Ibanez Başlığı

silenoz benim hayalimdede K7 var ama solağı olmadığı için şimdilik rg370 le yetiniyorum şu aşamadada halimden memnunum desem yeridir ama bulduğum ilk fırsatta bi 7 telli alıcam. K7 ler (1 ay önce aldığım fiyattır son değişikliklerden haberim yok) 2100 dolar civarıydı tabi bide alternatif olarak uv777 ler var ama onların fiyatları hakkında bi bilgim yok ibanez universeler artık üretilmiyo diye biliyorum ikinci ellerine bi bak istersen ama K7 mi yoksa universemi dersen ben universeyi seçerim.

daha bi alternatif sunmak gerekirse cort unda 7 telli modelleri var ama onların yapısı ve fiyatı hakkında hiç bi bilgim yok :D :D

RG1527 - 1300$
RG7321 - 700$
UV777 - 2800$
K7 - 2300$

Bunlar iyimser USA fiyatları :D
Yerinde olsam RG1527 derdim. Ama unutmaki bu gitarların hiçbiri meşhur prestige klavyelerinin inceliğini taşımıyor.

punkylemon demiş ki:
Selamlar arkadaşlar,
Bir kaç ay önce aldığım İbanez S 470 Dx gitarımı birde sizlere sorayım nasıl bilirsiniz bu gitarı...
İlerde bir manyetik değişimi istermi(Enstrümantal rock blues ve caz la uğraşıyorum misal Satriani Vai falan gibi))
Artıları eksileri neler bu aletin beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

Gitar Kore üretimi mi? Ne kadar harcadın gitar için?

Sansasyon ilgin için sağolasın.

Aslında bana idareten lazım olacak bir 7 telli lazım. İllaki ibanez kalitesinde olması gerekmiyor. Ton sorunu yok, ağacı önemli değil. Sadece Si teli için istiyorum 7 telli gitar. Soundu gitarla değil efekt, anfi vs ile sağlıyorsun daha çok. Klavyesi ince olan gitarları da çalamıyorum :) Bana odun lazım.

Cort un 7 tellileri ne kadar acaba bilgisi olan var mı ? Uzun süredir şehir dışındayım İstanbula dönünce bakıcam ben de dükkanlara.

Saygılar

punkylemon demiş ki:
Evet Kore üretimi 650 Euro ya aldım...

Aynı gitarı yurtdışından 480€ ya aldım.

Yeni başlayan biri olarak özellikle klavyede çok rahat ettim (yaşasın jumbo fret). Gitarın çalımı gayet kolay. Mapple kaplama gayet güzel bir görüntü yaratıyor. Köprü çok iyi olmasa da yeterli seviyede.

Yalnız arkadaşlara bir uyarım olacak, gitar S serisi, çok ince olmasına rağmen hafif bir gitar değil.

Poete demiş ki:
punkylemon demiş ki:
Evet Kore üretimi 650 Euro ya aldım...

Aynı gitarı yurtdışından 480€ ya aldım.

Yeni başlayan biri olarak özellikle klavyede çok rahat ettim (yaşasın jumbo fret). Gitarın çalımı gayet kolay. Mapple kaplama gayet güzel bir görüntü yaratıyor. Köprü çok iyi olmasa da yeterli seviyede.

Yalnız arkadaşlara bir uyarım olacak, gitar S serisi, çok ince olmasına rağmen hafif bir gitar değil.

ağacı dandik maun olduğu için öyle:)

Beyler ibanezlere emg (genel - model sınırlaması olmadan) takmak hakkında fikirlerinizi istiyorum. hep bir ibanez - dimarzio uyumundan söz edilir. Tabi görecelidir.Mesela Rg serilerinde emg 81-85 ne kadar performans sağlar?Şimdiden teşekkürler.

slipknot un gitaristi mick tompson zannedersem 85/81 kombinasyonu yapıyor.
şu an custom ibanezi var ama eskiden rg470kullanıyomuş diye duydum.bence ibaneze yakışır emg.hatta her gitara yakışır =)

Yav benim aklıma gene birşey takıldı,bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum...

--Sizce rg 1570 alıp daha sonra manyetik modifiyesi yapmak mı mantıklı yoksa rg2570 almak mı?
--Rg2570 ile 1570 arasındaki farklar neler?(netten baktım ama deneyip görenlerden duymak istiyorum!!)
--Son olarak da rg1570'in tremolo koluyla yapılan hafif veya derin dalışlardaki akort kaçırma durumu nasıldır..

Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim...

Canneerr

Eger manyetik modifiyesi yapıcaksan rg1570 almak cok daha mantikli zaten rg2750 le arasindaki tek fark (sesi etkileyen anlamında) manyetikleri diger aksamlari ayni zaten aradaki fiyat farkina tas gibi dimarzio takarsin canavar olur ama gorunume cok onem veriyorsan rg2570 al derim.

tremoloya gelince jem lerdede ayni tremolo kullaniliyor kacirsa kullanmazlardi, vai de sahnede rezil olurdu dimi :D

tunerlar aynı olmalı bu arada fazla fiyat farkı var mı arada?
benim görebildiğim kadarı ile renk farkı dışında 1570 te dot 2570 te shark tooth inlay var

1570 v7 ,v8
2570 te dimarzio/ibz manyetikler var

manyetik her zaman değiştirilebilir bence sen kozmetiksel olaylara bakarak karar ver bu ikisi arasında
ibanezrules ta gördüğüm kadarı ile 100 dolar bi fark var gibi

ben olsam 2570'i alırdım mesela (bu arada ibanez'in sayfasından baktım 2005 modellerinden bahsediyorum)

tuner lar ayni ikiside gotoh kullaniyor yani ana ekipman olarak nerdeyse aynı gitarlar manyetik dışında 200 $ ver manyetik al daha saglam gitarın olur bence

Geri