Hadi Bunu Açıklayın:d

Şimdi "amfi full lambalı deel bir de orada denesin de görek" diyecem ama beni viral olarak damgalayacaksınız Fakat ne yazık ki doğru, Full lambalı 50-100 watt kafa kabin de bu sesin çıkacağına ihtimal vermiyorum.Kablonun ucunun nereye gittiği de şüpheli.Pedal ıvır zıvır olabilir.Bence bu video tek parça ağaç geyiğinden çok "line6" reklamı olmuş.Harbi transistörlü amfileri güzel ona diyeceğim birşey yok.Ayrıca sap ın nasıl bir şey olduğu da muamma.tamamen el yapımı usta bir luthier çıkma bir sap da olabilir.
Tam olarak anlayamadım, full lambalı amfide neden bu ses çıkmaz? Ekstra pedal ile desteklenmiş "gain" olmadığından mı demek istiyorsunuz?

Tam olarak anlayamadım, full lambalı amfide neden bu ses çıkmaz? Ekstra pedal ile desteklenmiş "gain" olmadığından mı demek istiyorsunuz?

Full lambalı, o şeyin karakterini daha iyi yansıtır bundan bahsetmiştim.Misal Jackson USA ile çin yapımı sunta bir gitarı 15 watt ev amfisi, transistorlu bir amfiye girseniz aradaki fark fiyat farkı kadar büyük olmayacaktır.Ama 50 100 wattlık bir lambalıya takarsanız işler değişir.

E o zaman o tahta parçasına bile gerek yok. Hepimiz ağzımızla çalalım

Kapakların efendisi olmuş bu... İnsanlar hala "iyi gitara gerek yok, çünkü dandik gitarla da vasat ses alınabiliyo ve bunla idare edilebilir, üst seviyelere verilen parayaysa yazık oluyor" görüşünü savunuyolar, sanki gitar sadece ses demek. Eğer sadece ses olduğunu düşünüyosanız bu amcamız gibi ağzınızla çalın, bu kadar iyi olmaz belki ama Squier sesi alırsınız en azından, o da zaten kaliteli gitara gerek yoktur tezini destekler bi durum, gitar dersine, en dandik bi gitara vereceğiniz para da cebinizde kalsın, daha hayırlı işlere harcarsınız... Koltuk falan alın mesela o parayla da ama iyisinden değil, dandik bi şey, hepsi aynı işi görüyo nasılsa, hatta taş bile koyup ona oturulabilir evlerde, böylece oraya da para verilmemiş olur... O parayla da araba alınabilir... ama Mercedes değil Fiat'a binin. Aynı işi görüyo nasılsa. :D

Kapakların efendisi olmuş bu... İnsanlar hala "iyi gitara gerek yok, çünkü dandik gitarla da vasat ses alınabiliyo ve bunla idare edilebilir, üst seviyelere verilen parayaysa yazık oluyor" görüşünü savunuyolar. Madem öyle düşünüyosunuz ağzınızla çalın, bu kadar iyi olmaz belki ama Squier sesi alırsınız en azından, gitar dersine, en dandik bi gitara vereceğiniz para da cebinizde kalsın, daha hayırlı işlere harcarsınız... Koltuk falan alın mesela ama iyisinden değil, dandik bi şey, hepsi aynı işi görüyo nasılsa, hatta taş bile koyup ona oturulabilir böylece oraya da para verilmemiş olur... O parayla da araba alınabilir... ama Mercedes değil Fiat'a binin. Aynı işi görüyo nasılsa. :D

Şimdi, dünyanın her yerinde profesyonel müzisyenlerin hep pahalı gitarlar kullandıklarını görüyoruz. Pahalı ekipman iyidir, ve işe yarar, kanıtlanmıştır. Buna kimse itiraz edemez. Ancak beni şahsen iflit eden şey, Tosuncan ve Gürbüzhan'ın evdeki berjer takımın yanında güzel duracağını düşündüğü için Les Paul Custom almalarıdır.

Şimdi, dünyanın her yerinde profesyonel müzisyenlerin hep pahalı gitarlar kullandıklarını görüyoruz. Pahalı ekipman iyidir, ve işe yarar, kanıtlanmıştır. Buna kimse itiraz edemez. Ancak beni şahsen iflit eden şey, Tosuncan ve Gürbüzhan'ın evdeki berjer takımın yanında güzel duracağını düşündüğü için Les Paul Custom almalarıdır.

Üstad, alınmaca kırılmaca yok, ama işte buna kompleks deniyor..

O durumu da anlayabiliyorum, çünkü diğer durumda Ferrari alan herkesin yarış pilotu olması lazım ama bazısı sadece motorun sesi için alıyo... Aynı mantıkla devam edeyim; gitarı genel anlamda neden seviyoruz? Sesi için... Yani bi estetik değer, aynı şekilde birisi görüntüsü için aldığında bu da görsel bi estetik değeri ifade ediyo. Bu bizi neden rahatsız etsin? Buna kızan biri, müzikle alakası olmayan birinin (yukardaki örnekte Tosuncan) sesi süper olan bi vokalle (aynı örnekte Gibson Les Paul Custom) evlenmesine de kızar ki bence bu gereksiz.

O durumu da anlayabiliyorum, çünkü diğer durumda Ferrari alan herkesin yarış pilotu olması lazım ama bazısı sadece motorun sesi için alıyo... Aynı mantıkla devam edeyim; gitarı genel anlamda neden seviyoruz? Sesi için... Yani bi estetik değer, aynı şekilde birisi görüntüsü için aldığında bu da görsel bi estetik değeri ifade ediyo. Bu bizi neden rahatsız etsin? Buna kızan biri, müzikle alakası olmayan birinin (yukardaki örnekte Tosuncan) sesi süper olan bi vokalle (aynı örnekte Gibson Les Paul Custom) evlenmesine de kızar ki bence bu gereksiz.

%100 katılıyorum.

Ferrari eğer garajda yatarsa evet yazık. Yarış pilotu olmasına gerek yok. Kullanıyorsa oh ne güzel, kazasız belasız işallah.

Dostum, o zaman sizin ifrit olduğununuz durumun, Tosuncan'la, Gürbüzcan'ın gitar almaları değil, anlamadıkları halde birde üstten üstten şunun butiği iyidir,bunun lambalısı şahanedir başka türlü olmaz diye ahkam kesmelerinin olması gerekiyor.

4,5 sn'de 0-100 km hıza ulaşabilmek için gidip 290.000 € para saydım Porsche aldım kardeşim, bunun başka yolu yok diyen arkadaşa, yüklü bir Impreza'nın 3'te 1 maliyetle porschesini eline vermesi durumu.

O değil de Ferrari denilince arabası alamadık ama rengi var Allaha çok şükür.Ferrari red Charvel custom Shop var çok mu görgüsüz çok mu kompleksliyim neyim Ev de öğrenci evi kendimden tıksındım şu an koltukları görseniz oturasınız gelmez çünkü :D

Bu arada birisi odun yazmış ona da oturulur ne gerek var demiş.Olmaz kardeş, ona da oturamazsın niye mi:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=mudo'da+indirimle+945+liraya+düşen+odun

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=mudo'da+indirimle+380+liraya+düşen+odun

İşin geyiği bir yana evinde oturacak koltuk olmasın ama tadıyla çalabileceğim marshall ım gibson ım charvel ım ya da custom el yapımı über ekipmanım olsun

Özet geç diyenler için Oscar Wilde abimizin keyif pezevenkliği kokan yavşak sözü ile kendimce konuyu kapatıyorum

" Bana lükslerimi verin, gereksinimler olmadan da yaşarım.(nokta) "

Asıl konuya geri dönersem şunu demem lazım: gitar gövde ağacı clean tonlarda ortaya çıkar, full gainle çalınan gitarın ağaçtan gelen tonu neredeyse yok denecek kadar azdır. Videodaki arkadaş clean tonla çalsaydı farkı görürdünüz. Hoş, gain tonu da sorunlu ancak dediğim gibi ortada amfi gaini, EQ ayarları ve manyetik modelinin içeriği var.

Parası olan istediğini alsın, estetik için, çalmak için ya da duvara asmak için...

İlk video kimseye ağaçtan gelen ton hakkında fikir verir sanmasın, ama öyle de heavy metal çalınır, Hohner de ona benzer modelleri 30 yıldır yapıyor zaten.

Geri