45 Yaşındayım Ve Oyun Oynuyorum

Necromancer'ın çıkışının duyurulmasıyla Diablo 3 sularına doğru bir yelken açmaya heveslendim bakalım. Bi kavurmak lazım ortalığı tekrardan bone spear'larla, corpse explosion'larla.

Arkadaştan PS4 ödünç aldım, önce Bloodborne oynadım...Silahlar, mekan vb. soul serilerinden epey farklıydı, ancak sanırım artık bu seriler beni baymış, pek keyif almadım DLC oynamadım bile...Şimdi The Witcher 3 e başladım, daha önce 1 ve 2i oynamıştım, ve vasat bulmuştum, ancak 3 bence epey güzel olmuş... :)
dark souls u seviyorsun diye hatırlıyorum.geçenlerde nioh diye bir oyunun betasını oynadım 2 gün süre vermişlerdi zaten.tabi ki bir souls değil fakat samuraylar ve o kültürden yaratıklar vardı.bir bak derim ben youtube dan eğer oynamadıysan.ps e özel bir oyun bu arada bloodborne gibi.

bloodborne ps te oynamak için en çok heves ettiğim oyunlardan birisi ama bir türlü paraya kıyamadım :) beklentim de çok fazla okuduklarımdan ötürü.

Eyyorlamam bu kadar.

kendimi hazır hissetiğimde içine gömüleceğim oyunlar listem var.

demon souls,
dark souls 1,2,3 - 3 ü 7 kere yükleyip sonra da sinirlenip sildim -
bloodborne
fallout 3 ve new vegas - fallout 4 e 3. kez yeniden başladım ama herkes eskilerin daha iyi olduğunu söylüyor -
witcher 3
gta 5 online
elder scrolls skyrim

ha bir de dota 2 yi -malum sebepten- ve destiny i - 2.si ya da güzel bir raid gelene kadar - hayatımdan çıkardım sayılır.

kısacası "gaming is long, life is short"

dark souls u seviyorsun diye hatırlıyorum.geçenlerde nioh diye bir oyunun betasını oynadım 2 gün süre vermişlerdi zaten.tabi ki bir souls değil fakat samuraylar ve o kültürden yaratıklar vardı.bir bak derim ben youtube dan eğer oynamadıysan.ps e özel bir oyun bu arada bloodborne gibi.

bloodborne ps te oynamak için en çok heves ettiğim oyunlardan birisi ama bir türlü paraya kıyamadım :) beklentim de çok fazla okuduklarımdan ötürü.

Eyyorlamam bu kadar.
Nioh'a baktım ve tam da söylediğin gibi soul serilerini çok andırıyor, aslında, Fantasi kurgu yerine Oriental fantasi kurgu daha fazla hoşuma gidiyor, ancak özellikle Bloodborne'u oynarken daha iyi anladım ki, ben artık soul serilerinden pek keyif almıyorum, oynamış olmak için oynuyorum...Bir de, bu oyunların acımasızlığı (oynayan bilir) ile uğraşacak zamanım kalmadığını hissettim, gerilip saatler uğraşmak yerine daha keyif alacağım oyunları tercih ediyorum...Bu nedenle, bahsettiğim oyunlara bakacağım sanırım...

Bir de sırada "Inside" var, çok hoş oyun...Çocukluğumda oyunların çoğunluğu Platform'du ve bayılıyorum bu oyunlara...

Nioh'a baktım ve tam da söylediğin gibi soul serilerini çok andırıyor, aslında, Fantasi kurgu yerine Oriental fantasi kurgu daha fazla hoşuma gidiyor, ancak özellikle Bloodborne'u oynarken daha iyi anladım ki, ben artık soul serilerinden pek keyif almıyorum, oynamış olmak için oynuyorum...Bir de, bu oyunların acımasızlığı (oynayan bilir) ile uğraşacak zamanım kalmadığını hissettim, gerilip saatler uğraşmak yerine daha keyif alacağım oyunları tercih ediyorum...Bu nedenle, bahsettiğim oyunlara bakacağım sanırım...

Bir de sırada "Inside" var, çok hoş oyun...Çocukluğumda oyunların çoğunluğu Platform'du ve bayılıyorum bu oyunlara...
keyif alma konusunda çok iyi anlıyorum seni.epey kol - mouse parçalamışlığım var hem kendime hem de oyuna kızıp :) artık hikaye bazlı oyunlara yöneldim. mutlu muyum? Evet

eğer mümkünse final fantasy XV yi de oyna hazır ps elindeyken :)

keyif alma konusunda çok iyi anlıyorum seni.epey kol - mouse parçalamışlığım var hem kendime hem de oyuna kızıp :) artık hikaye bazlı oyunlara yöneldim. mutlu muyum? Evet

eğer mümkünse final fantasy XV yi de oyna hazır ps elindeyken :)
Aynen, FF serilerinin de neredeyse tamamını oynadım, XV de var sırada, ama o da gameplay zamanı olarak gözümü korkutuyor...Eskiden saatlerce oyun oynuyordum, artık farklı işlerle de uğraşmak istiyorum, Witcher bile felaket bağladı beni, gitar, diğer hobiler vb. var... :(

Team fortress 2 devam. Çoluğa çocuğa karşı. Bağırıp çağırıp stres atıyorum.
Fallout 4 hikaye olarak değil ama yenilik anlamında bir miktar tatmin etti. Power armor ile dolu bir garaj ek binam var. Junklar ile yapılanlar genişletilmiş(logic gate bile koymuş adamlar). Ayrıca eklentiler de iyi, far harbour ve nuka world. Hikayeyi biraz dağıtıyorsun tabi.
Witcher 3ü geçen sene bitirdim, 2den kesinlikle güzel, hikayesi ayrı güzel. Sırf bu oyun için bilgisayar almıştım.
Ayrıca yazdım mı bilmiyorum steampunk bir dünyada geçen "dishonored" serisi epey eğlenceli. Eğlenceli kısmı ne kadar vahşi olsa da öldürme kısmı. Bulduğunuz rune'lar ile karakterin özelliklerini açıyorsunuz sonra bunların kombini size kalmış. Favorim zamanı dondurup boşluğa ateş ettikten sonra adamın zihnini kontrol edip merminin önüne geçirmek. İlk oyunu, kimseyi öldürmeden gizli bir şekilde bitirebiliyorduk. 2. Oyunu da müsait bir zamanda oynamayı planlıyorum.

Witcher 3 zirveyi yaptı ve bitirdi. Üçüncü oyun harbiden en iyisiydi.

The last of us bekleyen var mı? Sırf hayran baskısı ile gelen ikinci oyun nasıl olacak çok merak ediyorum. Hanım kızımız ergenlikten çıkıp genç kız olmuş.

-

Ve sonunda cs go indi. Her türlü yardım ve öneriye açığım.

Son düzenleme:
Team fortress 2 devam. Çoluğa çocuğa karşı. Bağırıp çağırıp stres atıyorum.
Fallout 4 hikaye olarak değil ama yenilik anlamında bir miktar tatmin etti. Power armor ile dolu bir garaj ek binam var. Junklar ile yapılanlar genişletilmiş(logic gate bile koymuş adamlar). Ayrıca eklentiler de iyi, far harbour ve nuka world. Hikayeyi biraz dağıtıyorsun tabi.
Witcher 3ü geçen sene bitirdim, 2den kesinlikle güzel, hikayesi ayrı güzel. Sırf bu oyun için bilgisayar almıştım.
Ayrıca yazdım mı bilmiyorum steampunk bir dünyada geçen "dishonored" serisi epey eğlenceli. Eğlenceli kısmı ne kadar vahşi olsa da öldürme kısmı. Bulduğunuz rune'lar ile karakterin özelliklerini açıyorsunuz sonra bunların kombini size kalmış. Favorim zamanı dondurup boşluğa ateş ettikten sonra adamın zihnini kontrol edip merminin önüne geçirmek. İlk oyunu, kimseyi öldürmeden gizli bir şekilde bitirebiliyorduk. 2. Oyunu da müsait bir zamanda oynamayı planlıyorum.
Şu logic gate olayını açabilir misin? Ben shaun u kaçıran adamı öldürdüm.lakin daha bir tane power armor bulabildim.

Şu logic gate olayını açabilir misin? Ben shaun u kaçıran adamı öldürdüm.lakin daha bir tane power armor bulabildim.
and, nor, nand gibi elektronik mantık kapıları. yeni yeni uğraşmaya başladım ben de. tuzak, otomatik ya da sirenle kapanan kapılar vb. yapabilirsin.
power armor çok fazla var. bulmak için kastırmana gerek yok. sneak attack en iyi yol olduğu için aslında gürültülü sayılır. new vegas'ta şerif kıyafetleri yeterliydi. zaten lvl 59a gelince böyle oluyor:
Adsız.jpg

witcher 3 den sonra bence kişiyi etkilemez yani ondan once oynansa kesinlikle :/ ben de severım es serilerini ve fallout da gecerlı ama fallout4 inanılmaz geride kaldı umarım es6 hayalkırıklıgı olmaz

Etkilemez diye bir şey yok maalesef.Grafik olarak saymazsak, oynayış olarak,hikaye olarak,yapısı olarak ve geçtiği dünya olarak ikiside tamamen birbirinden çok farklı oyunlar.

Etkilemez diye bir şey yok maalesef.Grafik olarak saymazsak, oynayış olarak,hikaye olarak,yapısı olarak ve geçtiği dünya olarak ikiside tamamen birbirinden çok farklı oyunlar.
Farkli oyunlar oldugunu biliyorum hatta bu oyunlari karsilastirmak skyrime syip etmek oluyor ama etkilenme meselesi soz konusu olunca malesef birsey degismiyor. Skyrim in yapmaya calistigi cok daha zor cok daha karmasik birsey, hikaye derinligi tek belirsiz ozne uzerinden yaratmak cok guc birsey bu yuzden artarda oynarnir ise skyrimden etkilenilmez yani. Tat eşiği gibi birsey, cikolata yedikten sonra icetea icmek gibi :D

Son düzenleme:
Dün pc'de malum sürüm Resident Evil7'ye başladım 3-4 saat oynadım, epey güzel ve tırstırıcı olmuş. Alışagelmiş Re serisinden çok Outlast ve The Evil Within karışımı gibi olmuş. Bu arada optimizasyonu da çok başarılı tüm detayları fulleyip stabil 60fps de oynayabildim (i5 , 8gb ram, gtx970). Eski serideki envanter sistemi aynen korunmuş (Üzerinizde milyon tane silah ve eşya taşıyamıyorsunuz) Grafikler gerçekten çok başarılı. Ps4 için Vr versiyonu da bulunuyor ama oynamamayı tercih ederim normal versiyonu bile yeteri kadar zıplatıyor. Bu sefer daha çok korku, yerli yerinde aksiyon olmuş, önünüze geleni indirerek ilerleyemiyorsunuz kolay kolay. Tavsiye ederim.

Dün pc'de malum sürüm Resident Evil7'ye başladım 3-4 saat oynadım, epey güzel ve tırstırıcı olmuş. Alışagelmiş Re serisinden çok Outlast ve The Evil Within karışımı gibi olmuş. Bu arada optimizasyonu da çok başarılı tüm detayları fulleyip stabil 60fps de oynayabildim (i5 , 8gb ram, gtx970). Eski serideki envanter sistemi aynen korunmuş (Üzerinizde milyon tane silah ve eşya taşıyamıyorsunuz) Grafikler gerçekten çok başarılı. Ps4 için Vr versiyonu da bulunuyor ama oynamamayı tercih ederim normal versiyonu bile yeteri kadar zıplatıyor. Bu sefer daha çok korku tadında aksiyon olmuş. Tavsiye ederim.

Özellikle gece ev sessizken, karanlıkta ve kulaklıkla oynamak çok iyi... Totalde sanırım 15-20 saatlik bir oynama süresi mevcut, ama çok iyi oyun olmuş!

2004 civarı yakalanıp 2009-2010 civarında kurtulduğum hastalık. Günlerimi, gecelerimi çalardı. Verdiğim parayı karşılamaz lakin bıraktığımda o döneme göre çok iyi bir para ile ayrılmıştım oyundan :D 80 LVL sınırı açıldığında Türkiye'deki ikinci 80 lvl, 83 LVL sınırı açıldığında ise Türkiye'deki üçüncü 83 lvl bendim... Ne günlerdi.

Knight Online'ın bana sağladığı tek yarar; ilk başladığım yıllarda daha Türkiye'de pek bilinmiyor. Duplication gibi hileler yok yani. Maksimum 70 lvl olabiliyorsunuz. O temiz, güzel zamanlarda yabancı clanlarda takıla takıla ingilizce öğrenmiştim. Hani, clanda konuşabilmek adına oturup ingilizce çalışıyordum :D Bana sağladığı tek yarar diyebilirim.

Yok mu knight online hastalığına tekrar yakalanmış olan :) ?

Geri