Epiphone Lp 100 Hakkında Bilgisi Olan Varmı ???

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda fbur4k tarafından 16 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Epiphone lp 100 hakkında bilgisi olan varmı ???
   
 2. Ne tarz şeyler öğrenmek istediğini söylersen elimden geldiğince cevaplarım dostum. Bi dönem kullanmışlığım var.
   
 3. Evet epiphone lp100 ile sert karakterli müzik yapabilirsiniz.(çok serte kaçmamak kaydıyla)
   
 4. alternatif rock ucundanda hard rock yapılırmı ? hard rock tan kastım "three days grace" tarzı gruplar..
   
 5. Yapılır.
   
 6. Yumuşak karakterli müziklerede gidiyor, tonları biraz boğuk ama clean'de. Ben o yüzden satmıştım. Manyetik modifiyesiyle çok daha iyi birşey olur. Fazlasıyla ağırdır ama.
   
 7. sorun değil campbell strat kullanıyorum hafif sayılmaz oda :D peki klavyesi nasıl rahatmı
   
 8. Eski lp100'lerde klavye biraz daha rahat gbi sanki. Benim kullandığım endonezyaydı. Yeni üretim çinler, biraz daha rahatsız gibi ama sorun nerden kaynaklı çıkaramıyorum. Dediğim gibi elindeki strattan çok daha ağırdır bence.
   
 9. yeniden endonezyaya geçti sanırım mydukkanda üretim yeri endonezya gözüküyo.
   
 10. Tam bilemiyorum. Sert karakterli müzik için ideal ama, tok bi sesi vardır. Ama ben daha cır- single tonu aradığım için satmıştım. Ondan önce special 2 kullanmıştım les paul olarak. Epileri severim o yüzden.
   
 11. sp lere bende baktımda sorduğum bi kaç arkadaş hiç alma git cort al daha iyi felan dedi
   
 12. Yok artık canım. Saçmalamışlar. Cort'un o x serisi epi'lere yaklaşamaz bile. Special 2 çok iyi değildir ama aynı fiyat aralığında ki cort'lara çakar. Les Paul 100 iyidir ama, alabilirsin tereddüt etmeden.
   
 13. Bolt on Epi almanın mantığını anlayamadım hiç. Standart Les Paullere sadece tipi benziyo bu modelin...
   
 14. Eski bir modelini alacaksan (90lardan kalma ) ona adeta bir bebek gibi davranman gerekli.her gün altını değiştirip, her ay ayarlarını yaptırmalısın.Sen ona iyi bakarsan o da sana iyi cevap verir anlayacağın. Ton olayına gelirsek; ben bu gitarı 3 yıl kullandım.Daha doğrusu elimde bir gitar daha olduğu için bunu köşede tuttum yatırım amaçlı.Gitar 93 yapımıydı.Ama köşede tutarken aç susuz bıraktım bakımlarını yaptırmadım falan.10 kere provaya gidiyorsa 1 keresinde çaldım.tarz olarak orta seviye diyebilirim.Ne çok sert ne de çok yumuşak.Aslında hemen hemen her tarzda çalarsın ama gitarın ideali black metal tarzı değil tabiki. blues, rock'n roll,alternatif, özellikle pop tarzlarında iyi sonuçlar veriyor.ben genelde kurban,pentagram ve manga çaldım harikalar yarattı benim alet.

  işçilik olayına da değinmek istiyorum.Bu derece bakım gerektirmesi bence bu markanın doğasında var.tüm gitarlarda var ama bu biraz daha özen istiyor.işçiliğinden mi başka bir nedenden mi bilemem artık.grup arkadaşımda (2008 yapımı olması lazım) 2 3 tıl önce 2.el olarak aldı aynı modelin siyah renkli olanını.klavyesi daha da değişmiş eskilere göre.Gitarda bir hamlık var onu hissediyorsun akıp gitmiyor bana göre.Ve geçen ay köprü manyetiğinden ses gelmemeye başladı.sık akort kaçırmaya başladı filan.bu yaşta bi gitardan beklenmeyecek şeyler ama şanssızlık.Tamamen kendi fikrimdir ama bu gitarın sıfırını önermem.squier al,eskilerden bi epiphone al.Çok daha kaliteli ve de hemen hemen aynı fiyatlarda geziniyor bu markalar.Senin fikrin gitarı eline aldığında hoşuna gidebilir, aradığım bu diyebilirsin o tamamen tarz, zevk işi.Şimdiden kolay gelsin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş