Manyetik Önerisi Yardım Lütfen

merhabalar arkadaşlar.. şuana kadar alder maun kasa çalmış emg duncan dimarzio manyetik kullanmış biriyim ..

maddi durumdan dolayı gitarımda biraz seviye düşüp cort k4 aldım.. emg hzleri değiştirmeyi düşünüyorum.. ama emg düşünmüyorum çünkü manyetik gitara hakim oluyor . daha orjinal bişey istiyorum..
şimdi gelelim gitara gövde maun klavye gül köprü FR.. gövde biraz oturaklı ve tok bir ton vercek .. hem sapa hem köprüye x2n taksam mesela nasıl olur ? veya sh2-sh4 veya Dactivator air norton veya sh8 tb14 fln filan aklımda baya kombinasyon var.. sanırım demek istediğimi ve istediğimi anlatabildim.. fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

bu arada aradığım tonlar hayvani death metal tonları değil sıcak harmonk alabileceğim ve gümbür gümbür tonlar

sap manyetiği kullanmıyorum açıkcası. fakat maun bir gitarda invader tecrübe etme şansım olmuştu çokta hoşuma gitmişti. şuan bir değişiklik yapacak olsam köprüye takacağım ilk manyetik budur benim açımdan...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ton olarak nasıl oluyor hocam ? örnek vereilibrmisin veya klavyeden anlatabildiğin kadar anlatırmısın ?:) sh8in güçlü bass ağırlıklı tok higain bi manyetik olduğunu duymuştum(yanlışsam affedin sadece duymuştum) ama hiç denemedim maun + sh8 de baya sağlam olur gibime geliyo..

sağol dostum cidden fikir konusunda çok yardımcı oldu video.. ama o nasıl güzel bir videodur yarabbim ya :) ama sh-8 i denediği rgd 2127 basswood body :/ :) bide maun olsa heralde uçar gider :)

Drop D ve daha kalın notalı tel ayarı için aktif manyetikleri öneririm, ancak onun dışında Dimarziolar en güçlü EQya sahip manyetikleri üretiyor. Dimarziolar Seymour Duncanlara göre gerektiğinde daha akustik tonlara sahip. Dimarzionun sitesinde ağacına göre modeline göre gitarlara hangi manyetikler uygun diye gösteren bir interaktif site var. Hararetle tavsiye ederim. Aslında aktif manyetiklerin pek te taraftarı değilim, çok anlamlı gelmiyor.

Drop D ve daha kalın notalı tel ayarı için aktif manyetikleri öneririm, ancak onun dışında Dimarziolar en güçlü EQya sahip manyetikleri üretiyor. Dimarziolar Seymour Duncanlara göre gerektiğinde daha akustik tonlara sahip. Dimarzionun sitesinde ağacına göre modeline göre gitarlara hangi manyetikler uygun diye gösteren bir interaktif site var. Hararetle tavsiye ederim. Aslında aktif manyetiklerin pek te taraftarı değilim, çok anlamlı gelmiyor.
atalay abim bende senin gibi düşünüyorum o yüzden aktif manyetik kesinlikle düşünmüyorum.. pasif olarak önerebileceğin bi kombinasyon varmıdır ?

abi siteden önerdiği köprü için sh-13 tb 12 sap için sh2 sh1 :)

Aynen..Gayet yakışıklı, tona hakim bir pikap..Araşırma yapmanı öneririm..
kafama yattı valla.. normalde custom custom bana tiz geliyo biraz ama maun gövde üstesinden gelir gibi..

dimarzionun sitesindede var aynı tarz bir hizmet.. ordada öneri tone zone-dactivatr sap içinde paf joe ve air norton.. ama açıkçası dimarzio bana biraz daha eksik geliyo (tecrübem olduğundan değil sadece ön yargı..)

Seymour duncanlar daha doğal, yüpür yüpür tonlar veriyor. Şuan gitarımda sh4 (köprü) ve duncan designed var. İlginç bir şekilde ddesigned daha midli ve dolgun, nasıl desem; dengeli bir ton veriyo..Onu daha çok kullanıyorum:)Ne bileyim hoşuma gidiyo.. Belkide dışbudak agacına middle outputlar gidiyodur, pek bilgim yok açıkçası..dimarziolar basswood seven manyetiklerdir (bkz ibanez) İyi anlaşır.. Biraz daha araştırısan daha sağlıklı olacak bence..

SH4 ler natureldir, EQ olarak tiz mid ve basları 10 üzerinden 5 tir. Sert tonlar için duruma göre tizi ya da bası fazla olan manyetik seçerler. Ancak gaini çokça artırdığınızda manyetik ve ağaç etkisi bayağı azalır, amfinin veya pedalların tonları baskın gelir.

şimdi konulya çok uzak değil, o yüzden ilginç bir video gördüm paylaşmak istedim

Arkadaş Cort la Dimarzio AT-1 çalıyor. Tona bakın, şaka gibi !!!!!!!!! Süper yani...

SH4 ler natureldir, EQ olarak tiz mid ve basları 10 üzerinden 5 tir. Sert tonlar için duruma göre tizi ya da bası fazla olan manyetik seçerler. Ancak gaini çokça artırdığınızda manyetik ve ağaç etkisi bayağı azalır, amfinin veya pedalların tonları baskın gelir.

şimdi konulya çok uzak değil, o yüzden ilginç bir video gördüm paylaşmak istedim

Arkadaş Cort la Dimarzio AT-1 çalıyor. Tona bakın, şaka gibi !!!!!!!!! Süper yani...

e abi sen şimdi bunu gösterdin bana at-1 al dedin resmn bu nasıl bir ton dur ya.. gerçi bunun ağacı basswood olması lazım ?

bu arada aradığım tonlar hayvani death metal tonları değil sıcak harmonk alabileceğim ve gümbür gümbür tonlar

Geri