Metallica Eylül Ayında Stüdyoya Giriyor...

'Haberler & Etkinlikler' forumunda raccoon tarafından 5 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. METALLICA, Eylül ayında stüdyoya girerek yeni albüm yazımına ve kaydına başlayacağını açıkladı. Heralde Aralık ayında da yayınlanır tahminim.​
    Yeni albüm için yapılan bir röportaj Lars ile;​
    Şimdi gelelim ayrıntılara;​
    METALLICA yeni albümüne dair önemli ipuçları vermeye başladı. Lars Ulrich, yeni bir röportajında “Eski albümlerimize baktığımızda, örneğin bir “Harvester of Sorrow”, gayet basit yapılı, 5 dakikalık bir şarkı. Biraz daha yakına baktığımızda, mesela bir “Fuel” da aynı şekilde kısa ve direkt bir şarkı. Bunlar konserlerde çok iyi iş görüyorlar. Bu yüzden yeni albümde daha kısa ve lafı dolaştırmadan hedefe ulaşan şarkılar olmasını istiyorum” şeklinde konuşmuş.​
    Kirk Hammett da, “Eğer “Death Magnetic” yapı ve müzikal duruş olarak “…And Justice For All”a benzetildiyse, yeni albüm de “Siyah Albüm”ün daha serti olarak algılanabilir. Bu sefer “Death Magnetic”teki gibi karışık işlere girmeyeceğiz. Bu albümde daha groovy şarkılar olacak ve doksanların başlarında yaptığımız şeylerin daha sert halleri gibi gelecek” diyerek, grubun bir süredir en büyük eleştiri kaynağı olan “şarkılar gereğinden fazla uzun” düşüncesine kulak astığının sinyallerini vermiş.​
    Lars Ulrich, bir süre önce de İngiliz Metal Hammer’a verdiği bir röportajda, sıradaki METALLICA albümü için şimdiden 700′den fazla rif yazdıklarını açıklamıştı.​
    “James bana 700′den fazla rif yazdığını söyledi. Bu biraz fazla bir sayı. Dün onunla konuştuğumda bana son haftalarda tekrardan gitar çalmaya başladığını söyledi. Ve emin olun ki James gitarını akort ettiği sırada bile üç, beş tane kullanılabilir rif yazar. Aslına bakarsanız bu konuda korkutucu düzeyde yetenekli. Öyle ki, James’in kayıt etmeksizin gitar çalmasını yasakladık. Şaka yapmıyorum! Onlar haricinde saatler süren stüdyo çalışmalarının kayıtları var. Yakında oturup son iki buçuk yıldır biriken rifleri adam etmeye başlayacak ve sıradaki METALLICA albümünün tohumlarını atacağız.”​
    Bu arada Metalica yeni albümün yapımcısını ve masa başı ekibini de açıklamıştı daha önce.​
    Yeni albümün yapımcısı tıpkı bir önceki albümde olduğu gibi Rick Rubin, kaydından sorumlu kişi de yine “Death Magnetic“teki kayıttan sorumlu Greg Fidelman olacakmış.​
    Lars Ulrich, aşırı gürültülü bir kaydı olmasıyla eleştirilen, albümün ardından başlatılan ve 12.000 kişinin “Death Magnetic”i olduğundan daha iyi miksleyeceğini iddia ettiği imza kampanyasına dair, “12.000 kişi albümü daha iyi miksleyeceğini söylüyor ama albüm 2.000.000 satıyor; matematiğini size bırakıyorum” diye konuşmuştu.​
    Bilindiği gibi albüm akabinde “Loudness Wars” adlı tartışmayı alevlendirmiş, buna rağmen SLAYER da son albümü “World Painted Blood“ın tüm kayıt işlerini Rubin/Fidelman ikilisine teslim etmişti.​

mastodon bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş