Fender Wide Range Manyetikleri Hakkında

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda furkmayan tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar.

  Fender'in Telecaster Deluxe serilerinde ve Lee Ranaldo Jazzmaster'da kullandığını gördüğüm bir manyetik bu. Aslında bu manyetikten edinmek istiyorum. Acaba Türkiye'de bulabilir miyim? Ya da tonalite açısından bu manyetiğe benzer, Türkiye'de bulabileceğim alternatif manyetikler neler olabilir? (Hum-cancelling single da olabilir. Şekli önemli değil.)

  [​IMG]
   
 2. Pişmanlıklarımın en büyüğü olan 72 tele thinline ı satmama sebep olan manyetiktir kendisi. Reissue olanı bence işe yaramaz. Orijinali Seth Lover tarafından 70 lerde tasarlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ve üretiminde yasaklı zehirli maddemi ne var diye komple değiştirmişler manyetiği. Orijinal versiyonları vardı ebay de tanesi 450$ gibi bir rakama gidiyordu:) Ayrıca bu manyetiği her gitara takamazsınız. Vida yerleri uyumsuz ve normal hb manyetiğin 1.5 katı kadar büyük.
   
 3. Hmm. Neden pişmnalıklarımın en büyüğü dedin ki? Neden işe yaramaz yani sana göre? Çünkü gitarı hiç elime alıp denemedim deneyenlere sormam lazım önce.
   
 4. Pişmanlıklarımın en büyüğü 72 thinline'ı satmaktı. Şuana kadar kullandığım gitarlar içersinde çalımı en rahat gitardı. Daha sonra USA da 72 thinline için custom pickguard yapan bir firma buldum ama gitarı çoktan satmıştım.
   
 5. yenileri işe yaramaz derken biraz detay istesem?
   
 6. lollar regal ile farkını dinleyin anlayacaksınız. reissiue olanları gerçekten çok zayıf. ben tele deluxe gitarımda lollar kullanıyorum. fender wide rangelere göre çok ötedeler.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş