Forgotten

Ankaralı eski bir grup, zamanında bir demosu (kaset) vardı bende! Demodan sonra bir elemanları askere gitmiş, sonra da grup dağıldı sanırım, zaten iki ya da üç kişilerdi bildiğim kadarıyla?! Davulcuları yoktu, drum machine'le idare etmişler flan... Şarkılarını çok sevmiştim, kaseti bulabilsem yine dinlerim, özellikle "agony cries" gerçekten çok duygulu, çok güzel bir parçaydı.. Tarzını tanımlayamıyorum, aslında black gibi diyebilirim ama daha romance gibi : )) çok güzel akustik geçişler ve amatör aurorası vardı grupta : )) ayrıca vokaller brutal!! Diyeceksiniz "bu başlığı niye açtın" şunu diyebilirim; o şarkıların bu şekilde hiç bilinmeden kaybolmasına, grubun kendi isminin ironisini yaşamasına gönlüm razı olmadı...
Hiç dinlemiş olan, bilen var mı?? Belki birisinde daha vardır demo?!

Demo var bende, adı Retreat...gerçekten ben de severek dinlemiştim demoyu ilk elime geçtiği zaman, ama grubun akıbetini bilmiyorum maalesef...hatta elim değmişken elemanların ismini yazıyım da bir bilen varsa bilgilendirsin bizi:

vokal: M. Barış Özel
gitar - bas: Tolga Otabatmaz
gitar - drum machine: Ekrem Kani
klavye: Enis Eren

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok iyi ya! ben kimsenin oralı olacağını düşünmemiştim! belki birileri daha çıkar bizim gibi, şöyle aydınlatır flan : ))

Forgotten Ekrem eski ve iyi bir arkadaşımdır. Kendisi ile halen görüşürüm.
Forgotten'ı bıraktığı, saçları kestirdiği ve yoğun iş hayatına atıldığı epey zaman oldu.
Gerçi Türkçe Rock tarzı bir takım projelerle uğraştığını söylüyordu ama Forgotten adına bir ışık şu an ne Ekrem'de ne de Tolga'da yok gibi. Daha fazla beklemeyip eski anılarla yetinebiliriz diyorum. :?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru ya Celestial Man'i unutmuşum ben, e sen bilmezsen kim bilecek zati : ))
Benim de bir umudum yok açıkçası, öyle burada iki eskileri yad ederiz diyerekten şeyettirmiştim...

ElfendeR demiş ki:
Yurt dışım mı?? İşte bu hiç bilmediğim birşey!!

Yurt dışında epey demo tanıtımı yapmışlardı ve undergorunddan epey bir mektup alıyorlardı.
Ekrem gelen mektuplara yetişemediğini söylüyordu.
Hatta ona çok mektup geldiğini bilen bir komşu kızı Ekrem'den önce mektupları alıp okuyormuş falan. Ekrem'de çok sinir oluyordu, benim mektuplarımı nasıl alır okur diye kzıyordu. :D

2 demo kaset,birde 2 demonun parçalarının bulunduğu,ve hatırladığım kadarı ile birkaç ekstranında olduğu bir demo cdleri var. Açıkcası gerçekten sevdiğim gruplardan biriydi..

Selam arkadaşlar.Surf yaparken rastladım buraya ben FORGOTTEN'ın gitaristi Tolga OTABATMAZ.Yazmış olduğunuz şeyler beni hakikaten gururlandırdı.Aradan onca yıl geçmesine rağmen insanların bu şekilde yorumlar yapması çok güzel.Bu arada unutmadan söyleyeyim yine FORGOTTEN ruhunda fakat Soundtrack tarzında yepyeni parçalar var.İsteyen olursa gönderebilirim.FORGOTTEN'ın senfonik hali diyebiliriz.Bu arada FORGOTTEN uzun zamandır sessiz fakat bunun sebebi tamamen eleman yokluğu.Yeni elemanlar bulabilirsem tekrar piyasaya dönücez.E-Mail adresim:[email protected]

TolgaofFORGOTTEN demiş ki:
Selam arkadaşlar.Surf yaparken rastladım buraya ben FORGOTTEN'ın gitaristi Tolga OTABATMAZ.Yazmış olduğunuz şeyler beni hakikaten gururlandırdı.Aradan onca yıl geçmesine rağmen insanların bu şekilde yorumlar yapması çok güzel.Bu arada unutmadan söyleyeyim yine FORGOTTEN ruhunda fakat Soundtrack tarzında yepyeni parçalar var.İsteyen olursa gönderebilirim.FORGOTTEN'ın senfonik hali diyebiliriz.Bu arada FORGOTTEN uzun zamandır sessiz fakat bunun sebebi tamamen eleman yokluğu.Yeni elemanlar bulabilirsem tekrar piyasaya dönücez.E-Mail adresim:[email protected]

rapid share falan yapıp bir yere upload yapsanız da bizde ordan çekebilsek nasıl olur?? :roll: ;)

Bi yerlere upload yapim ama size göndermem benim için daha kolay olur çünkü evde bilgisayarım yok.bu arada F0r90tten kardeşim Ankaralıysan tabii ki de grubun gitaristliğine talip olabilirsin eğer ciddiysen.

TolgaofFORGOTTEN demiş ki:
Bi yerlere upload yapim ama size göndermem benim için daha kolay olur çünkü evde bilgisayarım yok.bu arada F0r90tten kardeşim Ankaralıysan tabii ki de grubun gitaristliğine talip olabilirsin eğer ciddiysen.

Tolga....
Ekrem ben.
Ben sana çok uzun zamandır ulaşamıyorum... artık grubu toparlamanın zamanı geldi yavaş yavaş... Kartalı tekrar fetihe göndermemiz lazım.... yoksa gerçekten Forgotten olacağız...

NOW THE EAGLE IS FLYING FREE....

Gözlerime inanamıyorum! Sanki bir Türk Filmi canlandı okurken! Nasıl güzel bir olaydır bu...
Çok uzun zamandır girmiyordum bu bölüme. Geçmiş sayfalara göz atarken farkettim başlığa yeni şeyler yazıldığını...
Çok sevindim gerçekten, umarım birleşip güzel işler yapmaya devam edersiniz...

Vayyy beee...
Ekrem Tekrar metal alemlerine dönmüş.
Herkesin bir düşüşü sonrada bir yükselişi vardır.
Umarım tekrar Forgotten'ı ve Ekrem'i Heavy Metal alemlerinde görürürz.

Bu arada Ekrem. Bi ara görüşelim yaw.

Arda... ;)

Hobareyyy taa kaç sene önce Reatreat demosunu verdiğim dostum Ender' in ( Elfender ) buraya grup hakkında mesaj yazması sonucu grubun tekrar toparlanma olayına girmesi gerçekten mükemmel. Umarım bu olay burda kalmaz ve gerçekten olur. 4 gözle Forgotten' ın yeniden kurulup, düzenlenip Retreat demosundaki gibi son derece damar ve süper parçalar yapmasını bekliyorum.

Bu arada Ekrem, ben Kemal, Kamil' in kardeşi... ;)

Geri