45 Yaşındayım Ve Oyun Oynuyorum

Oyun başlığımız olsun bu da. Sevdiğimiz, oynadığımız oyunları yazalım. Tavsiye isteyelim falan.

Favorim Age of II'dir. Quake 3, itiraf etmek zor gelse de ilk Sims (çok ilginç gelmiş demek ki), Fifa, CS gibi çok fazla oynadığım, bokunu çıkardığım oyunlar oldu.

Bunlar orta okul-lise zamanları tabii. Şimdi Skyrim (Oblivion da muazzam sardığım oyunlardan biriydi) ve FM ağzıma sıçıyor. En son da Borderlands'e sardım. Steam tam bir cüzdan düşmanı.

Ultima'yı da unutamayacağım tabii.

Crysis Serisini onun dışında Killzone eğer playstation mevcutsa God of War şiddetle öneririm en fazla 3 günde bitirdiği bu oyunlar çok acayip ya.Son bir tane daha Call Of Duty serisi

Arkadaşlar, malumunuz yazın sadece gitar çalarak geçmiyor evde. Bir süre sonra değişik şeyler istiyorsunuz. Sıcaklarda sürekli dışarı da çıkılmıyor, evde geçiriyorum günümü %75. Yazılan oyunlara bakıyorum da The Elder Scrolls serisinin oyunları yazılıyor. Sadece bu forumda değil daha bir çok forumda. Oyundan bahsedebilecek olan var mı? Yani oynaması çok mu zor, karmaşık mı gibi? Kısa bir bilgilendirme olursa sevinirim.

(mağaradan çıkmış gibi hissediyorum kendimi bilmediğimden dolayı :) )

Arkadaşlar, malumunuz yazın sadece gitar çalarak geçmiyor evde. Bir süre sonra değişik şeyler istiyorsunuz. Sıcaklarda sürekli dışarı da çıkılmıyor, evde geçiriyorum günümü %75. Yazılan oyunlara bakıyorum da The Elder Scrolls serisinin oyunları yazılıyor. Sadece bu forumda değil daha bir çok forumda. Oyundan bahsedebilecek olan var mı? Yani oynaması çok mu zor, karmaşık mı gibi? Kısa bir bilgilendirme olursa sevinirim.

(mağaradan çıkmış gibi hissediyorum kendimi bilmediğimden dolayı :) )​

Anlatılmaz oynanır diyerek giriş yapayım. :)
Çok zor değil, diyaloglar ve görevler için biraz ingilizce lazım. Oyun epey serbesti dağ bayır ova geziyorsun. Vakit geçirmeye birebir. Dene derim hocam :)

(mağaradan çıkmış gibi hissediyorum kendimi bilmediğimden dolayı :) )

RPG-FRP kültürün ve İngilizcen yoksa alışması oldukça zor bir oyun, kabaca, başta bir karakter belirliyorsun(ki 100lerce değişik özellik içinden kendine göre seçiyorsun), sonra da insanlarla konuşarak çeşitli ana ve ara görevler alıp bunları gerçekleştiriyorsun, görevleri tamamladıkça level atlayıp yeni özelliklere kavuşuyorsun. Elder Scroll serisinin getirdiği en büyük yenilik, neyi yaparsan o özelliğinin gelişmesi, yani durmadan büyü yaparsan, büyü yeteneklerin gelişir, durmadan insanlara bir şey satıp durursan ticaret özelliği gelişir, herkesle konuşup onları etkilemeye çalışırsan ikna kabiliyetin gelişir gibi.

Oyunun güzel tarafı görevlerde bol bol konuşma ve seçenek mevcut ve oyun lineer değil, bilmem kaç 100 saat oynama süresi var, sadece ana görevi izlersen haritanın 1/20sini anca açmış olursun, istemediğin kadar gidebileceğin ve çözebileceğin puzzle modunda görev mevcut.

The Elder Scrolls serisini ilk kez oynayacaklara kesinlikle Morrowind ile başlamalarını öneririm, Skyrim ve Oblivion Morrowind'in tırnağı olamaz. Hele Skyrim tam Amerikan bebelerine daha fazla satış yapabilmek üzere tasarlanmış bir oyun benim gözümde. Hala 2003 senesinde 3 gramlık İngilizcemle(o zaman 3 gramdı :p) ağzım bir karış açık oynadığım günleri hatırlarım :)

vvard_big_seyda_neen.jpg

Şu kareyi görünce gemiden ilk indiğim an ve oyunun müziği aklıma geliyor, ürperiyorum.

Geri