Elektro Akustik Gitarımın Sorunu Ne? (acil Lütfen)

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda Ian Moone tarafından 1 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba, forumunuza yeni üye oldum. Akustik gitarımı yeni aldım Walden marka ve onun ile ilgili birkaç sorunum var, hatta sorun mu onuda bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun.

  • Gitar sarsıldığı zaman içinden(Jack girişi tarafından) kablonun gitarın iç kısmına çarpma sesi geliyor. Amfiye takıp sesi etkielyip etkilemediğine baktım. Sorun oluşturmuyor ama ileride oluşturur mu ya da ben mi fark edemedim bilmiyorum.

  • Alttan üçüncü tele vurduğum zaman gitarın baş kısmından metalik bir titreme sesi geliyor. Aldığımdan beri hiç akord yapmadım, ses kötü değildi çünkü. Onunla ilgili olduğunu sanmıyorum ama bu son zamanlarda başladı, gitar duvara yaslanmış halde felanda değil sehpada.

  Acil dememin sebebi ise birkaç forumda daha konu açıp cevap alamamam, sorunu hemen öğrenmek istemem.

  Şimdiden çok teşekkürler.
   
 2. Eşik altı manyetiğinin eşiğe tam olarak temas etmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Tele vurduktan sonra üst eşiğe elini koy bak ses geliyor mu. Hala cızlama geliyorsa ozaman içindeki kablolar veya akustiği sağlayan tahtalardan biri çıkmış olabilir.
   
 3. Metalik titreme sesi genelde akordsuz halde yada kulaklar çok sıkı değilken çıkabiliyo. Onada dikkat edebilirsiniz.
   
 4. Ya bazen geliyor bazen gelmiyor galiba, ayrıca dediğinizi denedim ses geldi yine.

  Diğer arkadaşın dediği gibi kulaklar biraz boşta. Çok sıkı değiller. Sebep bu oalbilir mi? Bİrde bu kablo çarpma sesi normal mi değil mi onuda bir cevağalrsanız çok memnun olurum.
   
 5. Tel değişimi yapıpda akord etmeden önce tellere sert vurduğum zaman burgulardan o ses gelirdi. Gevşek olduğu için. Sıkınca ortadan kaybolucaktır.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş