P.a. Miks Yarışması Başlıyor...

'Forum Meydanı' forumunda teknoloji tarafından 11 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. ALICIA KEYS'İ MIKSLE, MEGASTAR’IN MÜHENDİSLERI DEĞERLENDİRSİN, SEKTÖR DEVLERINDEN ÖDÜLLER KAZAN

  Hayatını müziğe adayanlar için “kaliteli sound” ömür boyu süren bir hayaldir. Ses teknisyenleri müzik sektörünün perde arkasındaki sessiz yıldızlardır. Kötü sound en güzel şarkıyı yok ederken, iyi sound şarkıcıyı bir anda efsaneye dönüştürebilir. Birçok ses teknisyeni konserde davul kurarak, mikrofon yerleştirerek sound’a küçük katkılar sağlayarak başlar.

  “Ama SEN basamakları yavaş yavaş çıkmak zorunda değilsin…”

  Megastar Tarkanın mühendislerinin değerlendireceği Meyer Sound Avid gibi büyük markalarla profesyonel olarak kurulmuş konser sistemlerinde Alicia Keys in kanallarını miksleme imkanı veren SQL “P.A. Miks” yarışması başlıyor.
  Türkiye’de ses ve görüntü sektöründeki ilerlemeyi hızlandırmak ve sektör çalışanlarını bilinçlendirmek amacıyla SG Proder öncülüğünde sektör devleriyle düzenlenen yarışmada, yarışmacılar sadece mevcut bilgi ve birimkimleri ile değil yarışma öncesinde alacakları ses ve ekipman eğitimlerinin ardından yarıştırılacaklar. Yarışma 3 katagoride Amatör, Alaylı ve Eğitimli olarak gerçekleşerek dengeleri sağlamayı hedefliyor. 27-28 Ağustos tarihlerinde online olarak yapılacak seviye tespit sınavı sonrası 29 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde Galatasaray ITM de eğitim alacak yarışmacılar 3 – 4 Eylül tarihlerinde yapacakları mikslerle kıran kırana mücadele edecekler.
  SQL, katılımcılara kendilerini geliştirme ve sektöre kendilerini tanıtma şansı sağlarken, kazananlara yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim bursları ve ekipmanlar kazandırıyor.
  Jüri üyeleri arasında Tarkan’ın teknik ekibinden prodüksiyon menejeri Can Besbelli, mühendisleri Norbert Zacharias - Wayne "heights" Gittens ve Süden Pamir, Oben Fıstıkoğlu gibi duayenler olacak. Jüri yarışmacıları değerlendirirken tonal doğruluk, Stereo imaj ve sahneleme, Denge, Yaratıcılık ve teknik olarak değerlendirecek.

  Başvuru formuna ve detaylı bilgiye www.muzikteknolojileri.com adresinden ulaşabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş