarak başlık açıp oradan teklifleri incelemenizdir .

ilk gitar olarak j&d brothers ve sx gayet tercih edilebilir markalar. bir arkadaşım vasıtasıyla sx thinline telecaster deneme fırsatım olmuştu. aletin tek sorun çabuk akort bırakması. kendisi 20 liralık başka bi eşik takarak çözmüş bu sorunu tabi senin tarzına pek uymuyor ama gitar kötü değildi yani. j&d brothers da aynı şekilde gerçekten fıyatına göre çok düzgün gitarları var ben Gibson Les Paul custom modelinin replikasını denedim Cort'un gitarları falan kesinlikle yarışamaz bunlarla. ama son dönemlerde üretilmiyor diye biliyorum fıyatları sebebiyle de hor görülüyorlar kullanıcılar tarafından. şu aralar piyasada iyi kondüsyonda bir tane bulmak pek zor.

hiç emg 81 takmadan emg parası+elinizdeki para ile 2. el çok daha güzel gitarlar alabilirsiniz.Tavsiyem gitardan anlayan yanınızda biri varsa onunla birlikte 2. el bir gitar seçin.Piyasada çok iyi modeller var.Özellikle cort un kore modelleri 2. elde gayet uygun fiyatlı.Aradığınız kasa biçiminde de mevcut modelleri var.

hiç emg 81 takmadan emg parası+elinizdeki para ile 2. el çok daha güzel gitarlar alabilirsiniz.Tavsiyem gitardan anlayan yanınızda biri varsa onunla birlikte 2. el bir gitar seçin.Piyasada çok iyi modeller var.Özellikle cort un kore modelleri 2. elde gayet uygun fiyatlı.Aradığınız kasa biçiminde de mevcut modelleri var.

Ben bir kere 2. el Cort alma hatası yaptım, 2. elde kondüsyonları çok kötü oluyor Cort'ların. neredeyse bütün parçalarını değiştirdim adam edicem diye. adam ettim şimdi satıyorum. 2. el Cort pişmanlıktır :D

valla kore üretimlerini ben de bilmiyorum bendeki endonezya. nerede üretilmiş kim üretmiş çok önemli değil ama. yani mesela cort kx custom da schecter omen 6 da endonezya malı. ben ikisini de denedim Cort'un tonları elbette daha güzel ama düşününce fiyatını da haketmiyor Schecter Omen 6 karşısında. Yani aynı fabrikadan çıkan gitarlar da farklı olabilir diyorum önemli olan kimin ürettirdiği. tahminimce -eğer herkesin Cort'a ürettirdiği doğruysa- sistem şöyle işliyor: mesela schecter fabrikayı kiralamış gibi oluyor kendi ağaçlarını kendi donanımlarını getirtip gitarlarını bunlarla yaptırıyor. kalite farkı var yani. ayrıca schecter gitarları üretimden sonra abd'ye gönderilip kalite kontrolü orada yapılıyor. O yüzden nerede isterse uzayda üretsin malzemede ve kontrolde ucuza kaçtıkça Cort asla bir schecter bir ibanez bir esp olamaz.

Geri