Cort Katana serisi nasıl sizce?

rastansaga demiş ki:
Jedi, bence gitar 500$-450$ civarına alınabilir(kx1f flamed maple)

Fakat benim asıl bahsetmek istediğim olay şu:

Bu gün Stage müziğe uğradım, yeni geldim eve. Orada kx1f yi denedim. Abi bu manyetikler bence SÜPER. EMG kadar güçlü tonları, çok sağlam ben bayıldım açıkçası. Gitarı alınca(en yakın zamanda kavuşursun umarım) manyetiklere bir şans ver bir kaç gün dene. Sonra hiç değiştirmeyeceksin büyük ihtimalle. Tabi tarzın sert değilse Duncan JB-Jazz olabilir ama tarzın trash-death ise bu manyetikler EMG veya Seymour Duncan kalitesini asla aratmıyor. Sandığım kadar da çamurlu olmadığını gördüm. Resmen kükrüyor alet. :) Valla kafayı bozdum bir tane alacam galiba.

Sorun da burada zaten, ben hard rock, melodik heavy metal ve blues türlerini çalıyorum ve genelde solo çalıyorum :) Ama yine de bir şans vermek lazım dediğin gibi.

manyetik olayı göreceli.. biz gitara jack ı taktık ikinci dakikada "manyetikler değişecek.." benim emg ler ile yanyana denedik, kesinlikle aradığımız şey o değil.. ;)

ayrıca stage deki kx1 in klavyesi çok iyi durumda alırsan onu tercih et.. ;)

Bence, maun gövde + maun sap olan bir gitar, eğer ağacı böyle olabilecek en kalitesiz maun fln değilse, iyi bir manyetik modifikasyonuyla bir çok müzik tarzına uyum sağlayacaktır :) Belki bazılarınız kızar ama Cort hep Ibaneze yakın gitarlar ürettiği için versatil olma konusunda Fender-Gibson'ın bir alt aşamasında Ibanezle birlikte Cort gitarlar var bence :)

arkadaslar dun gaza gelerek cort kx5 ald?m.360$ demi?ti fiyat?n? pe?inde 330a b?rakacakt?. yan?mda da yamaha eg112 bak?ma ihtiyac? olan cihaz?m vard?. yamaha y? b?rakt?m uzerine 200ytl verdim ve kx5 i ald?m.

dusuncelerinizi alabilirmiyim ?

Evet x-2 den çok daha üstün oldu?u kesin. Fretlerin uçlar? rahats?z ediyorsa biraz yuvarlatabilirsin. Güle güle kullan. :) Bu arada nereden ald?n gitar? ve rengi nedir?

kad?koy cars?s?nda stage ten ald?m. saolsunlar baya ilgilendiler. asl?nda yamaha gitar?m?n bak?m? için gitmi?tim sesler klavyede diplere geldi?inde bay?l?yordu. bitanede pedal alcakt?m sonra vazgectim dedim de?i?tireyim gitar?.

biliyorum kx daha guzel bir cihaz ama nap?y?m okadar para c?kamazd?m. eski gitar?ma gore bunun tonlar? cok daha guzel su an amator olarak ba?lad?k i?allah devam? gelirde daha iyi gitarlar almak için bahanem olur. yoksa bu halimle zaten pro bi cihaz almam biraz zaruri

mavi renkte olan? vard? onu ald?m.

birde merak etti?im bir husus var.

benim alm?s oldugum kx5 endonezya mal?. acaba kore mal? kortlar ile endonezya mal? cortlar aras?nda ck buyuk farklar varm? ?

Kaç gündür okuyorum bu ba?l???, gitar? merak ettim gidip bir deneyeyim dedim.

Senkop müzikte bir tane kx1 vard? siyah. Gitar ayakl? karizma y???n? bir kere. Klavye süper! Tonepros köprü inan?lmaz rahat ve ayarlanabilirlik aç?s?ndan çok marifetli..
Sesine gelince söyleyece?im biraz fazlaca ?ey var...
Bir kere gitar? ampliye takmadan çald?m, sesi gümbür gümbür, sanki içinde kendi amplisi var "Benim a?ac?m cillop gibi beni al!! beni alll" diye ba??r?yordu. Süper.
Geldik manyetiklerin sesini duymaya. Oradaki dü?ük gainli oldu?unu bildi?im Laney Hcm65R ampliye takt?m(daha evvelden bu ampliyi kulland???m için dü?ük gainli oldu?unu ve çok yüksek drivel? bir ses ç?kmamas?n?n ola?an oldu?unu dü?ünüyordum) Ama gitar? tak?p bo? mi5 vurdu?umda ne göreyim.. löngür löngür bir distortion. ve olmas? gerekenin çok daha üstünde bir sustain.. Kesinlikle o paraya al?nacak en iyi gitarlardan(450$)

En k?sa zamanda bir tane kx1 ediniyorum kendime. Bu stage müzi?in veb sitesi telefon numaras? adresi falan varm?d?r kimsede ?

Senkop müzikte bir tane kx1 vard? siyah. Gitar ayakl? karizma y???n? bir kere. Klavye süper! Tonepros köprü inan?lmaz rahat ve ayarlanabilirlik aç?s?ndan çok marifetli..
Bir kere gitar? ampliye takmadan çald?m, sesi gümbür gümbür, sanki içinde kendi amplisi var "Benim a?ac?m cillop gibi beni al!! beni alll" diye ba??r?yordu. Süper.
Geldik manyetiklerin sesini duymaya. Oradaki dü?ük gainli oldu?unu bildi?im Laney Hcm65R ampliye takt?m(daha evvelden bu ampliyi kulland???m için dü?ük gainli oldu?unu ve çok yüksek drivel? bir ses ç?kmamas?n?n ola?an oldu?unu dü?ünüyordum) Ama gitar? tak?p bo? mi5 vurdu?umda ne göreyim.. löngür löngür bir distortion. ve olmas? gerekenin çok daha üstünde bir sustain.. Kesinlikle o paraya al?nacak en iyi gitarlardan(450$)

En k?sa zamanda bir tane kx1 ediniyorum kendime. Bu stage müzi?in veb sitesi telefon numaras? adresi falan varm?d?r kimsede ?

Arkada?lar kusura bakmay?n. "Site güncelleniyor" mevzusunun kurban? oldum. 3 kere gönderdim 3'ündede hata verdi bende b?rakt?m göndermeyi bir de bakt?m ne göreyim ayn? mesaj? 3 kere göndermi?im. :oops:

Geri