15 Watt Amfi Ve Pedallar

bazı yerlerde küçük amfilerde pedal pek bi işe yaramaz deniyo..bunun ne kadar bi doğruluk payı var ? 15 watt amfi almayı düşünüyorum sıkıntı olurmu ??

Amfi var dandiktir, amfi var güzeldir. Ben kendi bildiğimi, kullandığımı yazayım. Bir süre Marshall MG15 kullandım. Pedallarla performansı iyiydi. Kendi drive tonu da hoştu.

İyi pedal olursa sorun olmaz elbette. Hani pedalın da vasatı kötüsü var sonuçta. Mesela tarzına göre Boss MT2, SD1, Ibanez TS9 veya Tube King vb. kullanacaksan sorun çıkmaz. Ama tutup ta ne idüğü belirsiz bir pedal bağlarsan performans düşük olur yine.

Her kafadan bir ses çıkıyor dostum takma sen. Hakan abi diyorsa güven. :D
Şaka bir yana, marshall'ın kaç watt olursa olsun her amfisi hoşuma gider benim. MG15 gayette tatmin eder ev ortamında. Diğer türlü konuşan adamların elinde vardır 1,5 - 2 bin liralık amfi konuşuyodur işte.
O fiyat aralığında, alabileceğin güzel bir amfi. Reverbde var yanlış hatırlamıyosam. Kendir drive'ı gayet yeterli çok sert tonlar istemiyorsan.

Her kafadan bir ses çıkıyor dostum takma sen. Hakan abi diyorsa güven. :D
Şaka bir yana, marshall'ın kaç watt olursa olsun her amfisi hoşuma gider benim. MG15 gayette tatmin eder ev ortamında. Diğer türlü konuşan adamların elinde vardır 1,5 - 2 bin liralık amfi konuşuyodur işte.
O fiyat aralığında, alabileceğin güzel bir amfi. Reverbde var yanlış hatırlamıyosam. Kendir drive'ı gayet yeterli çok sert tonlar istemiyorsan.

Eyvallah fakat yine de bir açıdan aman diyeyim burada. Ben de kendi deneyimlerim ve bakış açıma göre konuşurum herkes gibi. Öyle Ultra Pro bir adam da sayılmam. Forumda güvenilir insan sayısı da az değil. Arada çürük elmalar vardır elbette, ama yine de şakasına, takılmacasına bile olsa forumun geneline taş atar tarzda yazmaktan kaçınmak, mütevazi kalmak ve yanlış anlamalara meydan vermemek lazım.

az önce bi dükkanda adam l,ne 6 yı çok övdü marshallı geçer diye ne dersiniz ?

Denemeden bir fikre kapılma derim. Line6 transistörlü amfilerin geneli modelleyici amfilerdir. Prosesörlerinin amfiye dönüştürülmüş hali gibi düşünebilirsin. Kategorileri farklı. Modellediği amfiler, tepkileri, ton ve tarz yelpazelerini belki MG serisinden daha çok fazla sevebilirsin.

marshallın 15 wattlık ürünlerinde fx için footswitch yok diye biliyorum varsa onu alın. 15 wattlık ürüne footswitch koyarlarsa 30 watllıklarını 50 wattlıklarını nasıl satacaklar? bu bir pazarlama stratejisi.Eğer varsa footswitchli modeli harbi çok ilginç olur şaşırmamak elde değil :)

footswitch ayrı satılıyor anladığım kadarıyla.Yahu bir de master volume koymuşlar sanki tüplü de ses kısıp lamba kıracaz. ahh marshall ahh akıl fikir diyorum.Blackstar piyasayı domine edince ne yapcaklarını şaşırdılar.Footswitch var ama tap tempo için eğil amfiye ona bas... footswitch de ayrı, paralı satılıyor.Marshall batmamak için çok kastırılmış fikirlere başvurmuş..

Geri