Roland Cube 20x Ile Crybaby Wah

Roland Cube 20x Amfim var . Dijital bir amfi olduğu için analog pedallar ile uyumsuzluk sorunsalını biliyorum lead channel da .fakat crybaby gibi bir wah pedalı ile deneyen bir arkadaş varsa özellikle onlara soruyorum kullanılabilirmi diye. Lütfen deneyen birisi varsa cevap versin dijital amfi + wah uyumunu. Teşekkürler

Roland Cube 20x Amfim var . Dijital bir amfi olduğu için analog pedallar ile uyumsuzluk sorunsalını biliyorum lead channel da .fakat crybaby gibi bir wah pedalı ile deneyen bir arkadaş varsa özellikle onlara soruyorum kullanılabilirmi diye. Lütfen deneyen birisi varsa cevap versin dijital amfi + wah uyumunu. Teşekkürler
Üstüne basa basa deneyenler yorumlasın demişsin ama kendimi tutamadım :), Genel olarak wah pedal hemen gitar çıkışına bağlandığı için sorun yapacağını hiç mi hiç düşünmüyorum.

Hem cube hem wah pedalı satan bi mağazaya git ve denemek istediğini, ciddi alıcı olduğunu söyle. Ankara Pan müzik'te hep cube'de denettikleri için Ankara'daysan orada deneyebilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kerem :) Bende araştırmalarım sonucu wah pedalının seste distortion oluşturmadığından roland ın lead channel ında bozulma yapmayacağı kanısındayım ama ah bi de deneyen olsa.
Enak Ankara da ikamet etmiyorum , öyle olsaydı denerdim.teşekkürler

3 4 yıl önce cube serisi bir amfi kullanıyordum ve pedallar arasında 95q vardı.Hem clean hem drive kanalında sıkıntı yaratmıyor kısaca modelleme amfisi olması wah kullanıma etki etmiyor satın alabilirsin :D

şimdi fx loop olmadağı için amfinde delay preamp katıyla çakışacak ve karman çorman bir ses alacaksın eğer delay pedalı kullanırsan ki modelleme amfisi olduğu için bu durum daha da fazla olabilir gibi geliyo bana kesin bir fikrim yok ama delay pedalı kullanırsan olacak budur kesin olarak.bunu önlemek için de delayden önce drive pedalı kullanabilirin od yada dist yalnız modellemeli olmamalı yani sansamp gt2 gibi simülasyon pedalları gene aynı sorunu yaratacaktır.misal boss sd1 ardından delay vs kullanırsan delayın çakışma olayı ortadan kalkacak.yalnız clean kanalında delay kullandğın taktirde aynı sorun gene olacak.tek çözüm fx loop girişleri bulunan bir amfi edinmek :D ben teknik olarak açıklayamam sana preamp çakışması haricinde yalnız dediklerimin hepsini denedim ve sonuç budur :D ki amfi üzerinde ki delay bence gayet yeterli sahne için delay alacaksan da evde kullanmassın sorunda olmaz :D açıklayabildim umarım

ben kullandığn amfinin benzeri bir modeliyle sanırım cube 30 du birçok setup denedim mesela line6 am4 denedim ardından delay taktığımda hiçbir işe yaramıyordu aynı şekilde gt2 df7 vs fakat düz bir od ya da dist pedalı ile delayın olması gereken verimini alabildim.bu şekilde işini görecektir sadece drive katı kullanacaksan

Geri