Efsane Ilanlar :)

'Forum Meydanı' forumunda AykanKK tarafından 23 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. dsprd26 ve Grugum bunu beğendi.
  2. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505
    adabtör :D

Baran_Ismen ve AykanKK bunu beğendi.
  3. katarsis bunu beğendi.
  4. Bu pedallarıan satıcısı genellikle bağlamacılar, ve neden bilmiyorum, tüm gitar pedallarına LESLİ diyorlar.

2013, gibs55, Uğur Can Semiz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Hem İzmir'de (Basmane'de bir de) hem Ankara'da toplamda 5 yıla yakın mağazada satış tecrübem var. Bağlamacıları buna rağmen hala çözemedim. Aspava'dan çıkıyor geliyor adam "rüzgar gibi çekip bıragacak yeğen, yenilerinde olmüyür eski boslarda çok güzel oluyür çünkü japon" diye bir buçuk saat aynı haltı anlatıyor. Çalıştığım iki mağazada da boss checkpoint vardı (ne yazık ki). Gerisini siz düşünün, renk renk "lesli"ler... Kenara da not düşelim: Leslie bu arada sürekli olarak 360 derece dönen speakerdır. Phaser efektinin çıkış noktası yani...

baglamapan, antbalci ve katarsis bunu beğendi.
  6. Bu arada bu fiyatlar oldukça normal :) Bağlamacılar ve Korg'çular (PA-80 tayfası, sizde ritimbaks bulunur mu, disket satıyo musunuz?) genelde kapalı devre birbirlerini skiyorlar bu tür alışverişlerde :)

7. Sonunda lesliye açıklama geldi, yıllardır benim de merak ettiğim bir gizemdi :D

kaos13666 bunu beğendi.

8. baya özet geçilmiş bu mesajla.Açık ve net :)

9. Şemada bahsedileni evinde yapmış bir arkadaş için:

2013, sereftalasci, MetalPose ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Doppler efektin tavan yaptığı efsanevi hoparlörler. Çoğu müzisyen/uzman bu efektin elektronik devreler ile Hammond orglardaki gibi yapılamayacağı görüşünde... ki en kaliteli örnekler bile bu varsayımın doğru olduğunu gösteriyor. Orjinal monitörleri bir Hammond eşliğinde dinlemiş biri olarak kesinlikle doğru olduğunu söyleyebilirim; dijital devreler ile orjinali arasında inanılmaz duygu farkı var bence.

http://en.wikipedia.org/wiki/Leslie_speaker
    adresinde İngilizce bilenler için gayet ayrıntılı bilgiler mevcut.

11. Vay be, "lesli" nereden geliyor öğrendik :)

12. Daha ilgincleri de mevcut;

patlakkulak ve pastel bunu beğendi.
  13. Bunu biliyorum bu bir klasik.

14. Peki:)

15. hahahaaa :)))

16. K_r_m bunu beğendi.

17. Süper Mario filan hikaye, bizde de ne komple yetenekler var. :rolleyes: 0.54'deki kelektro davuL atağı ve hemen ardından gelen $aLLeR manyetikli bağlama solosu son noktayı koydu valla.

Bu Sayfayı Paylaş