EMG SA kullanan/dinleyen birileri var mı acaba?

Merhaba,

arkadaşlar acaba stratına EMG SA set takan bir arkadaş var mı?yada EMG SA takılmış bir stratın sesini canlı olarak duyan?

ben pink floyd un PULSE konser videosunu izlerken David Gilmour'un kırmızı 50's reissue stratı ile attığı solo tonlarına bayıldım..özellikle açılış parçası olan "shine on you crazy diamond" daki tonlara..

araştırınca EMG SA set kullandığını öğrendim.

benim derdim özellikle bridge manyetiğindeki aşırı tiz ve güçsüz tonlar ama gilmour hatırladığım kadarıyla bridge pozisyonunda bile güçlü ritm hatta dolu dolu solu tonları çıkarıyordu..

bu noktada EMG SA kullanan yada bilen kişilerin görüşlerine ihtiyacım var

teşekkürler şimdiden

Afedersin ama aşağılayıcı gelmişti söylediklerin biraz. Yani şöyle desen daha hoş olurdu:

"Eheh pink floydun arkasındaki 100 binlerce dolarlık tesisat yalan tabi. 100 dolarlık manyetik yapıyor o işi :)"

Yerine:

"Arkadaşlar manyetik tabiki önemli ama pink floydun arkasındaki 100 binlerce dolarlık tesisatı da unutmamak gerekir"

gibi..

Neyse kusura bakma..

Merhaba, Musicman Steve Lukather modelinde deneme ve duyma şansım oldu emg sa'ları ve o hayran oldugumuz fender tonlarını çok çok başarılı verebiliyordu, hem de 400-500 dolarlık bir kombo anfide(gerçi musicman luke modeli 2000 dolarlık bir gitar). Denemek lazım.

SV kullanıyorum, SA ya yakın bir manyetik ve Gilmour tonlarını hafif bi okşuyorum tabi 25 watt transistorlü bir amfide...hiwatt bir amfi ile çok daha iyi olur herhalde...

Ben kullanıyorum.98 standard stratım var.Gayet iç açıcı parlak temiz tonlar.Vintage tonlardan tutun üst teli re ye çekip deli gibi çaldığımıda biliyorum=).Cok memnunum.Şiddetle Öneririm.EMG sert manyetiktir strata yakışmaz deyinler var.Ts-9 ve Bassman anfiye takıp çalsınlar.Sonuç süper.Tek problemim aktif olması ve dolayısı ile 9v pille çalışması,iyi marka yada yüksek amperli pil kullanmak en iyisi.pil vuyası pickguardın içinde sahnede değiştirmek nerede ise imkansız.

btu123 demiş ki:
Ben kullanıyorum.98 standard stratım var.Gayet iç açıcı parlak temiz tonlar.Vintage tonlardan tutun üst teli re ye çekip deli gibi çaldığımıda biliyorum=).Cok memnunum.Şiddetle Öneririm.EMG sert manyetiktir strata yakışmaz deyinler var.Ts-9 ve Bassman anfiye takıp çalsınlar.Sonuç süper.Tek problemim aktif olması ve dolayısı ile 9v pille çalışması,iyi marka yada yüksek amperli pil kullanmak en iyisi.pil vuyası pickguardın içinde sahnede değiştirmek nerede ise imkansız.

sahnede pil niye değiştiresin ki, çıkmadan önce telleri takarken değiştir?

Geri