Çocukluk Korkularımız

Çocukken, korktuğunuz çok sayıda şey var mıydı?

• Her çocuk gibi korktuğum şeyler vardı tabi ki, ama abartılacak kadar da değil.

Oylar: 0 0.0%
  • Pek de yoktu. Çok az şeyden korkardım, onlar da bahsetmeme dahi gerek olmayacak önemsiz şeylerdi.

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    1,266
Karanlıkta yanlız olmaktan cok korkardım..insanın hayal gücü ve ısık-gölge oyunları cıkardı bir anda aman yarebbi..hala arasıra basıma gelebilen birşey bu..evin icinde aydınlık bir odadan cıktıgımda karanlık olan mutfaga veya diger odalara bakmaktan hala korkarım.. :(

ben karanlıktan çok korkardım
sanki eli kanlı bi katil kapı arkasından fırlıcakmış gibi gelirdi
bi de tuvalete gittiğimde küvete bakamazdım, orada bi ceset olduğunu düşünürdüm

amerikan film gençliği işte :LOL:

evimizdeki merdivenden korkardım.yılan gibi kayıp süzülürken aniden düşcem de ölcem diye.ama yine de kayardım...
bir de bodrumdan korkardım cinler periler çıkçak diye bir kere bile girmedim bodruma ama artık çok geç! mö den önce tasındık biz ordan..gidip bi kaymak lazım bakalım bu kez nolucak...kesin düşerim!!!

apartmanda bir dede ölmüştü, cenaze evine gitmiştik adamın yüzünü açtılar hala unutmuyorum merak edip bakmıştım ölü ne demek nasıl oluyor diye ve çok korkmuştum kireç gibi bir yüz o günden sonra kaç geceyi annem ve babamın yanında sabahladığımı biliyorum hala tırsarım içim bir tuhaf olur :?

vallahi benim küçüklüğümde çivici katil vardı,kurbanlarının kafasına çivi çakarak öldürürdü.ondan inanılmaz tırsardım,geceleri uykuya dalana kadar ona söverdim.

şehir hayatında hiç tırsmazdım,hala da tırsmam.gecenin hangi saati olursa olsun şehir içinde tek başıma gezinebilirim.karanlık ya da katil gibi korkularım yoktur.ama dediğim gibi,şehir olcak.köyde akşam ezanından sonra mümkün değil tek başıma dolaşamam.her yer mezarlık,çok kötü ya.

iyide herkes korku filmi gibi anlatmış :)

4-6 yaş arası abimden korkadım çok hışmına uğradım :) ilkokulda katıldığım her organizasyonda çok korkardım ya unutursam şiiri yada hazırladığım sunumu :) 6-13 yaş arası foklor oynadım allam ne günlerdi hep birinci oluyorduk ödüm kopardı ya bu sefer birinci olamazsak diye çünkü aile,öğretmen üzerinde haliyle bir tatlı baskı vardı , aslında bir sürü korkularım vardı ama yine de çocukluk hayatın en güzel dönemleridir .

Valla kimse bana gülmesin ama ben bulaşık eldiveninden korkardım.Yan komşumuzun oğlu vardı gıcık birsey,her balkona cıktıgımı gördüğünde evlerindeki bulaşık eldivenini şişirip bana sallardı :cry: zavallı ben de ağlardım hep...Bi de şemsiyeden korkardım..şimdi düşünüyorumda gercekten çocukken de şuanki gibi cinsmişim...

Vay be 4 sene önce açtığım başlık. :D

oyluMert, valla güldüm kusura bakma. :D Ama çocukluk işte, normaldir. :)

Ben de daha önce dediğim gibi orjinal Batman'deki Joker'den çok korkardım, sinemada en önden izlediğim için. Sinema salonunun kendisi korkunçtu zaten eski dönemlerden kalmış gotikvari bi mimarisi vardı tavanı falan eşşek gibi yüksekti, sinema perdesi de baya genişti. Zaten salon tarihi eserdi. Söke "Efes Sineması". :D

Hatta şimdi aklıma geldi, evle okul arasındaki yolda bi gazete büfesi vardı, orada da yan cama dayanmış bi dergide o jokerin fotoğrafı vardı. Sırf o yüzden okul yolumu değiştirmiştim, haftada bir falan da korka korka gidip bakardım duruyor mu dergi diye, allahın belası aylarca orada durdu iyi mi. :LOL:

Fredy Creuger'dan korkardım :D Butun kuzenler toplanıp bizde izlerdik (Yaşlar 5-6 civarı) altımıza sıçardık :D Gece rüyama gircek diye uyumuyordum :D

Onun dışında örümceklerden çok korkardım. Çok ürkütücü gelirlerdi. Yada onun gibi şekilsiz diğer canlılar akrep yengeç filan. Karanlıktanda korkardım hatta karanlıkta tek kaldığımda "Allahım beni koru" gibisinden bişeyler söyleyip rahatlatırdım kendimi.

Çocukken yatak koltuk gibi şeylerin altından korkardım :D Yerde hiç oturamazdım sanki o karanlık yerlerden bi el uzanıp beni çekecek gibi gelirdi... Bi koltuktan bi koltuğa atlıyarak geçme olanağım varsa geçerdim yoksa geçmezdim... Çocukluk işte... Şimdi eser yok tabi...

benim ev arkadaşım küçükken pembe panterden korkarmış,hatta müziğini duyunca çığlıklar içinde evde sağa sola koşuşurmuş.annesi anlattı :LOL:

o hizbullah yok mu,sıçırttırırdı beni.bi ara gazeteye çıkmıştı;işadamlarına nasıl işkence yaptıkları harfiyen anlatılıyordu.hatta bir resim vardı,resim üzerinde işkencenin nasıl yapıldığı gösteriliyordu.yok kafa derisi yüzülür,yok tırnaklarının arasına toplu iğne sokulur,yok cam kırıklarının içine yatırıldıktan sonra tuz dolu küvete konulur fln diye. :cry:

ilk başta yukarda da yazmış ark. palyaço halada sevmem yani 2. olarak clementine çizgi filmi tüğler ürpertici karakter ve son olarak sabah ezanı sessizlikte hava daha aydınlamamışken gelen o ses.... aslında sabah ezanlarından hala ürküorum bizim burdaki köpekler çok çılgın bi şekilde uluyolar her defasında deprem fln olcak zannediyorum.)

marzaleka demiş ki:
benim ev arkadaşım küçükken pembe panterden korkarmış,hatta müziğini duyunca çığlıklar içinde evde sağa sola koşuşurmuş.annesi anlattı :LOL:

kimmiş bu arkadaş yav :D :D

bende palyaçodan çok korkardım küçükken..köpeklerdende çok korkardım :) gerçi hala pek sevmem köpekleri :D :D

Karanlıkdan korkmazdım, yatar uyurdum..
palyalçodan korkmazdım, her gördüğümde sie tavrı takınırdım..
chucky falan yalan dolandıda bülent ersoydan korkardım..

marzaleka demiş ki:

o hizbullah yok mu,sıçırttırırdı beni.bi ara gazeteye çıkmıştı;işadamlarına nasıl işkence yaptıkları harfiyen anlatılıyordu.hatta bir resim vardı,resim üzerinde işkencenin nasıl yapıldığı gösteriliyordu.yok kafa derisi yüzülür,yok tırnaklarının arasına toplu iğne sokulur,yok cam kırıklarının içine yatırıldıktan sonra tuz dolu küvete konulur fln diye. :cry:

O gazeteyi bende okudum :D Bende baya tırsmıştım. Domuz bağı filan yapmışlar mahsende işkenceler filan gazetede şekillerini yapmıştı :D Sakallı amcaları görünce hemen uzaklaşıyordum ordan :D

Geri