Gamepad'leri Pedal-footswitch Olarak Kullanmak

'Müzik Endüstrisi' forumunda STA tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. STA

STA

Konu üzerinde bir araştırma yaptım, birkaç midiye çevirici program isimleri buldum ama işe yaramadılar.Öncelikle oyun amaçlı kullandığımız direksiyon setlerindeki hassasiyetli pedalları guitar rig-amplitube gibi programlarla birlikte kullanabiliyor muyuz?
    Guitar rig'de atamalar yapabiliyoruz ama bunları kullanmak için mause kullanmak zorundayım.Footswitchim yok, alamam da.Oyun setindeki gaz-fren gibi kısımları wah-volume vs türden pedal olarak nasıl kullanabilirim?
    Harici ses kartı kullanmıyorum.bilgisayar win7 64 bit.elimdeki oyun seti snopy.linktekidir. http://yeni.nt.com.tr/teknoloji/cev...-titresimli-ps3-pc-ps2-3-in-1-direksiyon.html

2. Fantaziden öteye gidemezsin derim :)

3. Dostum yapabilirsin, çok zor değil. Arduino ve azcık programlama bilgisi ile insanlar neler yapıyor. Eğer yabancı bir elektronik forumuna sorarsan insanlar daha çok yardımcı olabilir.

Ayrıca yorum yapan arkadaş da şu videoya bir bakıversin :)

VanHalen, Gizz ve mrtcntn bunu beğendi.
  4. STA

STA

Video gerçekten süper, teşekkürler :) Umarım burda yardımcı olabilecek birileri vardır çünkü Türkçe kaynaklarda yeterli bilgi bulamadım ve yabancı forumlarda da iletişim sorunu yaşadım :android:

5. Arkadaşım o zaman yapın bizde, forumda ki herkes de yararlansın. Video koymakla olmuyor.

6. QuasH

QuasH

581
    161
    755
    Başka bi forumda " turuncu site " Bi arkadaş kullanıyor bu şekilde.

7. canavar gibi oluyor, ben yapmıştım, yine yapacağım. direksiyon pedalları ile... :)

8. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505
    1.04 bomba olmuş ya :)

9. STA

STA

Nasıl yaptığınızı da anlatsanız? Hangi yazılımı kullanmamız gerekiyor?

10. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    çok zor be :) pedal üzerindeki herbir konum için ayrı bir kod gerekir herbir konum içinde ayrı bir atama bile gerekebilir :)

11. STA

STA

- -

12. Amfi için nasıl kullanacaksınız ki usb girişi olan amfi var mı?

13. STA

STA

Kerem mesajını düzenlediği için benim mesaj yanlış anlaşıldı VanHalen.

14. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Konuyu okurken gözden kaçırdığım bir nokta olmuş k.bakma dostum :)

15. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    usb girişli amfi görmedim hiç. Eğer amfi usb girişliyse kendi içerisinde modellemeli dijital bir amfi olabilir. Ya da siz usb girişli ile fbv girişli footswitch'i karıştırıyor olabilirsinizde?

16. STA

STA

Bu Sayfayı Paylaş