"Dirty Fingers" Manyetikleri Yeniden Üretimde

Diry Fingers manyetikleri yaklaşık 20 yıllık bir aradan sonra yeniden üretime geçmiş,öğrendiğim kadarıyla...

Gibson firmasının tel ve ekipman üretim bölümü üretiyormuş manyetikleri...

80 li yıllarda Diry Fingers orijinal olarak Gibson Flying V,Explorer gibi modellerde kullanılmış ve anladığım kadarıylada yüksek çıkış gücü ile birlikte kirli tonlar içinde ideal...

Manyetik uzun süreden sonra ünlü Punk çılardan Blink-182 grubunun gitaristi "Tom Delonge" a iğthaf edilerek üretilen Gibson Tom delonge Signature model gitarda denendi,anlaşılan Delonge da bu manyetikleri benimsemiş...

Eskiler daha iyi bilirler belki ,daha önce bu aletlerden kullanan ,deneyen oldumu, paylaşırsanız sevinirim...

adsz8fk.png

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gogostar demiş ki:
Olması gerekiyor... Geçen yılki Volume dergisinden birisinde olmalı... Aklımda kalmış ama dergi İzmir'de bakamıyorum... :(

BEn geçenlerde arkadfaşlarla sohbet esnasında duydum,baya bir övdülerde ...

Belki siteden bilenler vardır dedim kendi kendime ama...

Bu arada Volume dergisinin hangi sayısında çıktı bu manyetikler ?

janmoreye demiş ki:
Günümüzde o kadar fazla customshop manyetik üreticisi var ki, bu sadece opsiyonlardan bir tanesi. Benim kendim denemiş olup da gerek sound gerek müşteri memnuniyeti açısından tam not verebileceğim markalar, Suhr, Wagner Custom Rewinds, ve Jason Lollar. Ne yaptığını bilen ve istediğiniz aklınızda olan sounda göre sizi yönlendiren insanlar. Biraz tuzlu ama gerçekten buna değecek manyetikler üretiyorlar.

NE markalar varmış usta be :D

Senelerdir Dimarzio yu bellemişisz....

janmoreye demiş ki:
Günümüzde o kadar fazla customshop manyetik üreticisi var ki, bu sadece opsiyonlardan bir tanesi. Benim kendim denemiş olup da gerek sound gerek müşteri memnuniyeti açısından tam not verebileceğim markalar, Suhr, Wagner Custom Rewinds, ve Jason Lollar. Ne yaptığını bilen ve istediğiniz aklınızda olan sounda göre sizi yönlendiren insanlar. Biraz tuzlu ama gerçekten buna değecek manyetikler üretiyorlar.

Wagner fillmore, goodwood ve crossroads denedim, amerikadaki ikinci el piyasasi sayesinde. Guzel manyetikler, elimde tutmadim zira benim gitarlara daha dogrusu LPlerime tam uyum saglamadi.

Tim White denen adamin bos zamanlarinda sardigi manyetikler inanilmaz guzel. Zamaninda ciftine 240 papel verip almistim, 2 cift ve bir de sap manyetigi. Simdi LPFde falan cift 500den gidiyor. Cok bir revasta. Cok iyi manyetikler, tam PAF usulu.

Jim Rolph'un sardigi 59 pretenders HBlarda R7'imde durmakta ve o gitarla inanilmaz bir uyum sagladi. Hic bir yere gidecekleri yok.

Lollarin bir tele manyetigini denemistim, cok bir P90 diye duncan jerry donahue ile degistirdim, ve lollarinkini sattim. O adamin p90larini denemek var bir zaman artik p90lik bir gitar buldugumda.

Fralin strat ve tele manyetikleri konusunda kesin bir uzman, herifin strat ve tele manyetikleri cidden cok iyi. En sasali olanlarla cok siki kapisiyor, van zandt olsun (cok severim bunlari da), duncan antiquityler olsun...

Chubtone diye bir manyetikler var, bayagidir elimde ama fralinlere kiyip onlari strata daha takamadim. Email ustunden rory gallagher tonuna en yakin gitarim icin tam o tn icin sarildi. Ama ustundekileri cok sevdigimden bir sekilde daha install etmedim.

Kisacasi benim gelmis gecmis en favori manyetiklerim:

Strat: Fralin, Duncan antiquity II (surfer), van zandt (chubtone daha denenmedi)

Tele: Fralin tele blues sp lead, duncan jerry donahue ve de hamel broadcaster

LP: Timbucker, Rolphs, ve Duncan antiquity

B

Geri