En Iyi Analog Set Dizilimi Nasıl Olur ?

'Elektro Gitarlar' forumunda candas92 tarafından 11 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. en iyi analog set dizilimi nasıl olur ?

2. en iyisini bilmem de Gitar + Noise Sup. + Comp + Wah + Dist + EQ + Chorus + Delay + Whammy + Reverb bu iyi bence bütün ses reverbten geçsin diye sona koymak taraftarıyım ben

3. Elindeki pedalları belirtirsen bir dizilim tavsiye edebilirim. Ama genel geçer şeyler vardır delay başa koyamazsın wahı da sona . Yani en azından bence bu böyle. Denersen ne demek istediğimi anlarsın..

4. super chorus delay flanger choratic tune loop station eko croch pedalı mt-2 ve kirk hammett wah.pedallar bunlar.

5. Neden noise suppressor'u gitardan hemen sonra, zincirin en başında tercih ediyorsunuz?

6. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    şu durumda dip gürültüsü olacağını düşünüyorum?

7. neden ben pek yaşamadım açıkçası stüdyoda bu dizilimi kullandım hep

8. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    Genelde herkez en son halka olarak kullanıyor diye biliyorum :)

9. valla açıkçası benim de sup . hakkında çok bilgim yok çok fazla ihtiyaç duymadım bir iki kere kullandım ses öyle hoşuma gitti belki plasebo etkisi olabilir :D

10. Yan yana dizmek en iyisidir her zaman :D

Şaka bir yana, tarzın nedir, nasıl efektler istiyorsun onları belirt ki yardımcı olalım ;)

11. hocam ben sadece daha iyisini bulabilirmiyim diye soruyorum :) elimde chorus delay flanger loop station noise gate choromatic tuner kirk wah croch pedalı mt-2 ve eko var :)

12. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    Valla günlercede uğraşman gereksede kendi istediğini kendin bulman daha faydalı olacaktır. Sabahtan aksama kadar dene derim :D

13. hocam gitarlar jackson dk 1 gibson les paul ve amfi engl invader

14. oooo o zaman işimiz var :D

15. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    işin ne yarın otur aksama kadar yap :p :D

16. deneriz hocam sıkıntı yok :D

17. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    ben olsam aylarca uğraşırım :D ha gözüm almıyor dersen yolla bana yapıp göndereyim :p

18. s-co

s-co

401
    43
    706
    Ben şuna benzer sıralama ile kullanıyorum analog kullandığımda.Tabi bende o pedalların hepsi olmuyor.Yardımcı olur belki

setup.jpg

19. Sahsen ben soyle kullaniyorum

Gitar+noise gate+wah+compressor+chorus+overdrive+fuzz+eq+amfi
    Amfi yoksa ...fuzz+sansamp gt2+eq -> mixer
    Tabi bunlar pedallarin karakterleri yuzunden. Compressoru wahtan once koyunce ses guzel gelmiyor ya da chorusu dist.ten sonra koyunca

20. Uzmao'ya sorduğum soruyu sana da sorayım o zaman. Neden gate gitardan hemen sonra?

Bu Sayfayı Paylaş