Amfi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda TypicalGirl tarafından 12 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. ya bende boston 15w bi de fender mustang1 amfi var. bostondaki distiortionı daha çok seviyorum ama dip ses çok oluyo rahatsız ediyo. fenderde daha sert tonlar elde etmek için napabilirim

2. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    O amfiyi bence sert tonlar için zorlamanın bi manası yok sanırsam modelemeli bir amfi eğer send return varsa oradan pedal bağlayabilirsin.

3. send return olmayınca pedal takılmıyo mu? pedal takınca iyi ses alır mıyım yoksa amfiyi mi değiştireyim

4. yapacak hiç bir şey yok. fender amfi fender tonu verir çünkü.

5. send return ün olmasa da bir adet distortion pedali temin ederek amfine girebilir, istediğin distortion rengini yakalayabilirsin.

6. hmm pedal alsam iyi olcak o zaman amfiyi değiştirmeyim :p

7. ikisini de yapabilirsin fark etmez :)

8. peki öyleyse teşekkürler :))

9. ricalar.

10. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Erhan abi direk girerse amfiye fazla verim alamazki distten amfi zaten modellemeli

11. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    problem olmaz

12. gilmor

gilmor

107
    18
    5
    Şöyle birşey var ben line 6 30watt metal muff giriyordum verim alamıyordum sesler karışıyordu hep.

13. pedalı diğer amfiye taksam nasıl olur. dip ses geçer mi

14. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    delay , chorus gibi efetkleri açmaksızın sorun çıkartacağını sanmam. aslında denemekte yarar var.

15. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    dip ses için noise sup. al

16. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    tabi ondanda önce, kaliteli jaklar kullanıp ve ev prizinde topraklama varmı kontrol etmelisin :)

17. ama fender amfide olmuyo boston çok mu kalitesiz ya fenderi satıp onu kullansam nasıl olur :p

18. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    fender modellemeli bir amfi olduğu için kendi bünyesinde noise sup. barındırabilir. :)

19. tonunu sevmiyorum ama of napcam ya :(

20. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    fenderin?

Bu Sayfayı Paylaş