Fender Usa Gövde Nasıl Anlaşılır??

arkadaslar bu konuda pek bilgim yok belki bu konu vardır bilemiyorum ancak internetten yeterince anlayabilcegim birsey bulamadım.

yardımcı olucak arkadaslar olduguna inanıyorum sorum su olucak:

USA fender standart gövdenin dogrulugunu(meksika yada squier) gövde olup olmadıgını nasıl ayırt edebiilirim?
yani bunun belli baslı farklılıkları varmı surası söyle burası böyle gibi

Pickguard üzerindeki vidalar da oldukça yardımcı olacaktır. Tutması durumunda kesin USA olduğu anlamına gelmez(değiştirilmiş olabilir) ancak tutmuyorsa kesinlikle değildir.

diğer bir fark belli bir yıl sonrası fender usa gövdelerde sap bölümünde micro tilt ayar vidası olur...ayrıca usa gövdelerde pickguard altındaki kısımda oyuk bulunmaz resimde mex. var bahstettiğim oyuktan 3 tane var...http://www.google.com.tr/imgres?hl=...w=163&start=0&ndsp=28&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67
ayrıca usa standardta 2 pivotlu köprü vardır. mexlerde ve usa seri vintage larda bazı signature larda da 6 vidalı köprü vardır...gerçi benzer 2 pivot classic player mexlerde de var...yani 2 pivot köprü ve micro tilt varsa büyük ihtimalle usa body dir...gövde genelde 2 yada 3 parça olur.zaten boya işçilik bariz belli ediyor....