Fender Lite Ash Stratocaster

merhaba arkadaşlar....uzun zamandır para biriktiriyodum...
artık hazır abd den gitar alacam.....araştırdım tabii...

bi gitar acayip hoşuma gitti.fender lite ash strocaster....
1.si 3 siingle seymour duncan var üzerinde...manyetikler hakkında pek bilgim yok ama seymour duncan manyetiğin iyi olduğunu duydum...
2.si dişbudak ağacından yapılmış...nedir bu ağacın özelliği bilen arkadaşlar bahsedebilirlermi biraz..fiyatı 630 dolar(abd de) alıyımmı tavsiyeniz nedir.Linki veriyom buradan gitarı görebilirsiniz..

http://www.wwbw.com/Fender-Lite-Ash-Stratocaster-i127016.music

Çok sağolun ..
Saygılar...

Kore malidir, ama bu kotu demek degil. Ashten yapilmadir, ve hatta Seymour Duncan denen adamin kendisinin bir tane cok sevdigini soyledigi lite ash telesi var. Ustundeki manyetikler gayet iyidir, daha iyisi zor bulunur (fralinlere veya duncan custom shopa takilman lazim). Ama hala bence fiyatlari biraz pahalica, zira bir adet highway 1 amerikada 650 dolar civarlarinda satilmakta.

B

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kore malımı american strat değil yani?
peki american strandart stratla karşılaştırmak gerekirse(kulvarları farklı olabilir bilmiyorum)artıları eksileri neler..

DrB bunu Amerikan Standard ile Highway 1'i karşılaştırırken açıklamıştı başka bir başlıkta.Yani kısaca her amerikan series strat bu gitardan iyi olacak diye bişey yok.ben de amerikadan bir strat getirttim.sonra bu olayın boyle olduğunu öğrendim.neyse ki stratım bayaa iyi çıktı bu durumda da lite ash'lerden daha iyi olabilir.ama yine DrB demiş Seymour Duncan'ın kendine ait bir lite ash telesi var.kısaca bu gitar da kötü bir amerikan series strattan iyi olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ne demek istediğini biraz anladım....

"Seymour Duncan'ın kendine ait bir lite ash telesi var." cümlesini
biraz açarmısın. Kendine ait bu ses daha çok ne tür müziklerde kullanılır.
Telecaster gibi kendine ait bir tarz gibi mi.

Seymour Duncan dediğimiz bir insan ilk olarak. :) kendi adında manyetikler üretiyor sadece.ben de demiştim ki; DrB'nin dediği gibi adamın kendisi bir lite ash telecaster kullanıyor(yani ona sahip) ve de çok memnun gitardan.budur olay yani.

bu bahsettiğin gitar özel seri üretim bir gitardır. bende lite ash tele mevcut.

sadece kendisi için süper diyebiliyorum bende çok kısa bir süre önce hollandadan getirttim fiyat performans açısından daha ii bir gitar bulman çok zor

Geri