Ibanez Başlığı

arkadaşlar merhaba;

zr tremolo sistemine sahip bir s470dxqm sahibiyim, gitarı yeni aldım, ayarlarını bir luthiere yaptırmıştım ancak şimdi tremoloyu öne doğru çektiğimde, yani kalınlaştırdığımda sesi, floyd yayları galiba arkadaki kapağa sürtüyor. İlk kalkışta yapıyor sonra kesiliyor. Geri çekmede problem yok.
Bununla ilgili ayarı nereden yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim, saygılarımla

Selamlar arkadaşlar.

Gitara yeni başlayan bir kardeşimize gitar alacağız, kendisi Ibanez ADX 120 beğenmiş (Fireman olamıyorsa bari Iceman olsun mantığı :) ), ancak forumda arama yaptırdığımda, gitarla ilgili bir bilgiye ulaşamadım, internette ise objektif bir yoruma rastlayamadım malesef, bundan mütevellit sizin yorumlarınızı öğrenebilir miyim kullanmış olan arkadaşlar?

Şimdiden çok teşekkürler...

PeeeDeee demiş ki:
Selamlar arkadaşlar.

Gitara yeni başlayan bir kardeşimize gitar alacağız, kendisi Ibanez ADX 120 beğenmiş (Fireman olamıyorsa bari Iceman olsun mantığı :) ), ancak forumda arama yaptırdığımda, gitarla ilgili bir bilgiye ulaşamadım, internette ise objektif bir yoruma rastlayamadım malesef, bundan mütevellit sizin yorumlarınızı öğrenebilir miyim kullanmış olan arkadaşlar?

Şimdiden çok teşekkürler...
pek yaygın bir gitar değil kullanan zor bulunur sanırım :D

Learning_To_Live demiş ki:
emigrate demiş ki:
slm alttaki gitarın headstockunda made in japan stickerı var (metal) seri nodan made in japan olduğu belli ama bu tarz sitcker olması normalmidir?
http://img401.imageshack.us/i/resimqz.jpg/
Seri noyu sorgulattın mı?Bana biraz garip gibi geldi.Fake ürün olabilir.[/quote
Sorgulamadan çıkan sonuç;
Your guitar was made at the
Fuji-gen Plant, Japan
1951
Production Number: 21435
Burada gitarın yapım yılı 1951 görünüyor ama fuji-gen fabrikası 1960 ta açıldı ve bu tarz headstocklar 1950 lerde yoktu. Bu gitarın bulunduğu kataloglara bakılırsada gitarın 1990-1996 yıllarında satışta olduğu görünüyor. Ayrıca bu bi arkadaşımın gitarı baya bi eski, öyle yeni bir gitar değil, arkadaşın aldığı zamanlarda bugünki gibi fake ürünler yoktu piyasada.

Merhaba 2. el kore yapımı RG470 bakdım dün v8 v7 s1 manyetikleri gayet hoşuma gitti fakat şu araştırmacı kafam almakda kararsız bırakıyor kafam floydrose'e takıldı hatırladıgım kadarıyla Lo-Trs idi nasıl bir köprüdür acaba gitarımı floydrose istediğim için sattım ve bunu almayı düşünüyorum nasıldır iyimidir =)

RG470 ler güzel gitar ama ne istediğine bağlı. Kore olarak en iyi RG'lerden. Floydrose'unu kendin kullanıp karar versen daha iyi. Ama önemli olan gitardan ne beklediğin...

Merhabalar yeni konu açmak istemedim burdan sorumu soymak istiyorum.
Ben 2550z almaya karar verdim ancak maple klavyeli model cıktı tek farkı tuşesi maple..
Sorum şu akçaağaç tuşe ses açısından + ları - leri nedir neo-classic metal üstadlarına baktğmda genelde maple tuşe rosewood dan farkı nedr bi anlatır mısınız? :)

bu kelimeyi hep duyuyoruz kime göre parlak neye göre parlak parlak ne hiç hoşuma gitmiyor bu kelimeler:)
teşekkürler cevap için deneyip kendi kulağmla duymam daha sağlıklı galiba

edeniz89 demiş ki:
bu kelimeyi hep duyuyoruz kime göre parlak neye göre parlak parlak ne hiç hoşuma gitmiyor bu kelimeler:)
Eski gitarlarımdan biri alder gövde maple tuşe ve bir diğeride alder gövde gül tuşeydi. Şimdi şöyle sölim maple tuşesi olan gitar burdan bir dostumda, kendside yorum yazar görürse 92 model washburn dü. Gül tuşeye nazaran biraz daha hissiyat farkı var. Bendlerde güle ve abanoza göre rahatlık söz konusu çünkü gerçekten cilalı bir maple tuşe kaygan oluyor hele birde ellerin terliyorsa. Ton konusunda da benim farklı iki gitardaki izlenimim(tabiki biri 2004 biri 92 model ağaç kalitesi ve yaş faktörü var) maple tuşede bastığın notanın daha canlı ve keskin gelmesiydi. Hatta biraz daha netlik sözkonusu.
Maple gerçekten güzel duruyor oda ayrı bir konu.

smtzdmr demiş ki:
edeniz89 demiş ki:
Eski gitarlarımdan biri alder gövde maple tuşe ve bir diğeride alder gövde gül tuşeydi. Şimdi şöyle sölim maple tuşesi olan gitar burdan bir dostumda, kendside yorum yazar görürse 92 model washburn dü. Gül tuşeye nazaran biraz daha hissiyat farkı var. Bendlerde güle ve abanoza göre rahatlık söz konusu çünkü gerçekten cilalı bir maple tuşe kaygan oluyor hele birde ellerin terliyorsa. Ton konusunda da benim farklı iki gitardaki izlenimim(tabiki biri 2004 biri 92 model ağaç kalitesi ve yaş faktörü var) maple tuşede bastığın notanın daha canlı ve keskin gelmesiydi. Hatta biraz daha netlik sözkonusu.

Anladımm güzel açıklama bn hiç maple tuşe çalmadğm için bi fikrim yok ancak duyulan seste dediklern anlaşılıo ve kafada bu yönde bilgiler oluşuyor..
Kullanım ve rahatlık konusunda denemek gerekli.
Alışınca sorun teşkil etmek diye düşünüyorum cilalı tuşenin + sı - si var tabi ki..
Ton olarak tiz karakterli mi oluyor.

edeniz89 demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
edeniz89 demiş ki:

Anladımm güzel açıklama bn hiç maple tuşe çalmadğm için bi fikrim yok ancak duyulan seste dediklern anlaşılıo ve kafada bu yönde bilgiler oluşuyor..
Kullanım ve rahatlık konusunda denemek gerekli.
Alışınca sorun teşkil etmek diye düşünüyorum cilalı tuşenin + sı - si var tabi ki..
Ton olarak tiz karakterli mi oluyor.
Hayır öyle oha tize bak filan gibi bir durum yok zaten aradaki farkları çok çok az. Bu yüzden de maple tuşe olsun gül olsun herhangi bir çeşidi tercihle alakalıdır. Yani o kadar maple kullanmama rağmen şu anda gül tuşe kullanıyorum. Hepsinin tadı ayrı hissi ayrı.

Aynen katılıyorum sana çok doğru..
Bildiğinden şaşma demişlerr ben gene gül ağacı devam ibanez bu tuşene ayarına göre istedğn ton karakteristiğini çıkarırsın zaten :)
Teşekkür ederim...

jpmelih demiş ki:
Arkadaşlar iki gitar arasında kalsaydınız hangisini seçerdiniz. RG470 mi RGT42DX mi. İkisi de kore üretimi. Kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Rg470 lerin japonları iyi gitar fakat koreleri için öyle birşey diyemeyeceğim. Bildiğim kadarıyla L-trs floyd rose var 470 lerde bu trs ler ise tamamen kişisel görüşüm beş para etmez. Yani fr yi değiştiririm diyorsan orasını bilemem.

RGT42 necktru ve 470 e göre fr sistemi olarak çok daha iyi bir alet, edge pro2 var. Bu trs den filan kat kat üstün fr sistemi. Ayrıca dedim ya yekpare olmasıda bu iki gitar arasından kolayca sıyrılmasını sağlıyor çünkü ucuz yekpare gitarlardan biridir rgt42.

Yerinde olsam RGT42 alırdım. Şunuda söylemek isterim ki RGT42 alana kadar da üç beş ekler 1570 alırım.

su anda RG370DX kullanıyorum. Değiştirmek istiyorum artık ama karar veremedim daha. 1570 maddi olarak zor görünüyor. Ama biraz daha idare edersm 370le belki o zman Prestige'e geceriz...

jpmelih demiş ki:
su anda RG370DX kullanıyorum. Değiştirmek istiyorum artık ama karar veremedim daha. 1570 maddi olarak zor görünüyor. Ama biraz daha idare edersm 370le belki o zman Prestige'e geceriz...
RG370 ile RG470 farklı gitarlar değil zaten kore üretimi rg470 i eline alınca sende farklı bir his uyandırmayacak. RG470 artık üretilmiyor fark o sadece ;)

Geri