Kayıt Ile Ilgili Bir Kaç Soru

Kayıt konusunda çok büyük sıkıntılarım var, örneğin batariyi bir türlü yapamıyorum hazır olanlar benim yaptım parçalara uymayabiliyor bunun için ucuz yollu meddeli elektro batari alsam usb den bağlayıp düzgün kayıt yapabilirmiyim veya midi klavye ( klavye kullanmayı hiç bilmiyorum o yüzden biraz uzağım bu konuya)

Medelli nin 305 modelini düşünüyorum kayıt için uygunmudur, driver nasıldır ? şimdi batariyi alırım ama kayıt yapamazsam o kadar para boşa gidecek.

Benimde Pek bilgim yok fakat; O cihazın midi çıkışı vardı diye hatırlıyorum bu midi yi cubase ile kayıt ederek sonradan midiler bateriye çevrilebiliyordu sanırım. Konuyu bulabilirsem atarım çünkü bir ara konuşulmuş

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Paylaşırsan çok makbule geçer, O kadar araştırdım hiç bir bilgiye ulaşamadım müzik marketlere gittim adamlar kimi yerin dibine vuruyor kimi şahlandırıyor. Ben kayıt için kullancağim için normal sesi pek umrumda değil açıkca.

Neredeyse tüm elektro davullarda midi çıkışları mevcuttur.. Aynı senin gibi düşünüp zamanında yamaha dd65 aldım. Akustik standlıda değil, bildiğin klavye gibi mutfak ocakları gibi olandan :) Fakat aynen arkadaşında dediği gibi cubase e girdiğin zaman tüm vuruşların karelerde renk renk beliriyor.. Ve o karelere istediğin tonu atayabiliyosun.. ( yani kick i belirten kareye cubase deki diğer istediğin tonu ekleyebilirsin)

Peki medelli nin modelleri nasıldır kimi yerden yere vuruyor kimi göğe çıkarıyor en ucuzda onlar 280 liraya dd 305 modeli, var
yamaha'ya da 450 tl dedile. Benim gönlümden yamaha geçiyor ama ses kartıda alacağımdan dolayı elemek zorundayım.

hocam alacağın o medelinin modelini denemiştim cihazı özetlemek gerekirse; cross ve hi-hat pedalları pek kaliteli değil çok temiz bir şekilde kullanılmazsa çabucak bozulabilir. Bateri üzerindeki padlerde çok çabuk bozulabiliyor fakat basit bir elektronikci cihazı rahatca yapabilir. Ve ek olarak şunuda söylemek gerekirse siz baterinin tonunu değil, bateriden çıkacak midileri kullanacaksanız hiç kaliteli birseye almayak gerek yok diye düşünüyorum :)

Paylaşırsan çok makbule geçer, O kadar araştırdım hiç bir bilgiye ulaşamadım müzik marketlere gittim adamlar kimi yerin dibine vuruyor kimi şahlandırıyor. Ben kayıt için kullancağim için normal sesi pek umrumda değil açıkca.
Genelleme yaparak söylemek gerekirse hangi esnaf hangi markadan daha fazla kâr elde ediyorsa onu şaşalıyor... (bazı dürüst esnafları hariç)

Evet aynen öyle olacak kendi yaptığım parçalara uyarlıyacağım ama çoğu yazıda driver yüklensede sorun çıkardığını okumuştum.

Yamaha dd65; bu Oyuncak gibi olan seriler arasinda en iyisi. Ama sonuc olarak ne oyle bi hassaslik var nede baska bisey. Seri ataklar geciyosan Cogu kaybolacak arada bi.. Bu serisinin en pahali ve iyisiyse ben 300 kusur tl lik medelliyi dusunemiyorm bile. Parayi cope atmis olursun o medellinin o modeli ile.. Bence ne yap et o turden alacaksan yamaha al. Standlilara gectiginde medellinin ucuz ve guzel modelleri var ama..

Bak ses kartini 2.el al ama bu aletlerde girme o ise. O padlere vura vura yalan oluyo aletler..

Yamaha dd65; bu Oyuncak gibi olan seriler arasinda en iyisi. Ama sonuc olarak ne oyle bi hassaslik var nede baska bisey. Seri ataklar geciyosan Cogu kaybolacak arada bi.. Bu serisinin en pahali ve iyisiyse ben 300 kusur tl lik medelliyi dusunemiyorm bile. Parayi cope atmis olursun o medellinin o modeli ile.. Bence ne yap et o turden alacaksan yamaha al. Standlilara gectiginde medellinin ucuz ve guzel modelleri var ama..

Bak ses kartini 2.el al ama bu aletlerde girme o ise. O padlere vura vura yalan oluyo aletler..
aslında o cihazların 2. elleri düşünülebilir. Doktordan veya bayandan olmak kaydıyla :D

Dostum bence biraz kurcala ve programdan yaz davulları, addictive drums diye bir program var mesela. Araştır, full sürümleri var nette torrent olarak. Kullanmayı da öğrenirsin zamanla. O kadar yatırım yapma bence elektronik davula. Çok daha düzgün sonuçlar alırsın ucuz bir elektronik davulun vereceğinden çok daha fazlasını verir sana bu tarz programlar. Her türlü tonlayıp, tuşeleri ayarlayabilirsin vs.

Dostum bence biraz kurcala ve programdan yaz davulları, addictive drums diye bir program var mesela. Araştır, full sürümleri var nette torrent olarak. Kullanmayı da öğrenirsin zamanla. O kadar yatırım yapma bence elektronik davula. Çok daha düzgün sonuçlar alırsın ucuz bir elektronik davulun vereceğinden çok daha fazlasını verir sana bu tarz programlar. Her türlü tonlayıp, tuşeleri ayarlayabilirsin vs.
sanırım arkadaş sadece midileri kullanarak tonları o tarz programlarla verecek

Ez drum adic diye davul programları var ama yazamıyorum onlarda istediğim şeyler çıkmıyor zaten elektro davul alıp onların seslerini kullanmak istiyorum, Onlarla nasıl yazabilirim peki ?

Bu arada yamaha'nın Elektro davulunu kullanmıştım dd65 de değil bu örümcek gibi olanlar o bile odun gibiydi yani nasıl bişey alacağımı biliyorum, Birde o davullar nasıl yazılacak nerden yapıyoruz ben bir türlü beceremedim. 2. el bakın demişiniz ama isanlar hiç araştırmıyor bakıyorum ikinci ele adam dd65 480 çekmiş ben geçen gidip bir müzik markette 450 tl fiyat aldım medellinin 300 liraya satılan modeline 350-400 diyen var. Yani milleti keriz sanıyorlar birisi 170 demişti o da bir pad bozukmuş :) Midi klavyede alıyım diyorum ama klavye kullanmayı bilmiyorum.

hocam bateriyi elden alma imkanınız varsa gidip bi elektronikciye yaptırın ve olursa alın zaten 3-5 lira bişi isterler içerisindeki 1 tane tel kopuyor bozuk denilen odur :)

Geri