45 Yaşındayım Ve Oyun Oynuyorum

'Forum Meydanı' forumunda Pepper_Keenan tarafından 10 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Oyun başlığımız olsun bu da. Sevdiğimiz, oynadığımız oyunları yazalım. Tavsiye isteyelim falan.

Favorim Age of II'dir. Quake 3, itiraf etmek zor gelse de ilk Sims (çok ilginç gelmiş demek ki), Fifa, CS gibi çok fazla oynadığım, bokunu çıkardığım oyunlar oldu.

Bunlar orta okul-lise zamanları tabii. Şimdi Skyrim (Oblivion da muazzam sardığım oyunlardan biriydi) ve FM ağzıma sıçıyor. En son da Borderlands'e sardım. Steam tam bir cüzdan düşmanı.

Ultima'yı da unutamayacağım tabii.

drmuammer, enzo ve cemborek3 bunu beğendi.
  2. FM ve SKyrim ciddi anlamda manyaklaştırıyor insanı.
    Son 1 yıldır, PES'te become a legend olayına sarmış durumdayım bende.
    Ama oynadığım gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri oblivion'dur. Çok sağlam oyun arkadaş. :)

DeePShaDow ve Pepper_Keenan bunu beğendi.
  3. dota da dota :D

berdin123, 2015, TroubleBlues ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Crysis Serisini onun dışında Killzone eğer playstation mevcutsa God of War şiddetle öneririm en fazla 3 günde bitirdiği bu oyunlar çok acayip ya.Son bir tane daha Call Of Duty serisi

Argetlam bunu beğendi.
  5. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505
    Metal Gear Solid serileri :)

batuhanyeni, KeremOktay ve Özgür ÖNER bunu beğendi.
  6. Cod 2'nin multiplayerını kesinlikle tavsiye ederim akşamları 20-25 kişi doldumu servera tadından yenmiyor :).Riflemod sv ye hepinizi beklerim.

siyatha ve hasan077 bunu beğendi.
  7. Skyrim kesinlikle inanılmaz, aynı şekilde Dragon Age serisi de müthiş.

Şu an Risen 2 oynuyorum, acayip beğendim. Oynamayan varsa The Darkness 2'i öneririm, benim gibi FPS sevmeyen adama sevdirdi kendini.

Özgür ÖNER ve trialbyfire12 bunu beğendi.
  8. Crysis, F.E.A.R

Argetlam bunu beğendi.
  9. Fallout 3.. ve New Vegas versiyonu.. ve bir de dün ilk kez Spec Ops The Line oynadım acayip hoşuma gitti.

10. Kara

Kara

13
    2
    5
    Arkadaşlar, malumunuz yazın sadece gitar çalarak geçmiyor evde. Bir süre sonra değişik şeyler istiyorsunuz. Sıcaklarda sürekli dışarı da çıkılmıyor, evde geçiriyorum günümü %75. Yazılan oyunlara bakıyorum da The Elder Scrolls serisinin oyunları yazılıyor. Sadece bu forumda değil daha bir çok forumda. Oyundan bahsedebilecek olan var mı? Yani oynaması çok mu zor, karmaşık mı gibi? Kısa bir bilgilendirme olursa sevinirim.

(mağaradan çıkmış gibi hissediyorum kendimi bilmediğimden dolayı :) )

11. STARCRAFT 2 !!! :)

12. Anlatılmaz oynanır diyerek giriş yapayım. :)
    Çok zor değil, diyaloglar ve görevler için biraz ingilizce lazım. Oyun epey serbesti dağ bayır ova geziyorsun. Vakit geçirmeye birebir. Dene derim hocam :)

13. Kara

Kara

13
    2
    5
    İngilizce sorun değil , o zaman denemek için indireyim bu gece :)

14. RPG-FRP kültürün ve İngilizcen yoksa alışması oldukça zor bir oyun, kabaca, başta bir karakter belirliyorsun(ki 100lerce değişik özellik içinden kendine göre seçiyorsun), sonra da insanlarla konuşarak çeşitli ana ve ara görevler alıp bunları gerçekleştiriyorsun, görevleri tamamladıkça level atlayıp yeni özelliklere kavuşuyorsun. Elder Scroll serisinin getirdiği en büyük yenilik, neyi yaparsan o özelliğinin gelişmesi, yani durmadan büyü yaparsan, büyü yeteneklerin gelişir, durmadan insanlara bir şey satıp durursan ticaret özelliği gelişir, herkesle konuşup onları etkilemeye çalışırsan ikna kabiliyetin gelişir gibi.

Oyunun güzel tarafı görevlerde bol bol konuşma ve seçenek mevcut ve oyun lineer değil, bilmem kaç 100 saat oynama süresi var, sadece ana görevi izlersen haritanın 1/20sini anca açmış olursun, istemediğin kadar gidebileceğin ve çözebileceğin puzzle modunda görev mevcut.

15. The Elder Scrolls serisini ilk kez oynayacaklara kesinlikle Morrowind ile başlamalarını öneririm, Skyrim ve Oblivion Morrowind'in tırnağı olamaz. Hele Skyrim tam Amerikan bebelerine daha fazla satış yapabilmek üzere tasarlanmış bir oyun benim gözümde. Hala 2003 senesinde 3 gramlık İngilizcemle(o zaman 3 gramdı :p) ağzım bir karış açık oynadığım günleri hatırlarım :)

Şu kareyi görünce gemiden ilk indiğim an ve oyunun müziği aklıma geliyor, ürperiyorum.

16. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Arkadaşlar bu elder scrolls dediğiniz oyun online mı ?

17. Değil.

18. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Peki güzel mi denildiği gibi zaman geçirmek için falan bizde bi indirelim olmazsa ?

19. İngilizceniz ve rpg kültürünüz yoksa başlamayın.

Saddly2 ve enzo bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş