Amt Ss-11 Preamfi

Ben tek lambalı versiyonu olan SS-20'yi kullanıyorum. Çok memnunum. AMT acaip işler yapan bir firma. SS-20 değerlendirmemi aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsin.

http://turkrock.com/threads/21453/

SS-11'in 2 lambalı olması dışında ek olarak crunch ve gain kanallarının ayrı level potansları var sanırım. Bir de, SS-11'in biri daha modern karakterli, biri daha klasik tınılara yakın iki farklı modeli var. Geçen Zuhal Müziğe sordum, ellerinde kalmamıştı.Ben solid state olan diğer preamfi pedalı (SS-30 Bulava) denedim, ama pek beğenmedim. Fazla steril ve karaktersiz geldi bana tınısı. Berbat bir gitarda denedim gerçi, alıcı gözüyle değerlendirmek için bir daha çalmayı düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bi tek zuhal getirio galiba başka bi yerde yok dediğin gibi zuhalinda stoklarında kalmamış. peki amt ye eş değer yada daha iyi preamfi pedallar önerebilrinisin yani bi kez alıp bu işi bitirmek istiyorum aslında

merhaba, bende SS-20 modeli var. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. ancak ben bu pedalı alırken preamp'ın mantığını pek bilmiyordum. sadece 3 kanallı ve lambalı diye bu pedalı seçmiştim. aldıktan sonra yapabildiklerini az çok öğrendim. çok fazla işlevi olduğunu anladım. fakat hala bazı şeyleri çözemedim. şu anda SS-20yle beraber EHX Holy Stain, MXR Black Label Chorus ve EHX Crying Tone Wah pedalım var. SS-20'yi miksere girecekken reverb ve chorus'u send/returnden bağlıyorum, wah'ı da gitar ve sonra SS-20'nin inputuna bağlıyorum, sonra da out. cab. emul. den çıkış yapıyorum miksere. sorum şu olacak; amfiye bağlarken bu efekt pedallarımla birlikte nasıl kullanacağım bu pedalı?

bi tek zuhal getirio galiba başka bi yerde yok dediğin gibi zuhalinda stoklarında kalmamış. peki amt ye eş değer yada daha iyi preamfi pedallar önerebilrinisin yani bi kez alıp bu işi bitirmek istiyorum aslında

Zuhal yakında getirir diye tahmin ediyorum aslında, sormak lazım. Talep var çünkü AMT ürünlerine.
Bir kez alıp bitirmek diye bir şey ne yazık ki olmuyor:) Çoğu gitarist için iyi tonu bulmak, hayat boyu süren bir arayış:)

AMT'nin lambalı pedal preamfileri bence rakipsiz şu anda. Benzer bir ürün olarak Hughes and Kettner Tube Man var sanırım, ama AMT kadar kompakt değil, daha büyükçe bir cihaz. Gain düzeyi olarak da metal türevlerine gelebileceğini sanmıyorum.
Amfinin temiz soundundan memnunsan ve iyi bir distortion soundu istiyorsan Blackstar'ın HT serisi pedallarına bakabilirsin.
Aşağıda Grugum isimli kullanıcının mesajına verdiğim yanıtı da incelemeni tavsiye ederim.

merhaba, bende SS-20 modeli var. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. ancak ben bu pedalı alırken preamp'ın mantığını pek bilmiyordum. sadece 3 kanallı ve lambalı diye bu pedalı seçmiştim. aldıktan sonra yapabildiklerini az çok öğrendim. çok fazla işlevi olduğunu anladım. fakat hala bazı şeyleri çözemedim. şu anda SS-20yle beraber EHX Holy Stain, MXR Black Label Chorus ve EHX Crying Tone Wah pedalım var. SS-20'yi miksere girecekken reverb ve chorus'u send/returnden bağlıyorum, wah'ı da gitar ve sonra SS-20'nin inputuna bağlıyorum, sonra da out. cab. emul. den çıkış yapıyorum miksere. sorum şu olacak; amfiye bağlarken bu efekt pedallarımla birlikte nasıl kullanacağım bu pedalı?

SS-20'Yi amfi ile kullanmak için amfinin "effects loop" tabir edilen jakları (genellikle "send" ve "return" olarak isimlendirilirler, bazen de "preamp out" ve "power amp in" şeklinde belirtilirler) olması gerekiyor. Burada SS-20'nin normal out jakını amfideki "return" jakına girmelisin. Onun dışında setup bence ideal olmuş.

Ama eğer kullandığın amfide effects loop yoksa SS-20'yi amfide kullanman pek mümkün değil. Çünkü amfinin önünde (yani amfinin input jakına bağlanacak şekilde) tasarlanmış bir cihaz değil SS-20. Aslına bakarsan, SS serisindeki hiç bir cihaz değil.

Zuhal yakında getirir diye tahmin ediyorum aslında, sormak lazım. Talep var çünkü AMT ürünlerine.
Bir kez alıp bitirmek diye bir şey ne yazık ki olmuyor:) Çoğu gitarist için iyi tonu bulmak, hayat boyu süren bir arayış:)

AMT'nin lambalı pedal preamfileri bence rakipsiz şu anda. Benzer bir ürün olarak Hughes and Kettner Tube Man var sanırım, ama AMT kadar kompakt değil, daha büyükçe bir cihaz. Gain düzeyi olarak da metal türevlerine gelebileceğini sanmıyorum.
Amfinin temiz soundundan memnunsan ve iyi bir distortion soundu istiyorsan Blackstar'ın HT serisi pedallarına bakabilirsin.
Aşağıda Grugum isimli kullanıcının mesajına verdiğim yanıtı da incelemeni tavsiye ederim.

amfim yok şu an ve satın almayı da düşünmüyorum. sahnede artık hangi amfi denk gelirse onunla kullanıcam yada direk miksere girebileceiğim bi preamfi bakıyorum bu yüzden amt düşünüyorum. sound olarak metalle hiç alakam yok :D klasik rock tınılarını ve hard rock seviyorum. Hughes and Kettner Tube Man nin soundu daha iyi gibi sanki ama mikser performansı amtden daha düşük gibi ve fx girşi yok maalesef. dediğin gibi amt çok geniş çaplı, küçültülmüş bi amfi adeta :)

AMT ürünlerini Zuhal Müzikten başka satan yer yokmu ya, bugün aradım stoklarda hala yok ne zaman gelceği belli değil, siparişlede getirmiolar varmı bilen duyan aramızda?

Her şey güzel de @barrios yazdığınız incelemede hem sahnede hem kayıtta kabin simülatöründen memnun kalmamışsınız. Nerede memnun kaldınız aletten sadece direkt gitar kabinine girdiğinizde mi sonuç iyi?

Bende kullanıyorum ss-11. bende kabin simülatörünü kullanmayı pek tercih etmiyorum. Kabin simülatörünü kapatıp ss-11 den palmer Pdi-09 kabin simülatörüne giriyorum, ordan mixere yolluyorum. Daha iyi bir sonuç oluyor.

Geri