Ibanez Başlığı

90 yılları başında yapılmış (net tarih hakkında bi fikrim yok) Japon yapımı Ibanez rg560 sizce kaç lira civarlarına gider? Di Marzio humbucker mevcut. Ona göre gitar değiştirip değiştirmemeye karar vericem. Kozmetik durumu çok iyi değil, yani köşelerde boya kalkması falan var. Ben bu tarz şeyleri hiç umursamıyorum lakin umursayan çok. Onu da hesaba katalım diye söyledim :) Bu arada nette aradım taradım, çok eski tarihli ilanlara denk geldiğim için net fikir sahibi olamadım.

Merhaba,
Her ne kadar konu pasif olsa da yazayim, belki yeniden canlanır buralar :)
Bende bir Ibanez Rga42 var. Manyetik çerçevelerinin rengi -sanırım uzun süre kullanılmadığından dolayı- biraz kararma yapmış. Ben de bu çerçeveleri değştirmek istiyorum. İnternette arama yaptım birkaç kere çerçevelerle ilgili ama çok verimli bir şey bulamadım. Bu aktif manyetiklere uygun çerçeve satın alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? Ya da forumda bildiğiniz satan biri var mı bu çerçeveleri ? Teşekkürler.

Merhaba,
Her ne kadar konu pasif olsa da yazayim, belki yeniden canlanır buralar :)
Bende bir Ibanez Rga42 var. Manyetik çerçevelerinin rengi -sanırım uzun süre kullanılmadığından dolayı- biraz kararma yapmış. Ben de bu çerçeveleri değştirmek istiyorum. İnternette arama yaptım birkaç kere çerçevelerle ilgili ama çok verimli bir şey bulamadım. Bu aktif manyetiklere uygun çerçeve satın alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? Ya da forumda bildiğiniz satan biri var mı bu çerçeveleri ? Teşekkürler.

Tamir/bakım yapan yerlere sorun, genelde başka gitarlardan çıkma parçaları gerekirse diye saklarlar hem ucuza getirmiş olursunuz.

Çerçeveler şu şekilde mi?

ibanez-rga42-black-3.jpg

İnce ve düz olan çerçeve olacak sanırım.

Solomüzik'te var. 5 usd fiyatla satılmakta. Krom ve siyah seçenekleri var:

http://www.solomusicankara.com//MANYETIK-CERCEVE-VE-KAPAKLARI_k_t_g_man__mkk__aa__aa__.htm?d=1&m=2

Dosyalar

• 12472754_10207724333660161_3101388333989840766_n.jpg
    12472754_10207724333660161_3101388333989840766_n.jpg
    27.7 KB · Gösterim: 237
  • 12936722_10207724333580159_4868897124022216803_n.jpg
    12936722_10207724333580159_4868897124022216803_n.jpg
    125.7 KB · Gösterim: 354
Ben daha yeni Ibanez XPT700 Rcm gitarımın manyetik çerçevelerini değiştirdim aynı sorunu yaşadığım için Solomusic Ankara Gitar Klasik Akustik Elektro Bas Amfiler Yedek Parçalar Aksesuarlar Satış Mağazası dan kargo dahil 36 tlye hallettim. Sonuç resimlerdeki gibi.
75433 eklentisini görüntüle
Sanırım çok az bir farkla bol gelmiş çerçeveler.(ya da bana öyle geldi) Ama umduğum kadarıyla benim kapalılara tam oturabilir. Biraz daha büyük sanırım kapalı manyetik kapakları açıklara göre.

Sanırım çok az bir farkla bol gelmiş çerçeveler. Ama umduğum kadarıyla benim kapalılara tam oturabilir. Biraz daha büyük sanırım kapalı manyetik kapakları açıklara göre.
Vida konumları tam denk geldi onun dışında dediğiniz üzere yeni çerçevelerin dış kısmı biraz daha genişçe. Çıkan sonuçtan ben memnun kaldım daha bulky bir görünüme kavuştu manyetikler ve çevresi :)

Vida konumları tam denk geldi onun dışında dediğiniz üzere yeni çerçevelerin dış kısmı biraz daha genişçe. Çıkan sonuçtan ben memnun kaldım daha bulky bir görünüme kavuştu manyetikler ve çevresi :)
Gitarınızın genel görüntüsüne bayıldım, her yerinden asilik akıyor :)
Ayrıca bir zamanlar edge III köprülü bir kore rgt42 bulmuştum buralarda ikinci el. Arkadaşım Edge zero II den şaşma, şaşacaksan da sabit köprüye şaş diye alma demişti o gitarı. Siz tremolo kullanımı ve genel akort tutma konusunda bir sıkıntı yaşadınız mı gitarınızda ?

Ayrıca bir zamanlar edge III köprülü bir kore rgt42 bulmuştum buralarda ikinci el. Arkadaşım Edge zero II den şaşma, şaşacaksan da sabit köprüye şaş diye alma demişti o gitarı. Siz tremolo kullanımı ve genel akort tutma konusunda bir sıkıntı yaşadınız mı gitarınızda ?
Ne çok iyi ne çok kötü edge III köprüsü, orta kalite diyebilirim, akort az kaçırma var. Fakat floyd'u elemezsen pek sorun olmuyor doğal olarak hiç kaçırmıyor. Elimde ayrıdan Schecter Jeff Loomis JL-7 FR S BLK SE bulunmakta floydlu gitar olarak bunun floyd'u çok daha sağlam, floyd kullanmanın zevkine bununla vardım diyebilirim. Floyd Rose 1000 serisi bulunuyor bu gitarda da.

Ne çok iyi ne çok kötü edge III köprüsü, orta kalite diyebilirim, akort az kaçırma var. Fakat floyd'u elemezsen pek sorun olmuyor doğal olarak hiç kaçırmıyor. Elimde ayrıdan Schecter Jeff Loomis JL-7 FR S BLK SE bulunmakta floydlu gitar olarak bunun floyd'u çok daha sağlam, floyd kullanmanın zevkine bununla vardım diyebilirim. Floyd Rose 1000 serisi bulunuyor bu gitarda da.
Anladım, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. :)

Ayrıca bir zamanlar edge III köprülü bir kore rgt42 bulmuştum buralarda ikinci el. Arkadaşım Edge zero II den şaşma, şaşacaksan da sabit köprüye şaş diye alma demişti o gitarı.

Arkadaşınıza katılıyorum, biraz aratın yurtdışı forumlarda çeşitli nedenlerden şikayetler okuyacaksınız. Korkulacak durum yok tabii ama hor kullanmamak lazım, pek geriye çekmiyorsanız hatta kilitletin ömürü çok daha uzun olur tel. değiştirmek vs kolaylaşır.

Rg 2550 ex prestige sahibiyim. Cok memnunum ama Boss MT 2 ile idare ediyorum malesef para biriktirene kadar . Ilerde BOSS gt-6 ya da 8 alıp guzel bir kombinasyon yapma hayalleri pesindeyim.

Amma kopyacıyım be :p

ilteris sana marshall mg100 kafa satmıştım! Eski konulardan hortlama muhabbetine biraz araştırma yaptım. Foruma uğruyor musun acaba duy sesimi.

Not yeni arkadaşlara faydalı olabilecek güzel bir başlık daha.

ilteris sana marshall mg100 kafa satmıştım! Eski konulardan hortlama muhabbetine biraz araştırma yaptım. Foruma uğruyor musun acaba duy sesimi.

Not yeni arkadaşlara faydalı olabilecek güzel bir başlık daha.

Konu hortlatanı gördüm de, kullanıcı hortlatmaya çalışanı ilk kez görüyorum. Bir ilke imza attın sanırım :)

Ey kutsal Ibanez kullanıcıları, sizlere birşey sormak istiyorum. Rg570-550'nizi sattıktan sonra aldığınız gitar neydi ya da hangi gitar ile takasladınız ? (daha önce rg5xx kullanmışlar için bir soru.)

Ey kutsal Ibanez kullanıcıları, sizlere birşey sormak istiyorum. Rg570-550'nizi sattıktan sonra aldığınız gitar neydi ya da hangi gitar ile takasladınız ? (daha önce rg5xx kullanmışlar için bir soru.)
Bambaşka gitarlara yöneldim, superstrat çalmayı bıraktım çünkü:) RG 550-570'in üzerine çalınacak çok fazla superstrat da yok bence. Eğer farklı bir gitar arayışındaysanız ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu arayışların sonu gelmiyor, haberiniz olsun. Ben çok zaman ve para israf ettim bu yüzden.

Bambaşka gitarlara yöneldim, superstrat çalmayı bıraktım çünkü:) RG 550-570'in üzerine çalınacak çok fazla superstrat da yok bence. Eğer farklı bir gitar arayışındaysanız ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu arayışların sonu gelmiyor, haberiniz olsun. Ben çok zaman ve para israf ettim bu yüzden.
Abi gitarla ilgili tek sıkıntım sapının biraz ince gelmesi. Parmaklarım da uzun olduğundan sanki avcumun içine basıyormuşum gibi geliyor. Biraz daha kalın bir sapta daha yüksek hızlara çıkabileceğimi düşünüyorum. Bunu satarsam almak istedigim gitar Rgaix6fm, sap ve gövde formu tam bana göre fakat rg570 'te aldığım "kaliteli gitar" hissiyatını onda alamamıştım. Gövdesi bunun kadar rezonanslı değil mesela. Set neck olsa tam benjm istedigim gitar olacaktı. Bunu satarsam sanırım custom gitar yaptırıcam para bulursam. Ya da ikinci el daha kalın saplı bir gitar arayışına devam edicem.

Geri