warmoth gitar projesi 2

warmouth da sadece bir sap a bakarken kendimden gectim bir gitar toplamaya karar verdim basta Drb abimiz olmak üzere fikir ve görüslerinizi bekliyorum

soloist body
- solid alder
-contoured heel
-contoured body
-natural satin finish
sap
-kws reverse head
-birds eye maple /brazilian rose wood tuse
-1-11/16 " (42.85 mm) genislik
-orjinal floyd rose
-sap opsiyonlardan wizard
-fretler 6105
-24 fret
-inlaylar dot (mother of pearl)
- tunerlar sperzel
-neck finish clear satin
manyetikler
elimde mevcut bulunan emg 81 set i düsünüyorum siparis ederken pil icin control panel in altina bir yuva nasil yaptirilabilir cözemedim fakat pil icin gotoh un bir aparati vardi paneli acmadan disardan pil i degistirmek icin ama olayi tam cözemedim

yazdiklarima kullanim rahatligi acisindan daha iyilestirebilecegimiz noktalar warsa tavsiyelerinizi bekliyorum

burda gövde ve sap belirtilmis

http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks.cfm?fuseaction=kws_warmothpro

http://www.warmoth.com/guitar/bodies/soloist.cfm?fuseaction=flatop_soloist

simdiden tesekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyatlari karsilastirinca warmoth cok daha iyi vede parca parca alacagim toptan para yetmiyor :twisted: baska care yok bütcemiz bu

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gövde soloist ama ben soloisti sevmiyorum normalde yapi itibari ile alt fretlere ulasmak daha kolay oldugu için tercih ettim bu gövdeyi standart strat gövdesi düsünüyordum özelliklere bakinca buna kara verdim sitede 24 perdeli bir sapla strat gövdesini görünce tercihde degisti dogal olarak
verdigim linktede gövdenin oldugu sayfada deep acces yazan resme basarsan orda gayet acik, sorun gözler önünde :LOL:

Prelektro demiş ki:
Hazır soloist alıyon alsana şöyle jackson ın inlaylerden. jackson inlaysiz soloistmi olurmuş yau ne öle dot inlay falan :)
birde inlay konusunda istedigim sade bir görünüm sevmiyorum jackson ve ürünlerini iste
jackson sucks esp rocks :p sevemedim bir türlü napim zevk renk isi oldu biraz ama bir secenek daha war birds eye yerine normal maple kullanmak brazilian rose wood dan vaz geçmek custom inlay kullanmak ayni fiyata geliyor böle yapinca

http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks.cfm?fuseaction=inlays
burdakilerden skull and bones yada celtic cross( iommi babaya ithafen )

evet pahali ama alder istedigim gövde idi en ucuz gövde alder ayni zamanda brazillian rose wood ve birds eye maple sap ile 219 dolar gibi bir fiyat cikti buda bütceyi zorlamiyor normal maple ve rose wood ile 157 dolar tutuyor arada bayai bi fark war aslinda ama bunu secersem custom inlay alma durumu var kaliteli malzeme sade görünüm göreceli olarak daha az kaliteli malzeme jan jan li görünüm iste bütün mesele bu :p (birilerinin kulagini cinlattik galiba)

Bazı değişiklikler yapmak istiyorum floyd rose yerine sabit köprü kullanmak istiyorum tune o matic de karar kıldım tone pross locking brige kullacağım emg 81 set yerine 81+85 set düşünüyorum inlay konusunda karar verdim birds eye maple brazilian rose wood sap ile birlikte mother of pearl dot inlayler sade olsun iyi olsun sap yine wizard olacak yapi itibari ile böyle hem maliyetten hemde floyd un eziyetinden bir nebze kurtulmus olacagim :twisted:

Aynen öle yapacağım umut abi ile konuştum burgular köprü elektronik parcalar geliyor sonrada sap gelir kısmetse önümüzdeki yıla kadar toplamış oluruz gitarı

Bence gitarın gövdesi herşeyden çok önemli, inlaymiş falan hikaye. Ben sana kızılagaç üstü maple al derim. Ses itibari ile:

carvedtop_vw_withneck.jpg

Biraz daha masraflı olur ama sonunda çok sağlam bir şey olacak elinde. Bu VW gövdeleri oldum olası çok sevmişimdir.

B

bu daha ilk projem devamı gelecek ilk basta çok hafif klasik metalci gitarı yapmayı düşünüyorum düşündüğüm şekil goerge lynch in suburst tiger ının 24 perdeli ve 2 humbuckerlı versiyonu artık boya olarak natural düşünüyorum birde seceneklerde laminated top var avantajı ne olur bunu secersek görüntüden başka bir artısı varmı birde sabit köprü kullanmakla iyimi ediyorum

Bana sorarsan doğrusu zaten sabit köprü. ABR-1ler de bence çok rahattır, ama senin durumunda sanki bana modern spaced hardtail strat köprüleri daha yakın gelirdi. Neden diyecek olursan şimdi sen ince bir kasa gitar yapıyorsun (yani LP veya VW gibi cap'li değil), ve dolayısı ile ABR-1 + stop tail için sana neck pocketta bir eğim lazım gelecek, iç tarafında yani. Genelde bu iş o kadar sevilmez, ince kasa olunca. Fender usulu dik olması daha bir tercih konusu. Hani sapı atan hiç adam görmedim bu yüzden ama bir bildikleri vardır bu tasarımcı milletinin diye düşündüm.

Lynch için bu arada ikisi de olur köprü açısından. Gitarına eğer lynch hadisesi istiyorsan kesinlike screaming demon tak köprüye, ama sabit olsun köprün çünkü floydla çok cartlak oluyor tonu.

B

abi esp nin horizon serisi den esinlenerek bu tercihi yaptim oda ince bir gövde fakat tune o matic sistem var üst modelinde string thuru body var
string thuru yapsam nasil olur ne dersin ben özelliklen tone pross un sistemini kullanmak istiyorum zaten su anki gitarim lp kopyasi cok seviyorum bu sistemi dertsiz tasasiz basit ve etkili

Geri