Acil Yardım Arkadaşlar:fender Usa Strat Için Overdrive Ya Da Distortion Pedal Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda mustafabilaltuna tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba,
  elimde boss cs-3, ibanez ts5 tube screamer ve vision marka dandik bir overdrive mevcut.
  amfi olarak da fender rad 40 watt transistörlü amfim var.
  gitarım fender amerikan standart stratocaster 2011 modeli(rosewood klavyeli)
  fender amfinin drive kanalı tahmin edeceğiniz gibi kötü.
  gitarın her üç manyetiği de 50s fat denilen single manyetikler
  İstediğim ton ; deep purple , yes , ve rush gibi 70 ve 80lerin rock soundu.

  Carl martin plexitube, sansamp british vs... ya da bu ekipmana uyabilecek overdrive,distortion pedal önerileriniz nelerdir? maddi çok problemim yok .

  önerilerinizi bekliyorum​
   
 2. Pek çok tavsiye verilebilir tabii, ama Fender Rad ile çok verim beklememek lazım. Uzun vadede en azından hibrid bir amfi ile çok daha iyi sonuçlar alınabilir.
  Eğer böyle bir niyetiniz yoksa, bu durumda en azından lambalı pedallara yönelebilirsiniz. Tone Bone firmasının böyle pedalları var mesela ve istediğiniz İngiliz drive sounduna da yakın.

  Kullanmış olup da tavsiye edebileceğim diğer kaliteli (ama solid state) pedallar arasından ben Fulltone GT-500 önerebilirim. Çok geniş gain yelpazesi olan, 9v ve 18v ile çalışan ve her iki voltaj ile oldukça farklı soundlar üreten ilginç bir pedal.
  Henüz bugün almış olmakla birlikte Wampler Slostortion pedalını da çok beğendim, ancak Türkiye'de distribütörü yok Wampler'in...Ayrıca ben hibrid bir amfi ile çalıyorum. Vaktiyle (ilk amfim sayılır) Fender Rad'ın büyük kardeşi olan Fender Jam kullanmışlığım var epey bir süre. Preamfide hiç iş yoktu, ben Sansamp GT-2'yi doğrudan power amfisine girip idare eder bir sonuç aldığımı hatırlıyorum. Yine lambalı düzgün bir preamp pedal da olabilir (Hughes and Kettner Tubeman gibi...)
   
 3. Ambar Gitarları'nda Wampler'in bazı modelleri var. Yazılşılırsa belki SLOstortion da temin edebilirler.
   
 4. İki yıldır fender american kullanıcısıyım.. Ama benimki hss dizilimi.. Elimden geldiğince drive konusunda yardım edeyim.. Elimden baya bir drive pedalı geçti diyebilirim.. En çok hosuma gidenlerden bir tanesi mxr doubleshot.. Çift kanallı olması 2 çeşit drive sunuyor.. Birisi daha bir fuzz a yakın digeri ise yelpazesi geniş bir dist. En çok hosuma giden tarafı Sanki lambalı bir amfide çalıyormussun gibi sıcacık bir drive veriyor.. Çoğu kişi sert bir pedal diyor ama mid lerini kıstıgınızda çok güzel bir pedal oluyor.. İkinci önerim ocd.. Bana kalırsa çok güzel bir pedal.. Nakit sıkıntısından dolayı satmak zorunda kalmıstım. V4 versiyonuydu.. Çok hoş bir pedal.. Drive potansını kıstıgınızda od ye dönüşüyor,açtıgınızda ise bir comp yardımıyla sert cayır cayır bir dist alabiliyorsunuz.. Ama 70li 80 li tonlara biraz daha dusuk drive olur.. Benim önerim bunlar.. Amfim vox nt-15,kabin marshall haze 1x12 bunlarla denemiştim.. Tabi yanlısım veya hatam varsa duzeltiniz. Elimden geldigince yardım etmeye calıstım..
  Saygılarımla..
   
 5. peavey classic 30 amfi aldım.sorun bitmiştir....
   

Bu Sayfayı Paylaş