P.a Miks Yarışması

'Müzik - Genel' forumunda teknoloji tarafından 14 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  P.A. Miks Yarışması’nın amacı, canlı konser sistemleri ile yarı profesyonel düzeyde ilgilenen katılımcılara ses sistem ve düzenleriyle alakalı eğitimler vererek bilgilerini arttırma ve aldıkları eğitimleri kullanarak birbirleri ile rekabet edebilme imkanı sunmaktır.
   
 2. Yarışmanın 3 kategorisi var. Amatör, Alaylı, Eğitimli …

  Amatör: Ses sistemlerine ilgi duyan, en az bir enstrümanla bilinen bir şarkıyı tanınabilir düzeyde çalabilen, bilgisayar işletim sistem (macos veya windows) fonksiyonlarını temel düzeyde tanıyan, bir müzik yazılım programını en az 8 kanallı parça yapabilecek düzeyde kullanabilen katılımcılardır. Ses sistemleriyle alakalı ilgileri dışında bilgileri yoktur.

  Alaylı:
  FOH ve FB den oluşan tam bir konser sistemini en az iki kez kurmuş ve iki konseri yönetmiş, bunu yazılı medya ile ispat edebilen, sistemi tek başına doğru biçimde kurabilen ve kanalları ilgili hoparlör kümelerine sanatçının isteklerine göre yönlendirebilen katılımcılardır.

  Eğitimli:
  Ses Sistemleri veya Düzenleriyle alakalı en az 1 yıl tam zamanlı eğitim almış ve bunu transcript veya sertifika ya da diploma ile belgeleyebilen katılımcılardır.

  - 3 kategori kesinlikle birbiriyle değil kendi içerisinde yarışacak amatör kategorisinden tek beklenen 30 dk süre içerisinde konserde bir denge tutturmasıdır.

  - Eğitimliler Alicia Keys in kanallarından yeni bir müzik tarzı yaratmaya çalışırken alaylılar ise orijinal soundu yakalamaya çalışacaklardır.
  Beyanın veya belgene rağmen sistem senin kategorini belirleme hakkına sahiptir.
  [​IMG]
   
 3. Can Özkan MEYER TÜRKİYE
  1985 doğumlu Can Özkan orta ve lise öğretim hayatımı bitirdikten sonra Koç Üniversitesi'nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirmiş ve öğrenimi esnasında MikroElektronik ve Optik Sistemler labratuvarında araştırma asistanı olarak çalışmıştır. Öğrenimi sonrası Meyer Sound Labaratories tarafından Fundamentals of System Design, Implementation and Optimization eğimi almış ve Altınçizme Kiralama firmasında staj ardından şu an Istanbul Telesine Ses ve Işık Sistemleri firmasında çalışmaktadır. Kendisi Türkiye'de yapılmış Meyer Sound eğitimlerinde yabancı eğitmenler ile yer almış olup şu an kullanılan birçok sistem tasarımı ve aktivasyonunda yer almıştır.


  Wayne "heights" Gittens MONITOR ENGINEER
  [​IMG]

  Barbados dogumlu makine muhendisi Heights kendi ulkesinde 1969 yılında muzik icra etmeye basladi. Yaklaşık on yıl sonra Almanya' ya yerlesti ve tüm Avrupa'da Reggae&Soca Muzik konser turneleri yaptı. Kayıt stüdyolarında prodüktör olarak çalıştı. Daha sonra, live sound miks ve konsantre kulak miksi gelistirmek icin FOH muhendisligini tercih etti. Herbert Grönemeyer, Xavier Naidoo, Comet, gibi prestijli sanatçılarla çalıştı ve basarili islerinden dolayi The Echo Awards, Hannover Expo 2000 odullerine layık goruldu. 2000 senesinden itibaren Sennheiser ile çalışmaya başladı. 2003 yılında Hannover'de Live Mixing Workshop" sunmak için yer alan ilk isimlerden biri oldu.
  Can Besbelli TECHNICAL COORDINATOR
  Süden Pamir SOUND ENGINEER /FOUNDER
  [​IMG]

  Bölümleri’nin ve 2003’te Galatasaray ITM’in kurucusu olan Pamir, ayrıca Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi’nde (halen) öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir. Alanında öncü, lider ve kendisini mesleğine adamış bir eğitmendir. Sultanların Dansı, İmaj Stüdyoları’nın kurulumu gibi birçok uluslararası projeye teknik sorumlu ve danışman olarak imza atmıştır. Helge Jörns, Andy Munro, David Öesterberg, Matias Tegner, Tilman Jörns gibi birçok duayenle çalışmış ve tecrübelerini eğitimlerine aktarmıştır.


  Oben FISTIKOĞLU
  [​IMG]
  Faith No More, Goran Bregovic,Testament, Dream Theather, Akon, Scorpions, David Guetta ve Haluk Bilginer 7 Şekspir müzikali gibi daha birçok Yerli ve yabancı müzik topluluğu, sanatçı ve gösteri ile birlikte, ses mühendisi ve prodüksiyon menajeri olarak çalışarak, Yurt içi ve yurt dışında bir çok mekana ve projeye danışmanlık vererek başarılı işlere imza atan Oben Fıstıkoğlu aynı zamanda HPD(High Professional Degree) diplomalı 46 Ses Mühendisinden biridir.  Norbert Zacharias FOH ENGINEER
  [​IMG]

  Hukuk,ekonomi ve ses mühendisliği dallarında eğitim görmüş, Johnny CASH, Tina TURNER, BONEY M. gibi daha birçok sanatçı ile çalışmış olan deneyimli FOH ve kayıt mühendisi Norbert Zacharias, 2002 Dünya Kupası, Europan Song Contest 04 gibi bir çok büyük etkinlikte yer almıştır. Ülkemizde de yıllardır TARKAN ile büyük başarılara imza atmakta ve dünya çapında çalışmalarına devam etmektedir.
   
 4. 27-28 Ağustos 2012
  [​IMG]

  ‘’Çoktan seçmeli 30 sorulu test usulü yarışmaya katıl. ‘’
  Gelirken yanında nüfus cüzdanı, ikametgah ve 2 adet vesikalık fotoğraf getirmeyi unutma.
  Sınav sonucuna göre yarışmaya dahil olabileceğin kategori sana bildirilecektir

  29 Ağustos – 1 Eylül 2012
  ‘’5 gün, günde 6’şar saat sürecek aşağıdaki eğitimlere eksiksiz katıl’’
  Sinyal işlemcileri, ses yazılımları, dijital masa ve konser düzenleri, Avid Venue , Meyer sound, Waves ve protools ürün marka eğitimleri, konser sistemlerinde karşılaşabileceğimiz sorunlar ve çözüm yöntemleri

  02 Eylül 2012
  ‘’Öğrendiklerini, zekanı ve yeteneklerini kullanarak duyum sınavından geç’’
  Deneyimli eğitmenler eğitim sonunda yapılacak duyum sınavı ile katılımcıları eleyecektir. Etrafına 6 mikrofon kurulmuş çalınmakta olan bir enstrümanın hangi mikrofon veya mikrofonlarının aktif olduğunu bilmen gerekecek. Mikrofon türü, algı tipi ve enstrüman bilgin veya yön algın frekans tanımlama yeteneğinle aşabileceğin bu etap seni final yarışmasına hazırlayacak. Bu etabı geçemezsen üzülme, aldığın eğitimin katılım belgesini devamsızlık yapmadığın sürece alacaksın. Ayrıca sektörde sosyal bir ağ ile tanışmış sorularını birebir yöneltmiş olacaksın.

  03-04 Eylül 2012
  ‘’Duyum sınavında başarılı olunca içerisinde kategorin, ve sıra numaran olan bir bildirim maili alacaksın. Bu mail ile Final yarışmasına katıl. ‘’
  Final yarışmasında katılımcıları, müzik sektörünün önemli teknik adamlarından oluşturulmuş bir jüri, ödüllerine kavuşturacaktır. Yarışma;Dünya Pop müziğinin renkli sesi Alicia Keys in canlı kanal kayıtları eşliğinde, eğitimi verilmiş cihazları konser düzeninde kullanarak en kısa zamanda en etkili şekilde miks yapabilme becerilerini test edecek şekilde gerçekleştirilecektir.
  Jüri üyeleri yarışmacıların yaptığı miks’leri Tonal Doğruluk, Stereo İmaj ve Sahneleme, Balans ve Yaratıcılık kapasitelerine göre değerlendirilecekler.
  Finalde derece alan katılımcıları yurtiçi ve yurtdışında eğitim imkanı, çeşitli yazılım ve ekipmanlar gibi birbirinden önemli ödüller ve hediyelerin yanı sıra iyi derecede kullandıklarını ispat ettikleri bu cihazları ilgili markalarca onaylı referans sertifikaları bekliyor olacak.
   
 5. Avid

  Digidesign markasıyla bilinen ve 1984’den bu yana Dijital Ses Prodüksiyonu için yazılım programları üreten firma, 2005 senesinde dijital mikser piyasasına girmiş, 2010 senesinde de Avid firmasına katılmıştır. Bu süre içerisinde kayıt ve yayın endüstrisinde vazgeçilmez bir yere sahip olan birçok ürüne imzasını atmış firma, Protools’un da yaratıcısıdır.
  [​IMG]

  Önceden Digidesign olarak bilinen Avid Venue; Dijital mikserlerin kusursuz olarak Protools yazılımı ile entegre çalışabilmesini sağlamanın yanı sıra, stüdyo prodüksiyonlarında kullanılan birçok plug-in’in canlı ses prodüksiyonlarına taşınmasında öncülük etmiştir. Bu entegrasyonda bir ilk olması, günümüzde bu başarıyı devam ettirmesindeki en büyük etkendir.

  Dijital ses mikserlerinde aranan yüksek pre amfi kalitesi ve kullanım kolaylığını bir arada sunan Avid Venue Live Sound, üç (3) ana kullanıcı ara yüzü (surface): (SC-48, Profile ve D-Show) üzerinde şekillenen dijital mikserlerinde kullanım kolaylığı açısından aynı yazılımı kullanmaktadır. Bu yazılımın offline versiyonu ve uzaktan kumanda programları da mevcuttur.

  Avid Venue Live Sound günümüzün Live Sound’una yön veren sanatçı ve gruplar (ülkemizde Tarkan ve Ajda Pekkan, dünyada Radiohead, Nine Inch Nails ve Placebo) tarafından tercih edilen mikser olduğu için Live Sound’un kalitesine yön verdiği de söylenebilir.

  [​IMG]


  Meyer Sound Laboratories Inc.

  Meyer Sound Laboratuvarları 1979 senesinde Amerika’da kurulmuş; aktif, el yapımı seslendirme sistemleri üreten bir firmadır. Firma ünvanındaki ‘Laboratuvar’ sözcüğü firmanın ses üzerinde yaptığı ölçüm, araştırma ve bilimsel çalışmaları vurgulamaktadır.
  Dünyada yaygın olarak kullanılan Meyer Sound Lab. Seslendirme Sistemleri; tonal yapısı, ses şiddeti, distorsiyona geç girmesi gibi sebeplerden dolayı Metallica, Norah Jones, Britney Spears, Celine Dion, Depeche Mode, Deep Purple, Diana Krall, Erykah Badu, Placebo, Santana, Sezen
  [​IMG]
  Aksu, Tarkan ve Snoop Dogg gibi sanatçıların sahnelerinin bir parçası haline gelmiştir.

  Firma kurucusu John Meyer, 1974 senesinde Grateful Dead grubu için özel olarak yapılmış ‘Wall Of Sound’ adı verilen ses sistemi ile zamanın ilk line array benzeri ses sistemini üretmiştir. Bu ses sistemi line array prensiplerinin öğrenilmesi açısından tarihte önemli bir yere sahiptir.
  Ardından, 1980 senesinde UPA-1 trapezoid kabinleri ile ses dünyasında yeni bir çığır açmış, Technology Hall of Fame ödülünü almıştır. Günümüzde bu hoparlör yapısındaki hoparlörler pekçok firma tarafından benimsenmiştir. Meyer Sound hala UPA-1P adında UPA-1’in tasarımını devam ettirmektedir.

  Meyer Sound Laboratuvarları, kurulduğu tarihten itibaren sesin fiziksel özellikleri üzerinde çalışmaktadır. Bu fiziksel özellikleri araştırmak için dijital FFT analiz makinaları ile frekans ve faz ölçümleri yapmaktadır. Bu ses ölçüm cihazları geçmiş tarihlerde üretilmemiş olduğundan Meyer Sound Lab. kendi ses ölçüm cihazı Sim’i üretmiştir. Günümüzde Sim’in 3. Jeneresyonu olan Sim III kullanılmaktadır.

  Meyer Sound Lab kurucusu John Meyer Discovery Channel’ın Myth Busters adlı belgesel programında da yer almış, sesin fiziksel özellikleri hakkında bilgilerini paylaşmak için serinin birkaç bölümüne misafir olmuştur.

  Meyer Sound Lab, ses sistemleri tasarımını Mapp Online adı verilen program aracılığı ile yapar. Mapp Online, Meyer Sound ana ofisinde bulunan serverlar ile bağlantıya geçerek hoparlör yerleşimi sonucu ortaya çıkacak ses cevabını hesaplar ve kullanıcıya sunar. Bu hesaplamalar Meyer Sound ana ofisinde bulunan Anechoic Chamber adı verilen ölçüm odasında edinilen bilgiler sayesinde yapılabilmektedir.

  Günümüzde Meyer Sound, küçük ölçekli Audio/Video seslendirmesinden, stadyum seslendirme sistemlerine kadar tüm seslendirme alanlarında çalışmaktadır. Seslendirme yapılacak alanın yapısı, ses kaynağının biçimi, tarzı (Sinema, Canlı performans; Jazz, ,Folk, Klasik vb. , Konuşma veya Playback Müzik) ve kullanıcı isteklerini göz önüne alarak ses sistemi tasarımı aşamasında projeye dahil olup projeyi seneler boyu aynı sistemin tam performans ile çalışması için hazırlar. Kurulum ardından sistem eğitimi verilerek kullanıcı kaynaklı hatalar en aza indirgenir.

  Meyer Sound Lab. aynı zamanda ses üzerine düzenli eğitimler vermektedir. Dünyanın pek çok ülkesinde yer alan bu seminerler, 3 kez ülkemizde de verilmiş olup en son verilen eğitim ‘Ses Sistem Tasarımı Temel Bilgileri, Uygulaması ve Optimizasyonu’ semineri olup 2011 senesinde verilmiştir


  [​IMG]
  (Fundamentals of System Design, Implementation, and Optimization).

  Seminerler yetkili eğitmenler tarafından verilmekte olup temel bilgilerden gelişmiş tasarım ve ölçüme kadar pek çok konuyu içeren kurslar mevcuttur. Ayrıca sinema veya opera seslendirmesi üzerine özel kurslar da mevcuttur.

  Meyer Sound eğitimcileri arasında Bob McCarthy, John Pellowe, Buford Jones ve Thomas Mundorf gibi isimler vardır.


  [​IMG]
  Galatasaray ITM 2003 yılında alaylılarla, akademisyenler arasındaki uçurumu kapatmak üzere Süden Pamir tarafından Beyoğlu'nda kuruldu. 2007 yılında, Sound Prodüksiyon, Ses mühendisliği ve Görsel Tasarım alanlarında uluslararası geçerli, mesleki yeterlilik belgeleri veren City&Guilds yetkili eğitim merkezi olmuş, 2010 yılında Meslek eğitimlerinde dünyanın en büyük ve eski akreditasyon kurumlarından City and Guilds'in ardından Edexcel'de, Türkiye de Müzik Prodüksiyon ve Medya alanlarında mesleki eğitimde standartlaşmış eğitim kurumu Galatasaray ITM'e uluslararası düzeyde denklik vermiştir

  İş dünyasındaki kalifiye eleman istihdamına katkısı konusunda uzman kuruluşEdexcel'in akreditasyonu ile Galatasaray ITM'in Media, Music Production diplomaları uluslararası düzeyde HND seviyesine ulaştı. Edexcel işbirliği uluslararası akreditasyon yanı sıra, öğrencilere eğitimi sırasında yurtdışındaki kardeş okullarla öğrenci değişimi ve diploma seviyesini üniversite düzeyine yükseltme imkanı verir. Detaylı bilgi için tıklayın.
  [​IMG]
  1989 yılında kurulmuş olan Compel, 22 yıldan bu yana, elektronik müzik enstrümanları, müzik prodüksiyonuna yönelik ürünler, bilgisayar destekli müzik yapma amaçlı cihaz ve yazılım ürünlerinin mümessilliğini ve yurt çapında pazarlamasını yapmaktadır. Ürün yelpazesinde elektronik synthesizerler, sahne ve stüdyo için efekt cihazları, mikrofonlar, mikrofon preamplileri, hoparlörler, dijital kayıt sistemleri, bilgisayarlar için profesyonel ses kartları, akustik paneller ve bilgisayar destekli müzik yapımına yönelik yazılımlara kadar bir çok ürün bulunmaktadır. Firmamız ayrıca seslendirme ve dublaj stüdyolarına yönelik ses dublaj ekipman ve sistemlerinin satış ve kurulumunu da sağlamaktadır.

  Müziğe yeni başlayan amatör kullanıcısından, en profesyonel ses kayıt stüdyoları ve post production stüdyolarına kadar her türlü kesimden müşteri portföyü olan Compel; bilgisayar destekli müzik yapımına yönelik her türlü çözümü sunmakdadır. Cihazların satış-desteği yanısıra, stüdyo kurulum hizmetleri de verilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  [​IMG]
  Ses ve görüntü profesyonelleri derneği, Ses ve görüntü alanındaki standartları belirleyen ileri gelen mühendisler, bilim adamlar, sektör otoriteleri, marka temsilcileri ve bu alanda eğitim gören öğrencilerden oluşturulmuş bir dernektir. Üyelerini, endüstriyi ve kamuyu sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan ses ve görüntü alanında ilerlemeye teşvik etmek ve bu alandaki çalışmaları kolaylaştırmak adına çalışmaktadır. Yıllık olarak düzenlenen teknik toplantılarla, profesyonel ekipmanların sergilendiği fuarlar ve workshoplarla yeni gelişmelere yönelik teşvik edici ve yaygınlaştırıcı çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmaları SGPRODER’in resmi sitesi olan “sgproder.com” adlı profesyonel e-arşivinde yayınlayarak ses ve görüntü endüstrisine destek olur. Üyelerini endüstriye ve kamuya sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan ses ve görüntü alanında ilerlemeye teşvik etmek ve kolaylaştırmak adına çalışmaktadır.
  Ses ve görüntü teknolojisine kendisini adamış profesyonel bir kurum olan SGPRODER ; bu alanda eğitim almakta olan öğrenci üyeleriyle giderek büyümektedir. Hedefi bu ses ve görüntü profesyonellerini tek bir çatı altında toplayarak ilişkiler kurmaktadır.
   
 6. Eğitim Programı detayları için tıklayınız

  29 Ağustos - 2 Eylül 2012 tarihleri arasında Galatasaray ITM kurs merkezimizde ücretsiz yürütülecek eğitimler aşağıdaki gibidir;
  [​IMG]

  1.Ses Fiziği
  Ses ve duyma teorisini anlayarak, enstrümanların ve seslerin akustik özelliklerini tanımlayabilme ve psikoalgısal etkilerini göz önünde bulundurabilme yetisi kazandırır. İçeriğinde, Ses nedir?, frekans, faz, armonik yapı, akustik şekil, müzikal dalga formları, enstrüman yapısı gibi konuları barındırır.


  [​IMG]
  2. Konser Sistemleri

  Konser sistemleriyle çalışan teknik ekibin, görevlerine hakim olup ekipmanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar, Sistem parçaları, sistem bağlantı noktaları ve şekilleri, FOH ve FB masası konumu ve kurulumu, mikser sinyal akışı, power amfiler, hoparlör teknolojisi ve çalışma prensipleri, X-over kullanımı ve ayarları gibi konuları içerir.

  3. Sistem Akordu ve Ses Kalitesi
  [​IMG]

  Konser sistemlerinin parçalarını bir araya getirmek sistemi sadece çalışır hale getirir, fakat amacını tamamlamaz. Bunun için sistemin kurulduğu ortama gore ayarlanıp ortam şartlarına gore tepkilerinin düzenlenmesi gerekir. Bu işlemi yapabilmek için sistem akordu yapmak ve anlaşılırlık ve netliği sağlamak gerekir.

  4. Soundcheck

  [​IMG]
  Kurulumu bitirilmiş ve ses kalitesi standarda çekilmiş sistem, sahneden gelen sinyallerin işlenip dinleyiciye aktarılmasına müsait hale gelir. Soundcheck sound’un genelinin oluşturulduğu süreçtir. İşlemi uygulayabilmek için enstrümanların karakterlerine, sistemin performansına hakim olmak gerekir. Bu bilgilere sahip olmak, kullanılacak sinyal işlemcilerin ve efektlerin soundun geneline daha yaratıcı ve daha doğru dahil edilebilmesini sağlar.
   
 7. Galatasaray ITM
  Galatasaray ITM Ses Destek Sertifikası Eğitim Bursu %100


  İş tecrübelerini, teknik bilgiyle donatıp, akademik düzeyde analizleyerek devlet kuruluşlarında kadrolu çalışan veya çeşitli bağımsız medya sektörlerinde uzmanlaşmış teknik ekibe, destek eğitimleri sağlayarak tecrübelerini uluslararası yüksek seviyeli mesleki Diploma ve Sertifikalarla belgelendirmelerini sağlar. İşverenler arasında, Uluslararası ülkelerde meslek birlikleri ve devlet kuruluşlarınca çok önemsenir ve profesyonel birlikler ve işçi bulma kurumlarına yönelik eğitimlerdir.
  Mevcut işgücüne, işinde daha verimli ve başarılı olmayı sağlayacak düzeyde, "yaşam boyu eğitim" anlayışı ile sayısal okur yazarlık kazandıracak şekilde hazırlanmıştır

  Galatasaray ITM Tam zamanlı Eğitim Bursu: %35-%25
  Edexcel BTEC Level 5 HND Diploma in Music Production 240+ (QCF)

  Müzik prodüksiyonu HND dereceli eğitimin sırasında reklam, pop, rock, etnik, elektronik, klasik, jazz türlerinde iyi bir ses mühendisinin teknik bilgisi de dahil prodüksiyonun teknik ve yaratıcı tüm yönlerine hakim olacaksın. Profesyonel eğlence dünyasına, nasıl bir sound üretmen gerektiğini, potansiyel alıcılarının kimler olduğunu ve zaman planlaması yapmayı öğrenerek prodüktörlük mertebesine ulaşacaksın.Müzik tutkusunu paylaştığın müzisyenler, prodüktörler ve tasarımcılarla hazırlayacağın projelerini ve ödevlerini yüksek dereceli mesleki diploma ve sertifikalara dönüştüreceksin.
  Edexcel BTEC Level 4 HNC Diploma in Music Production 120+ (QCF)

  Müzik Teknolojileri Tonmaisterlik bölümünde müzisyenlerle stüdyomuzda özel mikrofonlama tekniklerini öğrenecek, dijital audio laboratuvarlarımızda sound üretecek, film ve televizyon projelerinde çalışırken edit yapma becerini geliştireceksin, video ve oyunlarının efektlerini mikslerken ekranın arkasına geçecek, stüdyo projelerinde çalışırken analog ve dijital sistemleri kullanmakta becerikli hale gelecek, sektörün farklı çehrelerini tanıma fırsatı elde ederken, eğitimin sana sağladığı olanaklar sayesinde ellerinin kontrol edebileceği becerileri geliştireceksin.Proje ya da ödevin ne olursa olsun, bir arkadaş grubu, eğitmeler ve sound tutkunu paylaştığın sektör profesyonelleriyle çalışacaksın. Tonmaisterlik eğitim programında, eğitimin sırasında öğrendiklerini profesyonel stüdyo ortamında uygulama fırsatı bulacak ses mühendisliği dünyasında kariyere başlamak için ihtiyacın olan deneyimleri kazanacaksın.
  Meyer Sound Sistem Tasarımı Sertifikası
  Kazanan yarışmacı Almanya’da Meyer Sound’un sistem tasarımı eğitimine katılıp sertifika alacaktır.


  Venue Operatör Sertifikası
  Kazanan yarışmacı alacağı 2 gün eğitim ile avid Venue operatörlük sertifikası alacaktır.

  [​IMG]
   
 8. Avid M-Box Pro
  [​IMG]
  High-end Protools HD sistemlerinden sorumlu olan mühendisler tarafından tasarlanmış olan MBox Pro donanımı en üst seviye analog sinyal yolu ile yüksek kaliteki dönüştürücüleri sayesinde benzersiz bir sound vermektedir. Bereberinde verilen Pro Tools 9 yazılımı tüm Dünya'daki stüdyolarda standart olarak kullanılan Pro Tools yazılımları ile aynı platformda olduğundan hem profesyonel stüdyo uyumluluğu elde edilmekte hemde kayıt, edit, kompozisyon ve mix yapılabilmesi için gerekli her şeyi kullanıcılarına sunmaktadır. MBox Pro aynı zamanda diğer DAW programları ile kusursuz bir şekilde çalışabilmek için son derece stabil ve güvenilir sürücüler ile birlikte gelmektedir.  Avid M-Box
  [​IMG]


  High-end Protools HD sistemlerinden sorumlu olan mühendisler tarafından tasarlanmış olan MBox donanımı en üst seviye analog sinyal yolu ile yüksek kaliteki dönüştürücüleri sayesinde benzersiz bir sound vermektedir. Bereberinde verilen Pro Tools LE yazılımı tüm Dünya'daki stüdyolarda standart olarak kullanılan Pro Tools yazılımları ile aynı platformda olduğundan hem profesyonel stüdyo uyumluluğu elde edilmekte hemde kayıt, edit, kompozisyon ve mix yapılabilmesi için gerekli her şeyi kullanıcılarına sunmaktadır. MBox aynı zamanda diğer DAW programları ile kusursuz bir şekilde çalışabilmek için son derece stabil ve güvenilir sürücüler ile birlikte gelmektedir.

  Avid M-Box Mini
  [​IMG]

  Profesyonel seviyedeki MBox'ı kullanarak, inanılmaz kalitede kayıt, edit ve mix yapın. Mikrofon, enstrüman, hoparlör ve diğer analog / dijital / MIDI ekipmanlarınızı kolaylıkla bağlayın ve dilediğiniz DAW yazılımı ile hemen profesyonel kalitede sonuçlar almaya başlayın.

  High-end Protools HD sistemlerinden sorumlu olan mühendisler tarafından tasarlanmış olan MBox donanımı en üst seviye analog sinyal yolu ile yüksek kaliteki dönüştürücüleri sayesinde benzersiz bir sound vermektedir. MBox hemen tüm DAW programları ile kusursuz bir şekilde çalışabilmek için son derece stabil ve güvenilir sürücüler ile birlikte gelmektedir.


  Pro Tools 10

  [​IMG]p://www.compel.com.tr/Products/AVID/PT10/cw_700x700_ProTools10Software.jpg" border="0" width="270" height="152" style="float: left; border: 0;" />

  50'yi aşan yenilikle gelen ProTools 10, endüstri standardı haline gelmiş olan ProTools'u yepyeni bir seviyeye taşımaktadır.  I-lok​


  [​IMG][​IMG]İçinde birbirinden performanslı live sound pluginlerinin olduğu i-lok

  Compel
  RODE NTG-2 Mikrofon​

  Shotgun mikrofon – Uzun shotgun mikrofon

  [​IMG]
  Yeni NTG-2, film, video, TV, voice-over gibi profesyonel endüstriler için tasarlanmış çok hafif bir kondansatör shotgun mikrofondur. P48 standartlarına göre üretilmiş olan NTG-2, hem 48V hem de 1.5V pil ile çalışabilmekte ve geniş bant genişliği ile birlikte kontrollü polar yanıt sağlar. Hafif tasarımı sayesinde, video kameralar ve boom pole'lar için ideal bir uygulama alanına sahiptir.NTG-2 kendi mount ve windshield aksesuarıyla birlikte gelmektedir. Standart windshield sayesinde, dış mekan çekimlerinde oluşabilecek rüzgar gürültüsü bastırılabilmektedir.


  ÖZELLİKLER
  Broadcast ses kalitesi
  Low Noise devre tasarımı
  Condenser transducer
  Metal konstrüksiyon
  160 gr ağırlık
  Standart: Stand mount ve deri çantası
  10 yıl Garanti* RODE web sayfasından ürün kayıt edildikten sonra


  TEKNİK ÖZELLİKLER
  Tür: Süper-Kardioid
  Frekans cevabı: 20Hz - 20kHz
  Güç gereksinimi: P48, 44 ila 52 V veya 1.5V pil.
  Çıkış empedansı: 250 ohm phantom power, 350 ohm pil ile.
  Sinyal/gürültü: 76 dB
  Eşdeğer gürültü: 18 dBA SPL (IEC654, IEC268-15'e göre)
  Hassasiyet: -36 dB 1V/Pascal (15mV @94dB SPL) +/-2dB
  Dinamik alan: 113 dB (IEC651, IEC268-15'e göre)
  Maksimum SPL: 131 dB (@ %1 THD)
  Ağırlık: 160 gr.
  Boyutlar: 22 mm çap / 278 mm uzunluk  RODE M1 Mikrofon​

  Live Performance Dinamik mikrofon (mount ile birlikte)
  [​IMG]
  RODE M1 Mikrofon
  Live Performance Dinamik mikrofon (mount ile birlikte)
  Yeni M1, RØDE’un uzun geceler, kalabalık sahneler ve aylar süren turneler için özel olarak tasarladığı dinamik sahne mikrofonudur. Son derece sağlam kasası ve süper dayanıklı kapsülü ile M1 sizin veya rodinizin uygulayacağı şiddete hiçbir eskime ve bozulma işareti göstermeden rahatlıkla karşı koyabilir.Vokalistler M1'in geri beslemeye karşı olan güvenirliğine ve ağırlık ile ergonomisi arasındaki mükemmel dengeye hayran kalacaklardır.M1 piyasada ömür boyu garanti veren tek dinamik mikrofondur. RØDE'un yüksek üretim teknolojisinin sonucu olan bu garanti, RØDE kullanıcılarının her gün aynı yüksek-kalitede performans sunabilmelerini garantilemektedir.
  ÖZELLİKLER
  Yüksek çıkışlı neodymium dinamik kapsül
  Altın kaplamalı XLR bağlantılar
  Dahili pop-filtre
  Feedback engelleyen pattern
  [​IMG]
  Dayanıklı metal şase
  Yüksek seviyede RF engellemesi
  Düşük kullanım gürültüsü
  Avustralya tasarlanmış ve üretilmiştir
  Ömür boyu garanti (RØDE sitesinden ürün kayıt ettirildiğinde)
  RODE M2 Mikrofon​

  Live Performance Kondansatör Mikrofon​


  [​IMG]
  M2, RODE’un stüdyolar ve canlı performanslar için ustalıkla ürettiği premium kondansatör mikrofonlardan elde edilen deneyimleri bünyesinde barındıran ve ödüllü S1 mikrofonunun attığı temellere dayanan bir canlı performans kondansatör mikrofondur.
  M2, stüdyo mikrofonlarının sahip olduğu ses kalitesine sahip olmanın yanısıra mikrofon elle tutulduğunda oluşacak olası istenmeyen sesleri önleyen dahili bir shock mount sistemine ve geri beslemeyi önlemeye yönelik tasarıma sahiptir. M2, mikrofon parkınızda dayanıklı ve çok yönlü bir mikrofon olarak performanslar için daima hazır bekliyor olacaktır.
  ÖZELLİKLER
  Canlı kondansatör vokal mikrofonu
  Geri beslemeyi engelleyen süper kardioid yapı
  Kilitlenebilen on/off switch
  Dayanıklı metal şase
  Yüksek seviyede RF engellemesi
  Düşük gürültü oranı
  Avustralya'da tasarlanmış ve üretilmiştir
  10 yıl garanti

  TEKNİK ÖZELLİKLER
  Tür: Süper kardioid
  Frekans cxevabı: 35Hz - 20kHz
  Çıkış empedansı: 50 ohm
  Sinyal/gürültü: 71dB ( IEC651'e göre)
  Eşdeğer gürültü: 23dBA SPL (IEC651'e göre)
  Maksimum SPL: 141dB (@1kHz, 1 % THD – 1kohm’da)
  Hassasiyet: -44dB 1V/Pascal (6.3mV @94dB SPL) +/-2dB @ 1kHz
  Maksimum çıkış voltajı: +5.2dBu (@ 1kHz, 1 % THD – 1kohm’da)
  Güç gereksinimi: P24/48V phantom power
  Ağırlık: 308 gr
  Boyutlar: 187mmY x 47mmG x 47mmD

  M-AUDIO Torq V2.0

  Yeni nesil DJ yazılımı DJ Performans Yazılımı:
  [​IMG]

  Pro Tools’un YapımcılarındanTorq 2.0 DJ yazılımı sizi beat’leri eşleştirmenin ötesine götürecek ve yeni nesil DJ performans ve gerçek zamanlı prodüksüyonu ile tanıştıracak. Parçaları yalnızca çalmayın - baştan yaratın! Kullanılabilir 4 deck’ten sonuna kadar faydalanın ve benzersiz, komplike ve dinamik miksler yaratın. Yüksek kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla geliştirilen efektler ve güçlü samplerı ile kendi soundunuzu oluşturun. Alışılagelmiş crossfading’in dışına çıkın ve yeni Traq Morph özelliği ile parçalar arasında heyecan verici yeni geçiş yöntemleri ile tanışın.Torq 2.0’ı ister kendi başına ister turntable, CD Deckleri ve çeşitli DJ Kontrol Üniteleri ile entegre şekilde kullanabilirsiniz. Kaya-sağlamlığında stabil çalışabilme ve performansları zirve noktasına taşıyabilme odaklı tasarlanmış olan Torq 2.0, kendi yaratacağınız marka soundunuzu dans pistine, stüdyoya ve daha ötesine taşımanızda ihtiyaç duyacağınız sayısız yolları açıyor.
  *Bütünüyle yaratıcılığa odaklanmış DJ Platformu - performans ile prodüksiyon arasındaki çizgiyi saydamlaştıran yaklaşım
  *Yeni Traq Morph özelliği - crossfade ve parçalar arasında ki geçişleri daha önce hiç uygulanmamış yeni ve heyecan verici yöntemlerle yapın ve klişe geçişleri eskide bırakın
  *13 dahili efekt, kendine özel sampler ve gelişmiş loop fonksiyonu - kendi soundunuzu markalaştırın
  *Setupınızı turntable, DJ CD çalarları, M-Audio DJ Ekipmanları veya üçüncü parti arabirim ve kontrol cihazları ile kontrol edin - DJ setinizi kişiselleştirin
  *Stanalone Çalışabilme - Herhangi özel bir ekipmana gerek duymadan bütün Torq fonksiyonlarından faydalanabilme
  *Pro Tools ve diğer DAW’lar ile kullanılabilirlik için ReWire desteği - performanslarınızı stüdyoya taşıyın  Katılım Belgesi​

  Eğitime 5 gün boyunca eksiksiz katılan her katılımcı katılım belgesi alacaktır.

  Referans Yeterlilik Belgesi


  Final yarışmasına katılmış ve etapları geçen her yarışmacı referans yeterlilik belgesi ile ödüllendirilecek


   
 9. MİX KRİTERLERİ

  Dinamik oran: Parçanın en düşük seviyesi ile en yüksek seviyesi arasındaki farkı ifade eder.
  Gürültü oranının düşük olması dinamik oranı geliştirici bir faktördür.
  Stereo !maj: Parça içerisindeki enstrüman ve frekansların 3 boyutluluk ifade edebilecek
  şekilde sağ-sol platforma yerleştirilmesini ifade eder.
  Tanımlama: Parçanın frekans spektrumunda estrumanların kapsayabileceği frekans
  sahalarını birbirinden ayırabilmeyi ifade eder.
  Anlaşılırlık: şarkı içerisinde kullanılan harf ve kelimelerin anlaşılırlığını sağlayacak tiz
  frekansların yeterli miktarda olduğunu ifade eder. Atak zamanı hızlı ama genliği yüksek
  sesleri maksimumda algılayabilmek için tiz frekans spektrumunun iyi tanımlanmış olması
  gerekir.
  Fx kullanımı: Enstrümanların hayal edilen mekândaki pozisyonunu simule edecek şekilde
  işlemcilerle algısını renklendirmek. Parçanın içerik ve duygusunu güçlendiren mekan ve
  zaman simulasyonlarının yakalanmak istenen etki ile uyumunu ifade eder.
  Yaratıcı çalışmalar: Enstrümanların gerçek yapı, şekil ve duruşları, kullanılan işlemcilerle
  değiştirilerek 3 boyutlu yeni bir sound üretebilmek.
  Frekans sahası: !nsan tarafından duyulabilir frekans sahasının maksimum da kullanımını
  ifade eder.
  Phase ilişkisi: Frekanslar arasındaki fark, boşluk veya değişimin 6 dB aşmayacak şekilde
  dengelenmesi anlamına gelir.
   
 10. [​IMG]
  Amfi Tiyatro: Tiyatro, konser, film gösterimi, çeşitli açık hava etkinlikleri için kullanılabilecek bu alan 500 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Beyoğlu'nda yaşayan ve okuyan 15-30 yaş arasındaki gençlerin kültürel, sanatsal ve sosyal gelişiminin desteklendiği; merkez çalışanları ve gönüllü gençlik ekipleri ile birlite gençlik aktivitelerinin düzenlendiği Beyoğlu Belediye Gençlik Merkezi, 2011 Mart ayından beri Şişhanede hizmet vermektedir.
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş