Yakup

Geçen gün banyodaydım içeride de Dream açıktı ve bir şey çalıyordu "Aaa Duman'ın yeni klibi mi" diyerekten içeri gittim ve "Yakup" yazdığını görünce şok oldum! Benzerliğin bu kadarı... Onun dışında bir yorum şimdilik yapmak istemiyorum çünkü tam dinlemedim... :)

Dünyalar tatlısı bir adamdır bu. Ve evet, Kaan şarkı söylemeyi Yakup'tan öğrendi, heheh! :LOL: :p
Ari'nin kuzeni ve Yusuf Trana'nın kardeşidir. Bas gitarda Rüçhan, davulda Brian var. Yeni albüm çok kısa bir zaman sonra çıkıyor. Lansman gecesinin tarihi belli olduğunda sizlere haber veririm. Şimdiden favorim olan 3 tane parçası var, ben Duman seviyorsanız bu adamı da seveceksiniz diye düşünüyorum. 8)

Website adresi aslında www.yakuprock.com ama şimdilik aktif olmayan linklerimiz var. Bu yüzden henüz bakmanıza gerek yok, site tam anlamıyla yayına girince zaten yazacağım buraya, benden haber bekleyin! ;)

albümde cok saglam kisilerle calısılmıs ya =) muazzam birsey :p

Davulda ise Yakubun Seattle daki projesi TRANA ile davul calan Bryan Lash Bulunuyor.

Yakup gectigimiz yil taninmis gitarci Kivanc Oner yararina Seattle da yapilan konserde Turk cevresinden gelen ilgi ve destekle Turkiye ye yonelik calismalarina basladi. Seattle daki ogrenimini ve deneyimlerini Turkce sozlu calismalarina birlestiren Yakup, boylelikle bass gitarda Ruchan Uner ve davulda Bryan Lash olmak uzere 3 kisiden olusan YAKUP grubunu kurmus oldu.

Kayitlarinin bir kismi Seattle’in efsanevi studyosu London Bridge’de (Pearl Jam, Alice in Chains, Incubus, 3 Doors Down vs...) yapilan “SUNU BUNU” davulda dunyanin taninmis gruplarindan Nickelback in elemani Daniel Adair a yer vermekte. Albumun masteringini ise Pearl Jam ve benzerleriyle calisan Ed Brooks yapmakta. Produktorlugunu Yakup Trana nin ustlendigi projenin buyuk bir kismi Seattle da “Buttermilk” isimli studyoda Jimi Hendrix in produktoru Eddie Kramer a assistanlik etmis olan Bryan Steel ile gerceklestirildi.

fulya_m_o_r demiş ki:
Geçen gün banyodaydım içeride de Dream açıktı ve bir şey çalıyordu "Aaa Duman'ın yeni klibi mi" diyerekten içeri gittim ve "Yakup" yazdığını görünce şok oldum! Benzerliğin bu kadarı... Onun dışında bir yorum şimdilik yapmak istemiyorum çünkü tam dinlemedim... :)

Adamın sesi bu kadar benzerlik olmaz bende dün izledim tesadüfen...Bir an için ne o lan dumanmı çıktı diye ekranın başına gittim ama ne yazıkki yakup yazıyodu gayette başarılı olmuş... :idea:

Geri