Gitar Tavsiyesi , Yardımlarınızı Bekliyorum

'Elektro Gitarlar' forumunda s.ozturk tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Gitar hakkında ne yazık ki bu kadar bilgi yeterli sayılmaz. Amfin de benim elimden geçmiş bir amfi değil, internetteki yorumlarından anladığım kadarı ile vasat bir amfi. Zoom G1n de duyduğum gördüğüm kadarı ile (yanılıyor, karıştırıyor da olabilirim) tonları biraz plastik kaçan bir alet. Sert derken, tarz da belirtirsen daha kesin hatlarla konuşmak mümkün olur.

Ben şimdilik ortalama bir tavsiye bazında giriş yapayım, başlığı gören arkadaşlar nasılsa gerisini getirir. Daha sertten maksadın daha "metal" tınlayan bir gitar ise, sustainden de memnunsan, ekonomik bir çözüm olarak manyetikleri genel bir tercih olan EMG ile değiştirebilirsin. 250-300 lira civarına set olarak bulmak mümkün. Yeni bir gitar almaktan daha ucuza gelir. (Tabi, maple bir klavye eşliğinde nasıl tınlar bilemiyorum. Gördüğüm EMG kullanıcılarının gitar klavyeleri hep rosewood idi. Zakk Wylde'ın gitarları arasında maple saplı olan da var ama genel özellikleri senin gitardan bayağı bir farklı). Yok gitardan memnun değilsen veya başka bir modele geçmeyi düşünüyorsan, fiyat aralığı ve tarz da belirtmen durumunda pek çok insan daha verimli tavsiyelerde bulununabilir.

Kolay gelsin

Hakan

2. Amfi nasıl birşey bilmiyorum ama ikinci el 15 watt bir marshall MG amfi alsan gitara gerek kalmaz çünkü sert tonlar biraz da amfiyle ilgilidir. Manyetiklerinin çıkış gücü azsa tabi yapacak pek birşey yok.

3. daha çok sustain elde etmek istiyorum , ve daha güçlü tonlar elde etmek istiyorum. Bütçem yok , sadece ekipmanımı değiştirme şansım var. Hepsini satıp o parayla yeni bi ekipman kurarım yani anlayacagınız..

Bu Sayfayı Paylaş